piątek, Grudzień 21Jeśli go rozpoznajesz od RAZU dzwoń na policję!

Jeśli go rozpoznajesz od RAZU dzwoń na policję!

Poznańscy policjanci poszukują mężczyzny- sprawcy pobicia. Kamery monitoringu zarejestrowały jak uderza on innego mężczyznę po czym pozostawia go na jezdni i odchodzi z miejsca. Wszyscy, którzy rozpoznają osobę z nagrania, proszeni są o kontakt z policją.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzą śledztwo dotyczące nie udzielenia pomocy i uszkodzenia ciała.

Do zdarzenia doszło w nocy 28 października br. około godziny 2:24 przy ul. Krysiewicza w Poznaniu. Całe zdarzanie zarejestrowały kamery monitoringu.

Na nagraniu widać jak mężczyzna dwukrotnie uderza pięścią w twarz innego mężczyznę. Pokrzywdzony po zadanych ciosach upada na jezdnię, a napastnik odchodzi z miejsca. Chwilę później po pozostawionym na jezdni mężczyźnie przejeżdża samochód. 21-latek w wyniku odniesionych obrażeń trafił w ciężkim stanie do szpitala.

Policjanci którzy bezzwłocznie zajęli się tą sprawą zabezpieczyli i przeanalizowali wiele godzin nagrań z kamer monitoringu. W wyniku podjętych czynności ustalili kim był kierowca, który przejechał pozostawionego na jezdni mężczyznę. Nie ustalili jednak kim jest mężczyzna, który uderzył 21-latka.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania i zdjęć lub mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, prosimy o kontakt z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, osobiście od pn. do pt.  godz. 8:00 – 14:00 przy ul. Szylinga 2 w Poznaniu lub pod całodobowym numerem telefonu 61 84 156 12 lub numerem alarmowym 997.

WRESZCIE! Gang międzynarodowy, który chciał obrabować Polskę rozbity przez CBA!

WRESZCIE! Gang międzynarodowy, który chciał obrabować Polskę rozbity przez CBA!

Międzynarodowa zorganizowana grupa przestępcza rozbita. 187 mln zł VAT zostaje w budżecie państwa. Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w wyłudzeniach VAT na wielką skalę. Usiłowali wyłudzić co najmniej 187 milionów zł ze Skarbu Państwa .

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku prowadzi, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie, śledztwo dotyczące zorganizowanej, międzynarodowej, grupy przestępczej działającej na terenie Polski, Czech i Niemiec. Grupa działała w okresie od września 2015 roku do maja 2016 roku.  Poprzez szereg powiązanych ze sobą podmiotów i tzw. karuzelępodatkową usiłowała wyłudzić co najmniej 187 milionów zł podatku VAT

Zadaniem białostockich agentów CBA było ustalenie, wytropienie i zatrzymanie członków ścisłego kierownictwa grupy

Realizując ustalenia funkcjonariusze z Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali  w Częstochowie i okolicach  trzyosoby, stanowiące trzon tej międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej.  

Agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych, a także inne miejsca związane z przedmiotem śledztwazabezpieczając nośniki danych i dokumentację.

Zatrzymani przez CBA zostali przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty.

W toku śledztwa ustalono, że spółki poprzez szeregfikcyjnych międzynarodowych transakcji udokumentowanych fakturami uwiarygodniały obrót towarem: bateriami, kawą, słodyczami, czy innymi artykułami spożywczymi. Częścią łańcucha transakcji karuzelowych były tzw. słupy, czyli podmioty, które po dokonaniu szeregu transakcji ulegałylikwidacji. Tworzono pozory legalnej działalności. Podmioty działające w ramach „karuzeli podatkowej” miały w ten sposób podstawę do wystąpienia o zwrot podatku VAT z tytułu dokonywania (fikcyjnych) wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów – chciały wyłudzić zwrot 187 mln zł naliczonego VAT , kosztem budżetu państwa.

