poniedziałek, Grudzień 10Katastrofa samolotu! Prawdopodobnie 200 ludzi nie żyje!

Katastrofa samolotu! Prawdopodobnie 200 ludzi nie żyje!

 Jest wiele ofiar – informuje BBC. Reuter informuje, że na pokładzie znajdowało się ponad 100 osób, natomiast BBC informuje o 200 lub więcej. Nad miejscem katastrofy unoszą się chmury gęstego, czarnego dymu.

Rozbity samolot należał do Algierskich sił zbrojnych. Do katastrofy doszło zaraz po starcie samolotu.

 

źródło: onet.plSZOKUJĄCE odkrycie! Nagie niemowlę znalezione w kanale wśród stada mrówek!

SZOKUJĄCE odkrycie! Nagie niemowlę znalezione w kanale wśród stada mrówek!

Dramatyczny los spotkał nowo narodzoną dziewczynkę. Została zupełnie nago wrzucona do kanału burzowego, leżała wśród mrówek. Płacz dziecka usłyszała spacerująca 63-letnia kobieta, gdyby nie ona dziecko prawdopodobnie by nie przeżyło.

Do zdarzenia doszło w Republice Południowej Afryki. Starsza kobieta początkowo myślała, że to miauczenie kota, okazało się, że to płacz dziecka. Zatrzymała mężczyznę, który pomógł jej odsłonić kamienną płytę za którą znajdował się noworodek. Wybawcy dziecka natychmiast wezwali pogotowie. Na miejsce przyjechała także policja. Dziecko miało hipotermię i problemy z oddychaniem.

Sprawą zajęła się policja. Wszczęła śledztwo w kierunku ukrycia ciąży i porzucenia dziecka. Funkcjonariusze poszukują matki noworodka.

 

źródło: fakt.pl

 

 Skandal na Pomorzu! Karolina W. chciała sprzedać swoje trzecie dziecko! Znaleźli się chętni. Transakcja doszłaby do skutku ale kobieta nie wiedziała o jednym

Skandal na Pomorzu! Karolina W. chciała sprzedać swoje trzecie dziecko! Znaleźli się chętni. Transakcja doszłaby do skutku ale kobieta nie wiedziała o jednym

25-letnia Karolina W. chciała sprzedać swoje trzecie dziecko. Kobieta twierdzi, że zdecydowała się na to przez ciężką sytuację materialną. Wrzuciła ogłoszenie do internetu, na które odpowiedziało polskie małżeństwo z Holandii. Transakcja doszłaby do skutku ale kobieta nie wiedziała o jednym.

Do kobiety dotarli dziennikarze „Faktu”, zapytali dlaczego zdecydowała się na taki krok. Odpowiedziała „nie zrozumiecie, ledwo stać mnie na utrzymanie dwójki dzieci, a tu jeszcze trzecie”.

Rodzina mieszka w małej wsi na Pomorzu. Ogłoszenie wystawili już podczas ciąży. Zgłosiło się małżeństwo z Holandii, które od dawana starało się o potomstwo. Za dziecko mieli zapłacić 30 tysięcy złotych. Połowę przed i połowę po narodzinach dziecka.

Kobieta wyjechała aby nikt nie wiedział, że jest w ciąży. Sprawę od początku monitorowała policja. Wszyscy usłyszeli zarzuty handlu ludźmi. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej.

źródło: fakt.pl, foto: pixabay.comBiedronka ZŁAMAŁA zakaz handlu w niedzielę! Sklepy będą jednak otwarte? Jak do tego doszło i jakie będą tego konsekwencje?

Biedronka ZŁAMAŁA zakaz handlu w niedzielę! Sklepy będą jednak otwarte? Jak do tego doszło i jakie będą tego konsekwencje?

W niedzielę 18 marca Biedronka w budynku dawnego dworca PKS w Świeciu była otwarta niezgodnie z obowiązującym prawem. Taką opinię wydał Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy, który przeprowadził w tym sklepie kontrolę. 

Postępowanie w tej sprawie będzie kontynuowane i może skończyć się karą dla sklepu, w wysokości do nawet 100 tys. zł.

Wszystko przez to, że sklep mieści się w budynku dawnego dworca, na którym widnieje napis „dworzec autobusowy”, jednak nie ma tam dyspozytorni, kas biletowych ani poczekalni. Sam dworzec znajduje się obok budynku sklepu. Dlatego też inspekcja pracy uznała, że sklep nie może być otwarty w niedzielę objętą zakazem.

„W naszej ocenie obiekt, w którym się znajduje, spełnia określone w ustawie wymogi dworca” – podkreśla biuro prasowe Jeronimo Martins w przesłanym nam komunikacie. „Do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia statusu tego budynku w dialogu z właściwymi instytucjami publicznymi, sklep w tej lokalizacji w kolejne niedziele objęte zakazem handlu pozostanie nieczynny”

źródło: money.pl