poniedziałek, Grudzień 10Jeśli znasz tego zwyrodnialca, zareaguj! Napadł na kobietę i …

Jeśli znasz tego zwyrodnialca, zareaguj! Napadł na kobietę i …

Śląscy policjanci poszukują mężczyzny, który miał okraść i pobić kobietę na terenie dworca PKP w Katowicach. Do zdarzenia doszło 1 stycznia 2018 roku, ale dopiero teraz mundurowi zdecydowali się na ujawnienie zdjęć i nagrania, na których widać podejrzanego mężczyznę.

Do napadu doszło pomiędzy 4.00 a 5.00 w Nowy Rok. – Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca na peronie przysiadł się do 23-latki. Po krótkiej rozmowie z kobietą, mężczyzna ukradł jej m.in. 2 telefony oraz portfel o łącznej wartości 470 złotych – relacjonują policjanci dodając, że kobieta nie odniosła obrażeń.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu katowickiego dworca. Policjanci, chcąc ująć sprawcę, publikują zdjęcia i nagranie z jego wizerunkiem. Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na nagraniu i zdjęciach proszone są o kontakt z  policjantami z Komisariatu Policji VI w Katowicach pod numerem tel. 32 200 3850, 32 200 2555,32 200 3879 lub 112, oraz adresem email kp6@katowice.ka.policja.gov.pl.

edfj/policja.gov.plOto prawdziwy bohater! 8-letni Janek uratował mamę. ZOBACZ!

Oto prawdziwy bohater! 8-letni Janek uratował mamę. ZOBACZ!

Janek Borowik, 8-letni mieszkaniec Trzebiatowa, zobaczył osuwającą się na podłogę mamę. Szybko otworzył okna i zadzwonił po pomoc do cioci, która wezwała służby ratunkowe.

Cała sytuacja miała miejsce w dniu 18.02.2018 roku około godziny 20.00. Pani Aneta wychodząc z łazienki po prysznicu poczuła się źle, chciała zawołać synka o pomoc, ale nie zdążyła –  osuwając się na podłogę straciła przytomność, robiąc przy tym niemało hałasu.

Zaalarmowany hałasem chłopak przybiegł i znalazł nieprzytomną mamę. Szybko otworzył okna w mieszkaniu i zadzwonił do cioci po pomoc, a ona powiadomiła już służby ratunkowe.

Janek uczęszcza do klasy 3 B, Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Kochanowskiego przy ul. Daszyńskiego w Trzebiatowie. Dyrekcja Szkoły postanowiła nagrodzić bohaterski czyn chłopca i urządziła apel, na którym Janek otrzymał gratualcje za swoją postawę.

Skąd chłopiec wiedział jak się zachować?

W ostanim czasie na temat Czadu mówi się dużo w telewizji. Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebiatowie prowadzi także profilaktykę w Szkołach i Przedszkolach w formie Pogadanek, jak również na witrynach internetowych naszej Jednotki OSP.

Mały Janek zadeklarował chęć wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Trzebiatów.

 Takiego morderstwa dawno nie było! Gwałcili kobietę przez 28 godzin, spalili ją i … zrobili sobie selfie!

Takiego morderstwa dawno nie było! Gwałcili kobietę przez 28 godzin, spalili ją i … zrobili sobie selfie!

Do bestialskiego morderstwa doszło w Wielkiej Brytanii. Dwaj mężczyźni, 40- i 50-latek, zwabili 28-latkę do jednego z domów, gdzie gwałcili ją przez kilka godzin. Na koniec zawinęli kobietę w koc i spalili żywcem w samochodzie. Odjeżdżając z miejsca zbrodni, mieli zrobić sobie uśmiechnięte selfie. Przed sądem toczy się właśnie proces zwyrodnialców.

Makabryczna zbrodnia wstrząsnęła opinią publiczną w Wielkiej Brytanii. W sierpniu ubiegłego roku 28-letnia Quyen Nguyen miała zostać zwabiona do jednego z domów, w którym była gwałcona przez cztery godziny przez 40- i -50-latka. Jak podaje „The Sun”, sprawcy chcieli wymusić na kobiecie podanie PIN-ów do kart debetowych.

Nguyen została zawinięta w koc i spalona żywcem w samochodzie audi A4 niedaleko miejscowości Sunderland. Zwyrodnialcy, odjeżdżając z miejsca tragedii, mieli zrobić sobie uśmiechnięte selfie.

Brytyjskie media, które informowały o tej bulwersującej sprawie, powróciły do tematu ze względu na toczący się w Newcastle proces zwyrodnialców. Obaj mężczyźni nie przyznają się do winy, wzajemnie się oskarżając. – Ponoszą wspólną odpowiedzialność za morderstwo, które było motywowane zdeprawowanym pożądaniem seksualnym i chciwością – zaznaczył prokurator.

28-latka przybyła z Wietnamu do Wielkiej Brytanii w 2010 roku. Wspólnie z siostrą założyła salon pielęgnacji paznokci. To jednak nie była jej jedyna działalność. Nguyen miał też pośredniczyć w wynajmie mieszkań dla osób, które nielegalnie przebywały w kraju wyspiarskim. Według prokuratury w jednym z takich lokali funkcjonowała hodowla marihuany.

40- i 50-latek współpracowali z zamordowaną, odpowiadali za naprawy i prace konserwacyjne. Niewykluczone, że próbowali oni dowiedzieć się od 28-latki o innych miejscach hodowli narkotyku, który wykradali – czytamy w „The Sun”.

sksl/fakt24.plRzeźnia na przejeździe kolejowym w Opolu. Wielu zabitych!

Rzeźnia na przejeździe kolejowym w Opolu. Wielu zabitych!

Cztery osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w podmiejskiej dzielnicy Opola – Chmielowicach (województwo opolskie). Jak dowiedział się Fakt24, samochód osobowy wjechał na przejazd kolejowy i zderzył się z nadjeżdżającym szynobusem. Wszystkie ofiary śmiertelne podróżowały samochodem.

Volkswagenem Passatem, który wjechał na tory i zderzył się z szynobusem podróżowało czterech pasażerów – żadne z nich nie przeżył wypadku. Pasażerowie szynobusa wyszli z kolizji bez szwanku.

Na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia.
 Źródło: radio.opole.pl