sobota, Grudzień 22Gwałt na 18-latce! W sprawie zatrzymano aż 6 osób!

Gwałt na 18-latce! W sprawie zatrzymano aż 6 osób!

Do gwałtu na 18-letniej dziewczynie doszło w nocy z 10 na 11 marca w powiecie polkowickim na Dolnym Śląsku.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Policja zdołała także zatrzymać już dwóch młodych mężczyzn, sprawców tego brutalnego ataku. Jak podała rzeczniczka prokuratury, prok. Lidia Tkaczyszyn sprawców ustalono i postawiono im zarzut dokonania gwałtu wspólnie i w porozumieniu.  Decyzją sądy mężczyźni zostali zatrzymani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 15 lat więzienia.

Jednak to nie koniec zatrzymań. W tej sprawie przed sądem odpowie jeszcze czterech mężczyzn, których podejrzewa się o nieudzielenie pomocy kobiecie. Ten czyn zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: interia.pl, zdjęcie: pixabay

Jechał skuterem z kaskiem założonym tył na przód! Zatrzymał go komendant miejscowej policji!

Jechał skuterem z kaskiem założonym tył na przód! Zatrzymał go komendant miejscowej policji!

Pijanego motocyklistę zatrzymał wracający po służbie do domu komendant policji z Sierpca. Jak mówi rzecznik policji z Sierpca, st. asp. Krzysztof Kosiorek uwagę komendanta przykuł kierujący skuterem, który jechał „wężykiem po drodze” oraz nieprawidłowo założony kask. Okazuje się bowiem, że mężczyzna prowadził jednoślad mając kask założony tył na przód, a daszek kasku zamiast zakrywać czoło zakrywał kark.

Policjant natychmiast zatrzymał pojazd oraz wezwał patrol. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 44- latek jest pod wpływem alkoholu, a ponadto nie ma przy sobie żadnych dokumentów.

Mężczyzna tłumaczył się, że chciał wypróbować pojazd na trasie bo niedawno go zakupił.

Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i bez dokumentów, a także musi pokryć koszty odholowania skutera na policyjny parking.

Panu gratulujemy fantazji. To się nazywa jazda bez trzymanki.

źródło: tvp.info, zdjęcie: pixabay

Był tak pijany, że wypadł z kierowanego przez siebie traktora! Teraz może trafić na 5 lat do więzienia.

Był tak pijany, że wypadł z kierowanego przez siebie traktora! Teraz może trafić na 5 lat do więzienia.

Do tego niecodziennego wypadku doszło w Wólce Tyrzyńskiej na Mazowszu. Jak relacjonuje świadek zdarzenia jadący drogą ciągnik nagle skręcił po czym wpadł do stawu hodowlanego. Kierowca traktora był tak pijany, że wypadł z pojazdu zanim ten wjechał w wodę. Mężczyźnie od razu udzielono pomocy i wezwano policję oraz karetkę pogotowia.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia mundurowi od razu rozpoznali 48- latka. Mężczyzna był dobrze znany funkcjonariuszom z wcześniejszych wykroczeń jazdy pod wpływem alkoholu. Z tego powodu też miał on cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Jednak tym razem 48-latek był tak pijany, że niemożliwe było badanie alkomatem, dlatego policjanci zabrali mężczyznę na badanie krwi.

Po wytrzeźwieniu sprawca złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Za jazdę bez uprawnień oraz pod wpływem alkoholu grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: eska.pl, zdjęcie: pixabay

Tragedia w Kielcach. Mężczyzna podpalił się przed komisariatem policji!

Tragedia w Kielcach. Mężczyzna podpalił się przed komisariatem policji!

Do tragedii doszło w Kielcach przed Komendą Miejską Policji na ulicy Wesołej. To przed nią dwudziestoparoletni mężczyzna oblał się benzyną i podpalił. Z pomocą ruszyli mu policjanci, gasząc płonącego kocami i gaśnicami.Do zdarzenia wezwano pogotowie, które przetransportowało desperata do szpitala.

Młody mężczyzna, jak udało się ustalić jest przytomny, jednak ma bardzo poważne poparzenia ciała.

Póki co nie znane są przyczyny zdarzenia, jednak policja na pewno podejmie stosowne kroki w celu wyjaśnienia.

źródło: rmf.fm, zdjęcie: pixabay