niedziela, Marzec 18

Były funkcjonariusz CBŚ Jacek Wrona opowiada o … cudzie!

Były funkcjonariusz CBŚ Jacek Wrona opowiada o … cudzie!

PRACA W CENTRALNYM BIURZE ŚLEDCZYM KOJARZY NAM SIĘ Z NIEBEZPIECZNYMI AKCJAMI, ZAMASKOWANYMI FUNKCJONARIUSZAMI I NIEUSTAJĄCYM KONTAKTEM Z PRZESTĘPCAMI I ZŁEM TEGO ŚWIATA – SŁOWEM Z BRUTALNĄ RZECZYWISTOŚCIĄ.

Na pewno nie kojarzy się z więziami rodzinnymi, tradycją czy wiarą. Jak widać są to tylko stereotypy, bo przykład Jacka Wrony pokazuje zupełnie coś innego.


Wraz z żoną Joanną i szóstką dzieci tworzą dużą rodzinę, w której zdarzył się prawdziwy cud! Jaki?

W rozmowie z Dominiką Figurską opowiadają na poniższym nagraniu!

 

seb/dzieckoifigura.plSpektakularne zatrzymanie polskiego przesytępcy w USA

Spektakularne zatrzymanie polskiego przesytępcy w USA

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie prowadził śledztwo przeciwko 46-letniemu Markowi K., któremu zarzucono 4 przestępstwa. Podejrzany od 2002 roku ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości na terenie Stanów Zjednoczonych.


 

Przestępca, w ramach ekstradycji został zatrzymany 22 września 2016 roku na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Pod konwojem polskiej Policji przekroczył on polską granicę na lotniczym przejściu granicznym Warszawa – Okęcie w dniu 23 września 2016 roku. Po doprowadzeniu podejrzanego Marka K. do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej prokurator zarzucił mu, a następnie oskarżył o popełnienie 4 przestępstw.

Marka K. oskarżono o:

– kierowanie w 2002 roku zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym,

– rozbój w 2002 roku z użyciem broni palnej, w wyniku którego zabrał on w celu przywłaszczenia z Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej Odział w Gościeradowie pieniądze w kwocie 51 tysięcy 930 złotych,

– rozbój w 2002 roku z użyciem broni palnej, w wyniku którego zabrał on w celu przywłaszczania pieniądze w kwocie 100 tysiące złotych na szkodę Przedsiębiorstwa Surowców Wtórnych „Wtórstal” w Stalowej Woli,

– doprowadzenie w 2002 roku Europejskiego Funduszu Leasingowego Spółka Akcyjna we Wrocławiu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wartości 134 tysiące 264 złote.

Wczoraj (27 grudnia 2017 roku) Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, podzielając stanowisko prokuratora, skazał Marka K. na łączną karę 14 lat pozbawienia wolności oraz karę 30 tysięcy złotych grzywny (300 stawek dziennych ustalając wysokość jednej stawki na kwotę 100 złotych.

 

Hg/policja.gov.plWroński mówi jak jest, czyli ile tak naprawdę Polska potrzebuje służb?

Wroński mówi jak jest, czyli ile tak naprawdę Polska potrzebuje służb?

Ilość instytucji inwigilujących obywateli nie oznacza zwiększenia bezpieczeństwa państwa i paradoksalnie umożliwia łatwiejsze oszukanie systemu – pyta Piotr Wroński w swoim najnowszym videoblogu.
Misiewicz powraca i znowu problem z policją!

Misiewicz powraca i znowu problem z policją!

Bartłomiej Misiewicz stracił prawo jazdy na 3 miesiące – informuje „Do Rzeczy”. Według tygodnika, były rzecznik MON przekroczył dozwoloną prędkość.
„Drogówka była bezlitosna” – piszą Cezary Gmyz i Piotr Gociek. „Przejażdżka skończyła się dla byłego współpracownika Macierewicza utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem w wysokości 500 zł i 10. punktami karnymi” – czytamy w „Do Rzeczy”.
Drogówka jest sroga dla każdego!