poniedziałek, Luty 19
Uwaga! Mglisty armagedon zaatakował Polskę

Uwaga! Mglisty armagedon zaatakował Polskę

Od rana utrzymuje się gęsta mgła. Widoczność miejscami jest ograniczona nawet jedynie do 200 metrów. IMGW wydał także ostrzeżenie dla południowej Polski.


Miejscami mgły są bardzo gęste. Należy pamiętać, że przy ujemnej temperaturze może to powodować osadzanie się szadzi. To z kolei sprawia, że na drogach jest bardzo ślisko.

Synoptycy ostrzegają przed zbliżającym się z południowego wschodu frontem atmosferycznym niosącym duże ilości wody. W połączeniu z zimnym powietrzem napływającym ze Skandynawii, będzie skutkował obfitymi opadami śniegu. Do końca weekendu może spaść go, miejscowo, nawet pół metra.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia dla Podkarpacia i najbliższych okolic Tatr – to właśnie tam sypnąć ma najmocniej.

 

Ds/wp.pl

Wroński: Szatański plan Rosjan na polską inteligencję!

Wroński: Szatański plan Rosjan na polską inteligencję!

Trochę dziwnej historii czyli od „Konfederacji Narodu” poprzez Sierowa do „Trybuny Ludu”


 

A jednak! W Tupolewie doszło do wybuchu! OTO NOWE DOWODY!

A jednak! W Tupolewie doszło do wybuchu! OTO NOWE DOWODY!

„Przełom w sprawie śmierci Prezydenta Polski w Rosji w 2010 r.: Uznany brytyjski ekspert stwierdził, że doszło do wewnętrznej eksplozji” – czytamy w komunikacie na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.\


Polski samolot rządowy, zbudowany i serwisowany w Rosji Tu-154M, który 10 kwietnia leciał z oficjalną Polską delegacją na czele z Prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim do Katynia, uległ katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób na pokładzie.

W styczniu 2018 roku, jeden z najbardziej znanych ekspertów śledczych katastrof lotniczych, Frank Taylor, upublicznił swoje wnioski stwierdzając, że bez wątpienia samolot został zniszczony w wyniku eksplozji, jakie miały miejsce najpierw w lewym skrzydle a potem w kadłubie samolotu Tu154M w ostatnich sekundach lotu. Frank Taylor rozpoczął współpracę z Podkomisją d/s Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego Katastrofy Smoleńskiej blisko 18 miesięcy temu i doszedł do powyższych jednoznacznych wniosków po  długotrwałych badaniach i po ostatniej wizycie w Warszawie.

Frank Taylor jest uznanym członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Śledczych Wypadków Lotniczych (ISASI), od którego otrzymał najwyższe możliwe w tym profesjonalnym stowarzyszeniu wyróżnienie w postaci tytułu „ISASI Fellow”. Frank Taylor jest tylko jedną z 35 osób na całym świecie ciesząca się tytułem „ISASI Fellow”. Może on poszczycić się 44 letnim doświadczeniem w badaniach katastrof lotniczych. W 1998 roku otrzymał też prestiżową nagrodę imienia „Jerome F. Ledere” w uznaniu wieloletnich zasług na rzecz bezpieczeństwa w lotnictwie. Tę nagrodę Taylor otrzymał po wielu znaczących osiągnięciach w obszarze badań katastrof lotniczych. Frank Taylor jest również założycielem i pierwszym dyrektorem Instytutu Lotnictwa na Uniwersytecie Cranfield. Do dziś program kształcący badaczy katastrof lotniczych na Uniwersytecie Cranfield jest uznanym, jako jeden z najlepszych na świecie.

Na podstawie szczegółowej analizy wielu dokładnych fotografii oraz po zapoznaniu się z rezultatami badań powstałych w wyniku wielu tysięcy godzin prac Polskiej Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej, Frank Taylor powiedział „nie ma wątpliwości, że eksplozje miały miejsce”, że zniszczenie lewego skrzydła „nie mogło być spowodowane jakąś kolizją z brzozą” a „wstrzelenie do ziemi lewych drzwi pasażerskich nie mogło nastąpić w normalnej katastrofie samolotu uderzającego w ziemie ze zwykłą prędkością”.

sms/mon.gov.pl

Masakryczny film z wypadku na A2. ZOBACZ CO SIĘ DZIAŁO!

Masakryczny film z wypadku na A2. ZOBACZ CO SIĘ DZIAŁO!

Na nagraniu widać, jak rozpędzona ciężarówka wjeżdża w stojące przed bramkami auta. Kierowcy nie mieli najmniejszych szans na ucieczkę.


Okazało się, ze kierowca był całkowicie pijany. We krwi miał 2,9 promila alkoholu.

Wśród pojazdów, w które wjechał tir był bus. Poszkodowanych było co najmniej 10 osób, ich obrażenia nie były jednak ciężkie – skomentował Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.