piątek, Grudzień 21Kopalnia Zofiówka: Jest sygnał z lamp górniczych!

Kopalnia Zofiówka: Jest sygnał z lamp górniczych!

Już czwartą dobę trwa, akcja ratunkowa w Kopalni Ruch Zofiówka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeden z ratowników wykrył sygnał nadawany przez dwie lampy górnicze.

Informację o sygnale z nadajników w lampach górniczych podała w nocy na swoim Twitterze dziennikarka i autorka książek o tematyce górniczej Karolina Baca-Pogorzelska.

Informacji nikt nie potwierdził.

Dziś odbędzie się konferencja prezesa JSW Daniela Ozona. Może wtedy poznamy więcej szczegółów.

źródło: Twitter

 

Zakopali swoje nowo narodzone dziecko! Dziewczynka jeszcze żyła!

Zakopali swoje nowo narodzone dziecko! Dziewczynka jeszcze żyła!

Mieszkańcy miejscowości Ornatowice (powiat. zamojskie) widzieli, że 27-letnia Dominika była w ciąży. Gdy jest brzuch zmalał, nikt nie widział, żeby młoda kobieta wychodziła z dzieckiem. 

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dostali informację, że kobieta poroniła. Jednak ta wiadomość nie dawała im spokoju i postanowili zweryfikować prawdę. Mieli przeczucie, że w tym domu mogło dojść do tragedii. Pracownicy przeszukali mieszkanie, za domem, ok 40 cm pod ziemią znaleźli zwłoki dziewczynki. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się zdrowe.

Dziecko prawdopodobnie zostało zakopane żywe, ponieważ na jego ciele nie było śladów zbrodni.

Obydwoje nie przyznali się do winy. Kobieta została skazana na 12, a jej partner na 10 lat więzienia.

źródło: popularne.pl, foto: pixabay.com

Śmierć w rezerwacie przyrody! Lampart pożarł 3-letniego chłopca!

Śmierć w rezerwacie przyrody! Lampart pożarł 3-letniego chłopca!

Do dramatu doszło w Parku Narodowym Królowej Elżbiety w Ugandzie. Lampart rzucił się i pożarł 3-letniego chłopca. Strażnicy szukają drapieżnika, który jest niebezpieczny, po tym jak poznał smak krwi człowieka może zaatakować kolejne osoby. 

Chłopiec był synem jednej ze strażniczek pracujących na miejscu. W dniu zdarzenia był pod opieką niani, w głównej siedzibie rezerwatu, która nie była ogrodzona. Zwierzę zbliżyło się do budynku i stało się najgorsze.

-Opiekunka nie wiedziała, że chłopiec za nią idzie, usłyszała tylko krzyk chłopca. Próbowała mu pomóc, ale było już za późno. Lampart zniknął z dzieckiem w buszu – powiedział rzecznik Parku Narodowego Królowej Elżbiety.

źródło: o2.pl, foto: pixabay.com

 

SZOK! Zgwałcił 17-latkę, a później ją podpalił!

SZOK! Zgwałcił 17-latkę, a później ją podpalił!

W stanie Jharkhand w Indiach doszło do brutalnej napaści. Oprawca czekał aż 17-letnia ofiara zostanie sama w domu. Wtedy wszedł do budynku zgwałcił i podpalił dziewczynę.

Całe zamieszanie usłyszeli sąsiedzi, którzy przewieźli nastolatkę do szpitala. Jej ciało było w 95 procentach poparzone, a stan oceniony przez lekarzy jako krytyczny.

Sprawca został zatrzymany. Wyznał, że chciał poślubić swoją ofiarę, ale ona nie była na to gotowa.

Do podobnego zdarzenia doszło kilka dni temu w tym samym regionie. Na razie nie ma przesłanek by te zdarzenia ze sobą powiązać.

źródło: BBC