niedziela, Grudzień 23A jednak! W Tupolewie doszło do wybuchu! OTO NOWE DOWODY!

A jednak! W Tupolewie doszło do wybuchu! OTO NOWE DOWODY!

„Przełom w sprawie śmierci Prezydenta Polski w Rosji w 2010 r.: Uznany brytyjski ekspert stwierdził, że doszło do wewnętrznej eksplozji” – czytamy w komunikacie na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.\

Polski samolot rządowy, zbudowany i serwisowany w Rosji Tu-154M, który 10 kwietnia leciał z oficjalną Polską delegacją na czele z Prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim do Katynia, uległ katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób na pokładzie.

W styczniu 2018 roku, jeden z najbardziej znanych ekspertów śledczych katastrof lotniczych, Frank Taylor, upublicznił swoje wnioski stwierdzając, że bez wątpienia samolot został zniszczony w wyniku eksplozji, jakie miały miejsce najpierw w lewym skrzydle a potem w kadłubie samolotu Tu154M w ostatnich sekundach lotu. Frank Taylor rozpoczął współpracę z Podkomisją d/s Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego Katastrofy Smoleńskiej blisko 18 miesięcy temu i doszedł do powyższych jednoznacznych wniosków po  długotrwałych badaniach i po ostatniej wizycie w Warszawie.

Frank Taylor jest uznanym członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Śledczych Wypadków Lotniczych (ISASI), od którego otrzymał najwyższe możliwe w tym profesjonalnym stowarzyszeniu wyróżnienie w postaci tytułu „ISASI Fellow”. Frank Taylor jest tylko jedną z 35 osób na całym świecie ciesząca się tytułem „ISASI Fellow”. Może on poszczycić się 44 letnim doświadczeniem w badaniach katastrof lotniczych. W 1998 roku otrzymał też prestiżową nagrodę imienia „Jerome F. Ledere” w uznaniu wieloletnich zasług na rzecz bezpieczeństwa w lotnictwie. Tę nagrodę Taylor otrzymał po wielu znaczących osiągnięciach w obszarze badań katastrof lotniczych. Frank Taylor jest również założycielem i pierwszym dyrektorem Instytutu Lotnictwa na Uniwersytecie Cranfield. Do dziś program kształcący badaczy katastrof lotniczych na Uniwersytecie Cranfield jest uznanym, jako jeden z najlepszych na świecie.

Na podstawie szczegółowej analizy wielu dokładnych fotografii oraz po zapoznaniu się z rezultatami badań powstałych w wyniku wielu tysięcy godzin prac Polskiej Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej, Frank Taylor powiedział „nie ma wątpliwości, że eksplozje miały miejsce”, że zniszczenie lewego skrzydła „nie mogło być spowodowane jakąś kolizją z brzozą” a „wstrzelenie do ziemi lewych drzwi pasażerskich nie mogło nastąpić w normalnej katastrofie samolotu uderzającego w ziemie ze zwykłą prędkością”.

sms/mon.gov.pl

Masakryczny film z wypadku na A2. ZOBACZ CO SIĘ DZIAŁO!

Masakryczny film z wypadku na A2. ZOBACZ CO SIĘ DZIAŁO!

Na nagraniu widać, jak rozpędzona ciężarówka wjeżdża w stojące przed bramkami auta. Kierowcy nie mieli najmniejszych szans na ucieczkę.

Okazało się, ze kierowca był całkowicie pijany. We krwi miał 2,9 promila alkoholu.

Wśród pojazdów, w które wjechał tir był bus. Poszkodowanych było co najmniej 10 osób, ich obrażenia nie były jednak ciężkie – skomentował Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.

 

Szokujące słowa Revol na temat tego, kto jej kazał zostawić Tomka Mackiewicza! ZOBACZ!

Szokujące słowa Revol na temat tego, kto jej kazał zostawić Tomka Mackiewicza! ZOBACZ!

Kolejne bardzo istotne fakty w sprawie akcji ratunkowej pod Nanga Parbat. Elisabeth Revol twierdzi, że musiała pozostawić Tomasza Mackiewicza, a narzucił jej to pakistański rząd.
Francuska himalaistka udzieliła wywiadu agencji AFP, ale nie wszystkie jego szczegóły były wcześniej znane. Korespondent radia RMF FM Marek Gładysz dotarł do pełnego zapisu rozmowy i ten rzuca nowe światło na całą sytuację.Elisabeth Revol przytoczyła słowa, które usłyszała od osób organizujących akcję ratunkową. – To zostało narzucone przez pakistański rząd. Powiedziano: „możemy zabrać Tomka z wysokości 7200 metrów, ale ty musisz zejść w dół.”

Francuzka podkreśliła, że schodziła z myślą, iż wszystko skończy się dobrze, dlatego niczego ze sobą nie zabierała. Nie miała namiotu, ani śpiwora. Śmigłowce jednak nie dotarły i dlatego musiała spędzić noc w szczelinie skalnej.

sklo/wp.sport.pl

A jednak atakują! Niedźwiedź w Bieszczadach zaatakował turystę. Prawie go zabił! ZOBACZ!

A jednak atakują! Niedźwiedź w Bieszczadach zaatakował turystę. Prawie go zabił! ZOBACZ!

27-latek jest ciężko ranny, ma obrażenia na całym ciele. To efekt niespodziewanego spotkania z niedźwiedziem podczas wycieczki w górach.

Niedźwiedzica z małymi zaatakowała mężczyznę w lesie niedaleko Szczawnego na Podkarpaciu. Zwierzę prawdopodobnie zaatakowało, bo było zaskoczone nagłym i bliskim spotkaniem z człowiekiem. Dodatkowo, mogło bronić swych młodych. – Śmigłowcem LPR mężczyzna został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala – relacjonuje esanok.pl.

Oprócz zadrapań na całym ciele 27-latek ma też uszkodzone oko. Jest pod opieką specjalistów w szpitalu w Krośnie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale nie wiadomo, czy uda się uratować jego oko.


 sjk/o2.pl