poniedziałek, Grudzień 10Ależ akcja CBŚP i FBI! Zatrzymali ukraińskiego hakera w Bielsku-Białej! ZOBACZ ZA CO!

Ależ akcja CBŚP i FBI! Zatrzymali ukraińskiego hakera w Bielsku-Białej! ZOBACZ ZA CO!

Bielsko-Biała (woj. śląskie). Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego aresztowali w Bielsku-Białej ukraińskiego hakera poszukiwanego przez FBI w Stanach Zjednoczonych. 44-latek miał wykraść ponad 200 mln dolarów z kart kredytowych na całym świecie.

Zatrzymany był poszukiwany na podstawie wpisu w bazie danych Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej Interpol w celu tymczasowego aresztowania i ekstradycji. Za mężczyzną został wystawiony Międzynarodowy List Gończy.

Sprawę nadzorowało Biuro Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Krajowej, przy wsparciu Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji.

Niedawno w ściganie 44-latka włączyli się policjanci zwalczający cyberprzestępczość CBŚP. Ci funkcjonariusze współpracując z FBI dokładnie sprawdzili i przeanalizowali informacje dotyczące poszukiwanego. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna może znajdować się na terenach południowej Polski. Takie ustalenia dotarły do policjantów z grupy nazywanej łowcami cieni. Wnikliwa praca policjantów CBŚP precyzyjnie doprowadziła do miejsca przebywania 44-latka. Okazało się, że poszukiwany znajduje na terenie Bielska Białej i tam właśnie został zatrzymany, czego całkowicie się nie spodziewał.

Mężczyzna jest podejrzewany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przesyłaniem złośliwego oprogramowania i atakami hackerskimi. Złośliwe oprogramowanie monitorowało, a następnie odfiltrowywało dane pochodzące z kart kredytowych klientów. Straty spowodowane przestępczą działalnością szacowane są na kilkaset milionów dolarów.

Za tego typu przestępstwa amerykańskie prawo przewiduje karę do 30 lat pozbawienia wolności.

Obecnie 44-latek przebywa w areszcie, gdzie oczekuje na ekstradycję do USA.

sksl/cbśpFani „Klanu” w żałobie. Nie żyje aktorka Agnieszka Kotulanka

Fani „Klanu” w żałobie. Nie żyje aktorka Agnieszka Kotulanka

Nie żyje Agnieszka Kotulanka. O śmierci aktorki „Klanu” poinformowały jej dzieci w nekrologu zamieszczonym w „Gazecie Wyborczej”. Agnieszka Kotulanka odeszła 20 lutego 2018 roku w wieku 61 lat.

O śmierci Agnieszki Kotulanki poinformowała jej rodzina, zamieszczając nekrolog w Gazecie Wyborczej. Aktorka zmarła 20 lutego.

Agnieszka Sas-Uhrynowska ukończyła w 1980 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 1981–1989 była aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie, w Teatrze Telewizji debiutowała w 1980 rolą Letty w inscenizacji dramatu Śmierć komiwojażera (1949) Arthura Millera w reżyserii Kazimierza Karabasza. W 1989 wyjechała do Kanady, gdzie mieszkała dwa lata.

Pogrzeb Agnieszki Kotulanki odbędzie się we wtorek, 27 lutego 2018 roku o godzinie 12.00 w parafii św. Józefa Oblubieńca  przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 5 w Legionowie,  po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego  na cmentarz miejscowy.

skl/fakt24.plLoranty chce kary śmierci za …

Loranty chce kary śmierci za …

Dariusz Loranty w swoim nowym komentarzu video, zażądał kary śmierci za …

 

No właśnie, za co?

ZOBACZ:W polskiej policji powstanie nowy, specjalnych oddział BOA! Zobacz czym się będzie zajmował!

W polskiej policji powstanie nowy, specjalnych oddział BOA! Zobacz czym się będzie zajmował!

Resort spraw wewnętrznych chce skuteczniej działać przeciwko gangom, uzbrojonym przestępcom i terrorystom. Zmieni się system zarządzania oddziałami antyterrorystycznymi w całej Polsce – czytamy na sejm.gov.pl.

Dokument – projekt, który trafił właśnie do uzgodnień międzyresortowych, zakłada powstanie centralnego Biura Operacji Antyterrorystycznych (BOA) i samodzielnych pododdziałów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podkreśla, że BOA będzie koordynować, przygotowywać i nadzorować przebieg wszystkich działań antyterrorystycznych w policji.

Jak wynika z uzasadnienia noweli. chodzi i usprawnienie działań przeciwko osobom czy grupom, które przygotowują lub pomagają w „przestępstwach o charakterze terrorystycznym”.

BOA ma również zająć się szkoleniem pododdziałów antyterrorystycznych.
sks/sejm.gov.pl