sobota, Marzec 17

Czy za dymisją Macierewicza stały służby? Wroński konkretnie tłumaczy!

Czy za dymisją Macierewicza stały służby? Wroński konkretnie tłumaczy!

Piotr Wroński na swoim videoblogu skomentował ostatnią rekonstrukcję rządu, skupiając się na dziwnej dymisji Antoniego Macierewicza. I mówi o … Wellingtonie, zdradzie i operacjach służb! POSŁUCHAJ!
Groza na lotnisku Chopina. Samolot awaryjnie lądował!

Groza na lotnisku Chopina. Samolot awaryjnie lądował!

Na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie awaryjnie lądował samolot pasażerski lecący z Krakowa. Obecnie trwa akcja ratownicza. Samolotem najprawdopodobniej leciały 63 osoby. „Nie ma ofiar” – informują przedstawiciele lotniska.


„Ze wstępnych informacji wynika, że w samolocie nie wysunęło się podwozie. Chodzi o koła z przodu maszyny” – informuje RMF FM. Do awaryjnego lądowania doszło o godzinie 19:18.

Z powodu awaryjnego lądowania samolotu lotnisko im. Fryderyka Chopina zostało zamknięte na cztery godziny.

Na pokładzie znajdowało się 59 pasażerów i czterech członków załogi. Zostali ewakuowani tuż po lądowaniu. Nie ma ofiar, trwa akcja ratownicza.

Pasażerowie zostali przewiezieni do salonu ViP, gdzie zostali otoczeni opieką.

Jak informuje dziennikarz RMF FM, piloci zgłosili problem z podwoziem będąc w powietrzu. Nieoficjalnie wiadomo, że zgłaszali też ogień.

Na warszawskim lotnisku Chopina za chwilę ma pojawić się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak podaje TVN24 samoloty, które miały lądować na Okęciu zostały przekierowane na inne lotniska, m.in. do Rzeszowa, Poznania, Katowic czy Budapesztu.

Na miejscu jest Straż Pożarna.

jdk/interia.plCzy w Kielcach powinien powstać Centralny Port Lotniczy? Oto kilka argumentów ZA!

Czy w Kielcach powinien powstać Centralny Port Lotniczy? Oto kilka argumentów ZA!

W rozmowie z portalem kryminalka.pl jaką przeprowadził Dariusz Loranty z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim dowiadujemy się dlaczego właśnie w Kielcach powinien powstać Centralny Port Lotniczy. 


„Ze względu na siódemkę (droga expresowa nr 7). Jest już prawie skończona budowa. Połączenie z Warszawą na miesiącach zostanie uruchomione. Jest kończona obwodnica w Radomiu. Do granic województwa małopolskiego, do Krakowa też jest już prawie skończona”.

Prezydent Kielc mówi wprost: „Bez portu lotniczego będziemy ułomni. My jesteśmy już przygotowani i mentalnie i merytorycznie do budowy portu lotniczego. Mamy fachowców, jesteśmy przygotowani gruntowo – mamy ponad 600 hektarów gruntu, miejsca gdzie nie trzeba nikogo wysiedlać”.

I co jeszcze ? POSŁUCHAJ:A jednak był wybuch w Tupolewie. Nowe ustalenia podkomisji smoleńskiej! ZOBACZ!

A jednak był wybuch w Tupolewie. Nowe ustalenia podkomisji smoleńskiej! ZOBACZ!

Lewe skrzydło samolotu Tu-154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej, istniało kilka źródeł eksplozji, a brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła – brzmi fragment raportu technicznego podkomisji smoleńskiej.


 

O przyjętych wnioskach przez członków Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotnicznej poinformowała rzeczniczka prasowa Marta Palonek.

Podczas posiedzenia plenarnego komisji, Frank Taylor, międzynarodowy ekspert z dziedziny badania wypadków lotniczych, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym stwierdził, że istniało kilka źródeł eksplozji: w skrzydle, slocie, a także w centropłacie, potwierdzone przez analizę mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię, a brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła.

Poniżej pełna treść komunikatu:

 

 

jd/onet