sobota, Marzec 17

Czy to już wojna?

Czy to już wojna?

Piotr Wroński pyta: Czy to już wojna czy jeszcze dziecięce przepychanki?
MASAKRA w MIĘDZYRZECZU PODLASKIM! Zgwałcili mężczyznę i zamordowali!

MASAKRA w MIĘDZYRZECZU PODLASKIM! Zgwałcili mężczyznę i zamordowali!

Ciało 32-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego znaleziono w miejscowości Dołha (województwo lubelskie). Zwłoki mężczyzny leżały na łące. Policja otrzymała zgłoszenie od mieszkańców, którzy spacerowali w okolicy.

Śledczy odkryli na ciele zmarłego liczne obrażenia – czytamy w „Dzienniku Wschodnim”. W tym również te powstałe w wyniku gwałtu. Według nieoficjalnych informacji, Paweł T. miał zostać zamordowany z powodu porachunków. Mieszkańcy Dołhy mówią reporterom „Dziennika Wschodniego”, że mężczyznę znaleziono przywiązanego taśmą do drzewa. Ani prokurator, ani policja, nie potwierdzają jednak tych informacji.


Zatrzymano cztery osoby. Wszyscy są mieszkańcami Międzyrzeca Podlaskiego w wieku od 25 do 38 lat. Jedną z osób zwolniła prokuratura. Natomiast dwójka z pozostałych usłyszała zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz gwałtu.

jdk/Dziennik WschodniWreszcie nadszedł kres na złogi komunistyczne w Polsce!

Wreszcie nadszedł kres na złogi komunistyczne w Polsce!

Dziś Prezydent Rzeczpospolitej Polski Andrzej Duda podpisał ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. – Podjąłem decyzję na temat KRS i Sądu Najwyższego. Były to projekty prezydenckie. Ustawy te zostały uchwalone bez poprawek przez Sejm i Senat. Podjąłem decyzję o podpisaniu obydwu tych ustaw – powiedział prezydent na konferencji prasowej. Jest to również mocna odpowiedź Polski na skandaliczną decyzję Komisji Europejskiej, która uchwaliła dziś artykuł 7 wobec Polski i chce wykluczyć nasz kraj z Rady Europejskiej. – pisze Sebastian Moryń na telewizjarepublika.pl. 


 

Podpisanie ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym skomentowała również szefowa Telewizji Republika Dorota Kania, który w mocnych słowach powiedziała:

„bardzo dobrze się stało, że Prezydent Andrzej Duda podpisał wreszcie ustawy reformujące polski wymiar sprawiedliwości. Słowa prof. Adama Strzembosza, że środowisko prawnicze i sądownicze samo się oczyści, bez żadnych reform okazały się mrzonką. 

 Ci sędziowie, którzy orzekali w latach 80 powoli odchodzą, ale zostawiają wychowane przez siebie pokolenie sędziów, którzy są w sile wieku i mają przed sobą długi staż zawodowy. Następcy komunistycznych sądowych złogów niczym się właściwie nie różnią od swoich mentorów. Teraz jest wreszcie moment, że nowa ustawa podpisana przez Prezydenta pozwoli na to, że sędziowie będą mogli orzekać zgodnie z prawem”. 

Czas Polski wolnej od komunistycznych złogów nadszedł!

Sebastian Moryń/telewizjarepublika.plSkandal na skalę światową! Chcą wykluczyć Polskę z Rady Europy

Skandal na skalę światową! Chcą wykluczyć Polskę z Rady Europy

Komisja Europejska opowiedziała się za wykluczeniem Polski z Rady Europejskiej i zdecydowała o uruchomieniu art. 7 traktatu unijnego. Wniosek w tej sprawie zgłosił wiceszef KE Frans Timmermans. – Robimy to dla Polski, dla polskich obywateli – powiedział. Rzecznik rządu: Żadnych sankcji nie będzie
KE zdecydowała również o przyjęciu kolejnych, już czwartych rekomendacji dotyczących praworządności wobec władz w Warszawie.


KE analizowała ustawy o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa. Na spotkaniu unijni komisarze podjęli decyzję o aktywowaniu wobec Polski art. 7 ust. 1 unijnego traktatu.

Decyzja w tej sprawie, która jest podejmowana przez kraje większością czterech piątych, nie wiąże się jeszcze z sankcjami, ale jest krokiem na drodze do nich. Same sankcje są mało prawdopodobne, bo wymagają jednomyślności. Musiałyby je poprzeć 22 państwa, za zgodą Parlamentu Europejskiego. Szansa na to jest nikła, ponieważ Węgry już zapowiedziały, że zawetują wniosek.

Frans Timmermans był pytany na konferencji prasowej, czy nie obawia się, że decyzja KE wzmocni nastroje antyunijne w Polsce i czy nie skorzystają na tej decyzji kraje trzecie, które nie chcą, by Polska miała silną pozycję w UE.

– Robimy to dla Polski, dla polskich obywateli. Każdy obywatel każdego kraju w UE ma prawo do niezależnego sądownictwa – zaznaczył wiceprzewodniczący KE. Podkreślił, że nie jest naiwny i że „niektórzy będą próbowali sprzedać decyzję KE jako atak na naród polski, na polskich obywateli”.

Obłudna oligarchia europejska powinna uczyć się od  Polski a nie nas straszyć .

 

gdj/wp.pl