Nie można wykluczyć, że lista zatrzymanych przez CBA wydłuży się – śledczy nadal pracują nad zgromadzonym materiałem dowodowym.

Piotr Kaczorek, CBA

 

Loranty przesłuchuje Andruszkiewicza! Czegoś takiego nie jeszcze nie widziałeś!

Loranty przesłuchuje Andruszkiewicza! Czegoś takiego nie jeszcze nie widziałeś!

Adam Andruszkiewicz – dziś poseł koła poselskiego Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego, ojca obecnego Premiera Polski Mateusza Morawieckiego. Poseł Andruszkiewicz to jedna z najbardziej barwnych i ciekawych postaci współczesnej polityki w Polsce. Jeden z tych, dla którego polityka to misja a nie kariera i profity. Poznaj posła podczas ciekawego przesłuchania jakie serwuje nadinspektor Dariusz Loranty.

Adam Andruszkiewicz opowiada co robił przed byciem zawodowym politykiem:

„Kiedyś organizowałem duże protesty przeciwko aferze taśmowej w Białymstoku. Po tych protestach miałem policję w domu i sprawy sądowe – tak to wyglądało za czasów rządów PO-PSL. I taka ciekawostka: pamiętam jak za rządów Platformy Obywatelskiej zrobiliśmy tylko konferencję prasową pod komendą wojewódzką policji w Białymstoku. I po proteście, kiedy wracaliśmy grzecznie do domu zajechała nam drogę policja. Panowie policjanci wykonywali polecenia polityczne. I ich praca. Wydaje mi się, że oni nawet nie chcieli za mną jeździć!

(…)

Andruszkiewicz mówi też co sądzić o Trybunale Konstytucyjnym: „(…) ostatnio TK został sprowadzony do roli świecznika o który się wszyscy biją (…) TK nie może kojarzyć się Polakom z walką polityczną (…) TK mógłby powołać swoje lokalne oddziały.

(…)

Jak powinna wyglądać policja w Polsce? Andruszkiewicz: „Problem awansów w policji”.

WIĘCEJ OGLĄDAJ TUTAJ:

UWAGA! Terroryści próbują dokonać zamachu na Święta. Ukradli już ponad 1800 butli gazowych!

UWAGA! Terroryści próbują dokonać zamachu na Święta. Ukradli już ponad 1800 butli gazowych!

Jak informują hiszpańskie media, w Madrycie skradziono ponad 1800 butli gazowych. Kradzież postawiła na nogi miejscowe służby, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że butle mogą zostać wykorzystane do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego na terenie Europy. 

Do kradzieży 1843 butli gazowych (1193 wypełnionych propanem oraz 650 butanem) doszło w jednym z magazynów należących do petrochemicznego koncernu Repsol. Policja podejrzewa, że skradzione butle mają zostać wprowadzone do obrotu na czarnym rynku, ale media dopuszczają inną możliwość.

– Kradzież butli postawiła w stan gotowości służby bezpieczeństwa oraz ministerstwo spraw wewnętrznych. Policyjnym władzom przeszła przez myśl możliwość powtórzenia się zamachów na barcelońskim (deptaku) Las Ramblas oraz w Cambrils. Ich sprawcy mieli plan zaatakowania bazyliki Sagrada Familia i innych emblematycznych miejsc w mieście przy użyciu butli z gazem, które wcześniej skradli – napisał dziennik „El Confidencial”. Eksperci ds. bezpieczeństwa przypominają, że wraz ze zbliżaniem się Bożego Narodzenia rośnie ryzyko zamachów dżihadystycznych. Odnotowują, że większość świątecznych jarmarków w Hiszpanii jest już osłoniętych zaporami utrudniającymi atak terrorystyczny przy użyciu samochodów.

Czy tegoroczne święta Bożego Narodzenia przyniosą nam drastyczne wydarzenia? Miejmy nadzieję, że nie.

ser/fakt