czwartek, Wrzesień 13Były ksiądz Jacek Międlar skazany prawomocnie ws. Joanny Scheuring-Wielgus

Były ksiądz Jacek Międlar skazany prawomocnie ws. Joanny Scheuring-Wielgus

„Koniec procesu, który wytoczyłam Jackowi Międlarowi. Sąd Okręgowy utrzymał wyrok Sądu I instancji. Pan Międlar został skazany na pół roku ograniczenia wolności poprzez prace społeczne, 30 godzin w miesiącu” – napisała na swoim profilu na Facebooku Joanna Scheuring-Wielgus.

„Koniec procesu, który wytoczyłam Jackowi Międlarowi. Sąd Okręgowy utrzymał wyrok Sądu I instancji. Pan Międlar został skazany na pół roku ograniczenia wolności poprzez prace społeczne, 30 godzin w miesiącu. Oby była to nauczka. Słowa mogą ranić. Jeszce raz dziękuję moim mecenasom Marcinowi Oźminkowskiemu i Jarkowi Kaczyńskiemu oraz wszystkim dobrym ludziom, którzy byli ze mną na procesach oraz tym którzy wspierali mnie również tutaj” – brzmi cały komunikat posłanki.
Koniec procesu, który wytoczyłam Jackowi Międlarowi. Sąd Okręgowy utrzymał wyrok Sądu I instancji. Pan Międlar został…

Publié par Joanna Scheuring-Wielgus – polityk sur mercredi 14 février 2018
Uwaga! Zmutowany rak uciekł z Niemiec i opanowuje świat!

Uwaga! Zmutowany rak uciekł z Niemiec i opanowuje świat!

Mutant popularnego dziesięcionoga, który rozmnaża się bezpłciowo, uciekł z akwarium w Niemczech i rozpoczął globalną inwazję na świat. W ciągu dwóch dekad klony zwierzęcia rozprzestrzeniły się w Europie i Afryce, niszcząc lokalne ekosystemy i wypierając rodzime gatunki. Nie jest to kiepski scenariusz filmu, ale rzeczywistość – informuje Sciencemag.com. Serwis przytacza nowe wyniki badań nad rakami marmurkowatymi.

Rak marmurkowy to inwazyjny, wszystkożerny, słodkowodny gatunek, który w latach 90. uciekł lub został wypuszczony do środowiska naturalnego w Niemczech. Oryginalnie raki te pochodzą z Florydy. Prawdopodobnie w wyniku przypadkowej krzyżówki i mutacji genetycznej gatunek uzyskał zdolność partenogenezy, czyli rozmnażania bez udziału samców. Obecnie raki marmurkowe żyją w koloniach składających się wyłącznie z samic, które same zapładniają składane przez siebie jaja.

Pierwszy raz nowy gatunek został odkryty w Niemczech w 1995 roku. Stamtąd rozprzestrzenił się już na niemal całą Europę i Afrykę. – Ten gatunek raka zjada wszystko: zgniłe liście, ślimaki, małe ryby, owady – mówi genetyk Frank Lyko z Niemiec. – Raki są poważnym szkodnikiem – dodaje Gerhard Scholtz, biolog z Uniwersytetu Humboldta w Berlinie.
 akla/onet.plNo i to jest konkret! Amerykanie przerzucą swoje wojska z Niemiec do Polski!

No i to jest konkret! Amerykanie przerzucą swoje wojska z Niemiec do Polski!

Na łamach „Washington Examiner”, konserwatywnego amerykańskiego tygodnika, pojawił się artykuł, w którym stwierdzono, iż Donald Trump powinien przenieść amerykańskie wojsko stacjonujące w Niemczech do Polski. Zdaniem autora tekstu, Angela Merkel „zdradziła” NATO, gdy jej partia zawiązała sojusz z SPD. Sojusz ten może oznaczać, iż Niemcy nie zwiększą wydatków na obronność.

Autor tekstu Tom Rogan pisze, że choć niemiecka kanclerz Angela Merkel może być „bohaterką międzynarodowych, zachodnich elit”, to zrezygnowanie przez nią z dotrzymania obietnicy i zwiększenia wydatków Niemiec na obronę oznacza według niego zdradę „najważniejszego międzynarodowego sojuszu, jakim jest NATO”.

Merkel miała dopuścić się zdrady, gdy chadecja (CDU/CSU) zawarła umowę koalicyjną z socjaldemokratami (SPD). Umowa zakłada, że Niemcy wniosą „odpowiedni wkład” na obronność, zamiast zobowiązania do wydatków w wysokości 2 procent PKB, jak przewiduje doktryna NATO. Obecnie Niemcy przeznaczają na ten cel 1,2-1,3 procenta. Rogan przypomina, że jeszcze do zeszłego tygodnia Niemcy zobowiązywali się do zwiększenia wydatków na obronność do 2 proc. swojego PKB do 2024 roku.

Ruch ten miałby jednoznacznie pokazać, że „Niemcy nie są już zaangażowane w NATO” i „wzmocnić sojusz strategicznie i geograficznie (…) gdyż to Polska jest pierwszą linią obrony przed rosyjską armią”. Autor przypomina też, że równie ważny jest fakt, iż rząd z Warszawy przeznacza 2 proc. swojego PKB na obronność i ma zamiar osiągnąć 2,5 proc. „pomimo tego, iż gospodarka Berlina jest siedem razy większa”. Polska posiada także „sprawdzone, agresywne siły bojowe”, oraz inwestuje w zaawansowane technologicznie rozwiązania militarne.
 Gdyby okazało się to prawdą, Polska szybko stanie się potęgą w Europie!
sks/fakt24Jak wychować DOBREGO PATRIOTĘ? Posłuchaj naprawdę ciekawej rozmowy Lorantego z prof. Żarynem!

Jak wychować DOBREGO PATRIOTĘ? Posłuchaj naprawdę ciekawej rozmowy Lorantego z prof. Żarynem!

W „WYWIADOWNI” LORANTEGO były pies, Dariusz Loranty rozmawia z wybitną postacią polskiego życia politycznego i akademickiego, profesorem Janem Żarynem, senatorem PiS.

Temat rozmowy bardzo interesujący i na czasie: profesor opowiada o tym, jak wychowywać po patriotycznemu, opisuje rozwój tzw. policji czyli służb bezpieczeństwa od Mieszka i Batorego do czasów współczesnych.

Mnóstwo anegdot i ciekawych historii.