sobota, Marzec 17

Dziś o tym, czy wolne niedziele naprawdę są potrzebne Polakom i …

Dziś o tym, czy wolne niedziele naprawdę są potrzebne Polakom i …

Piotr Wroński bierze dziś na tapetę zagadnienia: wolne od handlu niedziele, związki zawodowe i …


Czy w Polsce są jeszcze prawdziwe związki zawodowe? Czy ktoś w Polsce rozumie reformy Margaret Thatcher? O tym i o innych sprawach w dzisiejszej KChT. Zobacz!Atak na Polskę rozpoczęty! W Norwegii piszą o tym, że kolaborowaliśmy z Hitlerem!

Atak na Polskę rozpoczęty! W Norwegii piszą o tym, że kolaborowaliśmy z Hitlerem!

„Współpraca Polaków z nazistami podczas Holokaustu jest faktem” – stwierdził norweski portal document.no. Ambasada RP w Oslo domaga się usunięcia tego fragmentu artykułu o nowej polskiej ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej. Atak na Polskę rozpoczęty!

Swoje stanowisko ws. artykułu twórcy portalu Hansa Rustada o konflikcie z Izrealem polscy dyplomaci przesłali już do redakcji. Oświadczenie zamieszczono na stronie, ale zdania o „kolaborujących Polakach” nie usunięto. „Nazistowskie Niemcy są całkowicie odpowiedzialne za powstanie obozów koncentracyjnych i zagłady. Polska była jednym z niewielu krajów w okupowanej Europie, w których za pomoc Żydom groziła śmierć” – przypomniała w liście do document.no Małgorzata Cichucka, I radca ambasady RP w norweskiej stolicy.


Urzędniczka przypomniała również, że Polacy są najliczniejszą grupą wśród osób uhonorowanych za ratowanie Żydów przez izraelski Instytut Yad Vashem. Cichucka podkreśliła, że tytuł „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” otrzymało ponad sześć tys. naszych rodaków.
 Widać, że atak na Polskę rozpoczęty!
shsj/wp.plTakiej kradzieży dawno nie było! Złodzieje ukradli … 4 tony pomarańczy!

Takiej kradzieży dawno nie było! Złodzieje ukradli … 4 tony pomarańczy!

Na zaskakujący i jednocześnie zuchwały pomysł wpadli złodzieje w Hiszpanii. Ukradli oni cztery tony pomarańczy. Następnie chcieli je przetransportować za pomocą dwóch samochodów osobowych.

Do zdarzenia doszło w Sevilli. Policjanci zatrzymali pięć osób, które poruszały się dwoma samochodami. Funkcjonariuszy zdziwił fakt przewożenia dużej ilości owoców. Kiedy kierowcy nie zatrzymali się do kontroli, funkcjonariusze byli pewni że coś jest nie tak.


Po zatrzymaniu mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć logicznie, skąd pochodzą przewożone owoce. Jeden z podejrzanych zaczął nawet wyjaśniać, że leżały na ziemi, a on razem z kolegami po prostu je pozbierali. Mężczyźni zaczęli przekonywać funkcjonariuszy, że zamierzają sami skonsumować cały transport.

W końcu policji udało się później ustalić, że pomarańcze zostały skradzione z magazynu w pobliżu miasta Carmona.Chcieli wyłudzić ponad 6 mln złotych. CBA złapała biznesmenów!

Chcieli wyłudzić ponad 6 mln złotych. CBA złapała biznesmenów!

Agenci Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali 5 osób w sprawie  powoływania się na wpływy wśród parlamentarzystów, osób pełniących funkcje w urzędach centralnych – ministerstwach oraz wśród osób pełniących funkcje publiczne w samorządach.  Zatrzymani to biznesmen z Krakowa, właściciel gruntów pochodzący z Szydłowca oraz dwóch biznesmenów z Łodzi. Jeden z zatrzymanych  to obcokrajowiec.


Do zatrzymania doszło na spotkaniu biznesowym, w jednej w restauracji w podłódzkim Rzgowie, gdy omawiano szczegóły aktu notarialnego, który miał zostać podpisany kolejnego dnia, a stanowił on podstawowy element całej transakcji.

Zatrzymani byli mocno zaskoczeni, nie spodziewali się takiej akcji CBA.

Za 6 mln zł łapówki, która miała być wręczona decydentom i mającym lobbować, załatwiać sprawę, parlamentarzystom i urzędnikom zatrzymani oferowali  koncesję, zezwolenia na eksploatację, odrolnienie 50 ha terenu leżącego pomiędzy Kielcami a Radomiem  oraz przede wszystkim wysokie rządowe kontrakty na odbiór kruszywa z  górniczej odkrywki z przeznaczeniem na budowę m.in. Centralnego Portu Komunikacyjnego i autostrad.

Ustalenia CBA wskazują, że zatrzymani prowadzili swój przestępczy proceder przez ostanie dwa-trzy miesiące.

Inwestor miał nabyć za 32 mln zł teren kamieniołomu i przyległy duży obszar o charakterze rekreacyjnym, a zatrzymani gwarantowali szybki zwrot inwestycji. Oprócz pieniędzy z wydobycia i sprzedaży państwowym kontraktorom surowców budowlanych, zyski miał przynosić wybudowany od podstaw ośrodek spa, termy i rehabilitacja. W zamian za taką możliwość zyskownej inwestycji, za załatwienie spraw urzędowych i pozwoleń na m.in. geotermię, nielegalni pośrednicy „załatwiacze” chcieli udziałów w spółce obsługującej ten nowopowstały kurort oraz stanowisk menadżerskich. To wszystko, cała akcja „powoływaczy” była odpowiednio opakowana, uwiarygadniana m.in. spotkaniami w załatwianych sprawach, które odbywały się w instytucjach i biurach parlamentarzystów bez ich udziału.

Zatrzymani przez łódzkich agentów CBA, usłyszą zarzuty o charakterze korupcyjnym w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, gdzie trafią zgromadzone przez Biuro dowody i materiały w tej sprawie.

Piotr Kaczorek, CBA