wtorek, Grudzień 25Dlaczego ja mam przepraszać Żydów i za co?

Dlaczego ja mam przepraszać Żydów i za co?

Pojęcie „polski marzec 68” staje się synonimem czegoś bardzo złego. Ten ustawiony przekaz o wyrzucaniu Żydów i żydów z Polski, to dwie różne, choć tożsame społeczności. Teza przekazu ma brzmieć – Polacy wygnali Żydów – Narracja dla wrażliwych i naiwnych oraz absolwentów kursów z pedagogiki wstydu !!! No i mamy, … obaloną prawdę, że Polacy to jedyna nacja, która nie wygnała Żydów.

Dla przypomnienia, ówczesna władza przywieziona została na sowieckich czołgach. Dziś już nie wszyscy pamiętają, że wtedy nie było demokracji. Reżim miała swoje frakcje, które od czasu do czasu brały się za łby. Dobrym przykładem jest walka frakcji, „Natolińczycy” kontra „Chamy” w połowie lat 50 tych.

Nieomal Identycznie było w 68r. frakcja internacjonałów wyrzuciła frakcję syjonistów. Zwycięzcy tej walki za swoją ojczyznę uznawali Związek Sowiecki, zaś syjoniści zdradzali ewidentnie sympatię do państwa Izrael. Powód był znaczący, sojusznik amerykanów, Izrael wygrał „wojnę 6 dniową” z sojusznikami sowietów. Wygrali nasi Żydzi z sowieckimi Arabami, społeczeństwo polskie dopingowało swoich. Ojczyzna światowego proletariatu Związek Sowiecki zdecydował – sympatycy Izraela – won. Polecenia objęło wszystkie baraki obozu socjalistycznego.

W najweselszym baraku w tym obozie w PRLu, na uczelniach młodzież akademicka walczy o wolność społeczną. Większości to dzieci rodziców, którzy byli w nomenklaturze partyjnych stanowisk PZPR. Ten ruch społeczny młodych ludzi zafascynowanych zakazanym zachodem upowszechniły „rozczyn” praw obywatelskich.
Kim byli wyjeżdżający, delikatnie mówiąc nie byli proletariatem, raczej awangardą proletariatu. To była część nowej elity „peerelu”.

Mimo, że PRL był sowieckim krajem, nie była to wywózka w stylu sowieckim lecz wygnanie. To wyjazd w jedną stronę, dano możliwość sprzedaży dóbr posiadanych. Realnie to reżim PRLu dał im możliwość wyjechania do lepszego świata, iluż Polaków różnej narodowości chciało być na ich miejscu. Były liczne próby podszycia się „za syjonistę” pewnie niektórym udało wyjechać za żelazną kurtynę. Wśród wyjeżdżających były dziesiątki osób dla których kultura polska była tak samo znacząca jak miłość do nowej ojczyzny Izraela. Wielu przeżyło szok byli w innym nie znanym świecie. Wielu z tęskniło ale bardzo wielu skutecznie zohydziło Polskę w oczach społeczności krajów w których się znaleźli. Zapomnieli jaką rolę w socjalistycznym społeczeństwie pełnili.

Komuniści organizowali wiece, masówki, gdzie robotnicy, tacy bez szans na wygnanie wysyłali „Syjonistów do Syjamu”. Dla przypomnienia wyrzucił ich sekretarz Władysław Gomułka wraz ze swoją żoną Żydówką. Ich synowie zostali, podobnie jak wielu internacjonalnych Żydów i Żydów „zwykłych”, którzy tu mieszkają i mają prawo mieszkać. Bo Polin to również ich kraj.

Dlaczego ja mam przepraszać Żydów, za co ?,

Dlaczego demokratyczna władza mojej ojczyzny ma przepraszać za skutki frakcyjnych walk władzy narzuconej z Moskwy ?
Dariusz Loranty

Przyjdź na ciekawe spotkanie o nowoczesnej gospodarce

Przyjdź na ciekawe spotkanie o nowoczesnej gospodarce

Świętokrzyska Federacja Samorządowa organizuje seminarium „NOWOCZESNA GOSPODARKA A ROZWÓJ REGIONALNY”.

Udział w dyskusji wezmą Zbigniew GRYGLAS – poseł na Sejm RP, Miłosz PAMUŁA – wiceprezes SSE „Starachowice” S.A., dr Wojciech LICHOTA – ekonomista.

Dyskusja będą m.in. o strefach ekonomicznych, ZUS, Konstytucji Biznesu, zmianach w kodeksie prac.

Dzisiaj w piątek, w godzinach 17:00 – 19:00 w Ostrowcu Świętokrzyskim ul. Kuźnia 54 , Pałac Tarnowskich

Spotkanie prowadzi współpracownik kryminalka.pl Dariusz Loranty

Portal Kryminalka.pl patronuję i wspiera spotkania lokalnych społeczności z ciekawymi ludźmi.

Tragedia w Rudzie Śląskiej! Mężczyzna powiesił się na balkonie! Widziało to kilkanaście osób!

Tragedia w Rudzie Śląskiej! Mężczyzna powiesił się na balkonie! Widziało to kilkanaście osób!

Do zdarzenia doszło po godz. 15. Na miejscu pracowało 15 wozów strażackich. Wśród 10 ewakuowanych osób było 2 dzieci. Pozostali mieszkańcy budynku wyszli z mieszkania samodzielnie.

Ogień został już ugaszony. W mieszkaniu, które podpalił mężczyzna, najprawdopodobniej nie przebywał nikt inny. Próbowano go reanimować – bezskutecznie.

Portal rudaslaska.com.pl, powołując się na świadków zdarzenia oraz mieszkańców bloku, podaje, że powodem samobójstwa mogły być problemy rodzinne.


 skdl/rudaslaska.plTo już koniec Przystanku Woodstock ! Zobacz dlaczego

To już koniec Przystanku Woodstock ! Zobacz dlaczego

Przystanek Woodstock zmienia nazwę na Pol’and’Rock Festival. Powód? – Chodzi o prawa autorskie – poinformował Jurek Owsiak podczas podsumowania 26. finału WOŚP.

O zmianie nazwy zadecydowały względy prawne, związane z właścicielem nazwy Woodstock – Michaelem Langiem.

– Cierpliwość autora się wyczerpała. Musimy zmienić nazwę festiwalu Woodstock – poinformował na czwartkowej konferencji prasowej Jurek Owsiak.

Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać – mówi Owsiak, który jest pomysłodawcą i dyrektorem generalnym festiwalu.

– Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nienastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! – tłumaczy Jurek Owsiak.

Pol’And’Rock Festival odbędzie się w dniach 2,3,4 sierpnia, w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą.