poniedziałek, Kwiecień 23A jednak atakują! Niedźwiedź w Bieszczadach zaatakował turystę. Prawie go zabił! ZOBACZ!

A jednak atakują! Niedźwiedź w Bieszczadach zaatakował turystę. Prawie go zabił! ZOBACZ!

27-latek jest ciężko ranny, ma obrażenia na całym ciele. To efekt niespodziewanego spotkania z niedźwiedziem podczas wycieczki w górach.

Niedźwiedzica z małymi zaatakowała mężczyznę w lesie niedaleko Szczawnego na Podkarpaciu. Zwierzę prawdopodobnie zaatakowało, bo było zaskoczone nagłym i bliskim spotkaniem z człowiekiem. Dodatkowo, mogło bronić swych młodych. – Śmigłowcem LPR mężczyzna został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala – relacjonuje esanok.pl.

Oprócz zadrapań na całym ciele 27-latek ma też uszkodzone oko. Jest pod opieką specjalistów w szpitalu w Krośnie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale nie wiadomo, czy uda się uratować jego oko.
 sjk/o2.plPrzemowa Premiera Morawieckiego była piękna i wzruszająca … i co z tego, jeśli …

Przemowa Premiera Morawieckiego była piękna i wzruszająca … i co z tego, jeśli …

Oświadczenie premiera Morawieckiego było piękne, wzruszające i prawdziwe.
Cóż z tego?

Zauważyłem w nim zdenerwowanie i bezsilność. Jeśli Polski premier w roku 2018 musi przekonywać świat i wszystkich, że to my, Polacy, jesteśmy ofiarami Niemców, którzy w latach 1939-1945 zorganizowali przemysł ludobójstwa, jeśli naokoło widzę euforię straceńców, jeśli w swoim własnym kraju, którego broniłem przez ponad dwadzieścia lat, jestem sprowadzany do roli wroga publicznego i sprowadzany na dno, to przegraliśmy.

Przez wiele lat walczyłem z obcą, wrogą nam agenturą. Z różnym skutkiem, lecz coś tam się udawało. Teraz widzę, że popełniłem błąd, bo to wszystko było niepotrzebne. Oni wygrali. Przez wiele lat, wbrew faktom i logice, słyszałem, że agenci są tylko po jednej stronie, bo ta druga jest „czysta”. Smoleńsk, wszystkie afery, ostatni kryzys pokazuje, że miałem rację:

rozmieszczenie źródeł idzie w poprzek, a brak politycznej inteligencji osób na środowiskach, jest chyba wyznacznikiem stopnia sponsoringu. Odwrotnie proporcjonalnym.

Zdałem sobie też sprawę, że patriotyzm został zarezerwowany tylko i wyłącznie dla niektórych, że patriotyzm polega jedynie na znakach, napisach, naklejkach, widocznych flagach, koszulkach, tatuażach oraz właściwym pozornie życiorysie, który można stworzyć, gdy jest się posłusznym, bo wtedy zawsze znajdzie się jakiś zbiór zastrzeżony, który ten życiorys zabezpieczy. Zrozumiałem też, że często słyszana w różnych stanowiskach fraza o „braci słowiańskiej” jest bardzo bliska realizacji. Wiem też, że jeśli ci „bracia Słowianie” znów przyjdą nas „wyzwolić”, będę jednym z nielicznych, którzy staną do walki z nimi, ponieważ wielu wyjedzie, wielu wytłumaczy sobie owo „wyzwolenie” racjonalnie i „patriotycznie”.

To idzie w poprzek sceny. Nie wzdłuż.
Domyślam się co powiecie, ale trudno. Musiałem to napisać.

Nie wiem czy będzie KChT dziś, lecz jeśli będzie, to już nie o tym wszystkim.

Piotr WrońskiSyn dyktatora Fidela Castro popełnił samobójstwo

Syn dyktatora Fidela Castro popełnił samobójstwo

Diaz-Balart od kilku miesięcy leczył się na depresję. Początkowo był leczony szpitalnie, później w warunkach domowych.

Jak poinformował dziennik „Granma” do tragedii z udziałem 68-letniego Diaz-Balarta doszło w czwartek rano.

Diaz-Balart zdobył wyższe wykształcenie w byłym ZSRR. Był fizykiem specjalizującym się w fizyce nuklearnej i doradcą ds. naukowych Rady Państwa a także wiceprezesem Akademii Nauk Kuby.

Jego matką była pochodząca z kręgów kubańskiej arystokracji Mirta Diaz-Balart, którą Castro poślubił zanim zaczął działalność rewolucyjną i walkę z reżimem dyktatora Fulgencio Batisty.

Źródłó: theguardian.comJakie powinny mieć uprawnienia BOR-owcy? CIEKAWY POMYSŁ! ZOBACZ!

Jakie powinny mieć uprawnienia BOR-owcy? CIEKAWY POMYSŁ! ZOBACZ!

BOR powinien mieć uprawnienia operacyjne, ograniczone do specyfiki działania tej służby. Co to jednak znaczy „wykrywanie przestępstw przeciwko Polsce”? O tym i o innych sprawach w dzisiejszej KChT.