sobota, Grudzień 22Austria: Polski bezdomny podejrzany o popełnienie brutalnej zbrodni

Austria: Polski bezdomny podejrzany o popełnienie brutalnej zbrodni

W nocy z soboty na niedzielę na wyspie Donauinsel w Wiedniu bezdomnemu mężczyźnie zostało zadanych kilka śmiertelnych ran kłutych nożem. W skutek doznanych obrażeń 29-letni Słowak zmarł około godziny 2 nad ranem w niedzielę w szpitalu.

 

Policję zaalarmowali w sobotę krótko po godzinie 23 w sobotę świadkowie, którzy zauważyli zakrwawioną ofiarę w pobliżu mostu Reichsbruecke. Austriacka policja poinformowała, że w sprawie został zatrzymany 49-letni bezdomny Polak. Mężczyzna odmawia zeznań.

 

Narzędzia zbrodni póki co nie znaleziono. Według policji na winę podejrzanego wskazują liczne dowody. Obecni tam inni bezdomni jednoznacznie i zdecydowanie wskazywali na Polaka jako na sprawcę. Mężczyzna miał na sobie ślady walki, w tym zadrapania i ranę tłuczoną na twarzy oraz zakrwawioną odzież.

 

Jak wynika z pierwszych ustaleń na miejscu zbrodni do pierwszej kłótni między podejrzanym i ofiarą doszło około godziny 20.

 

Z przeprowadzonych na miejscu zbrodni wstępnych przesłuchań wynika, że pierwsza kłótnia między podejrzanym i jego późniejszą ofiarą wywiązała się już około godziny 20. Motyw zabójstwa pozostaje nadal nieznany.

 

kd, źródło: polsatnews

Bezbronny dwulatek porzucony w nocy pod monopolowym. Gdzie są jego rodzice?! (FOTO)

Bezbronny dwulatek porzucony w nocy pod monopolowym. Gdzie są jego rodzice?! (FOTO)

Chłopiec został odnaleziony w niedzielę około godziny 22. w Grudziądzu przy Alei 23 Stycznia, w rejonie sklepu monopolowego. Policja stara się ustalić tożsamość znalezionego dziecka.

 

Z wyglądu ma około 1,5-2,5 lat, wzrost około 90 cm, waga około 13,5 kg szczupłej budowy ciała, włosy krótkie, blond. Dziecko jeszcze nie mówi. Kiedy został znaleziony ubrany był w czerwoną, pikowaną kurtkę, na którą ubrany miał granatowy bezrękawnik, z kapturem, niebiesko-zielone sportowe butki i szare, dresowe spodnie.

 

Był w wózku dziecięcym typu spacerówka, koloru fioletowego, w kratkę. Stelaż wózka jest koloru granatowego, z żółtymi elementami.

 

Rzeczy porzuconego chłopca

 

W przypadku rozpoznania lub ustalenia tożsamości dziecka policjanci proszą o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu pod nr 112 lub 997.

 

kd, źródło: kujawsko-pomorska policja

Trąba powietrzna nad plażą w dzielnicy Ostia – VIDEO

Trąba powietrzna nad plażą w dzielnicy Ostia – VIDEO

W wyniku przejścia trąby powietrznej nad plażą w dzielnicy Ostia (Rzym) zostało rannych dziesięć osób.


(więcej…)
Solidarni kierowcy pomagają rannym w wypadku. Piękny widok

Solidarni kierowcy pomagają rannym w wypadku. Piękny widok

Do wypadku doszło na jednej z autostrad na Florydzie. W samochodzie, którym podróżowała rodzina nagle przebiła się opona. Auto dachowało. (więcej…)