niedziela, Grudzień 23Kopalnia Zofiówka: poczyniono kolejne kroki, jest NADZIEJA!

Kopalnia Zofiówka: poczyniono kolejne kroki, jest NADZIEJA!

Akcja ratownicza w Zofiówce trwa już siódmy dzień. Udało się wykona odwiert do chodnika H-10. Otwór ma średnicę o wielkości 9,5 cm. Przez otwór przepuszczono żywność i telefon ratowniczy.

Cały czas trwa również wypompowywanie ody z chodnika. W czwartek udało się obniżyć lustro wody, a pies, podjął tropy w miejscu rozlewiska. Odebrano sygnały z lamp górniczych.

Do tąpnięcia w kopalni doszło w sobotę. W dramatycznym momencie pracowało łącznie 250 osób, 11 z nich znajdowało się blisko bezpośredniego rejonu zagrożenia. Czterem osobom udało się uciec, siedem pozostało pod ziemią.

Dwie osoby nie żyją, dwie przebywają w szpitalu. Ratownicy walczą o życie pozostałych.

źródło: wp.pl

Kopalnia Zofiówka: Psy podjęły trop! Akcja ratunkowa trwa!

Kopalnia Zofiówka: Psy podjęły trop! Akcja ratunkowa trwa!

Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka trwa. Ratownikom udało się obniżyć lustro wody o ok. 60 cm. Do akcji przystąpił także pies, który podjął dwa tropy w miejscu rozlewiska. Ratownicy spenetrowali je, ale jak dotąd nikogo nie znaleziono. 

– Psy znalazły dwa ślady. W tych miejscach ratownicy rozpoczęli penetrację. Jak na razie nikogo nie znaleziono – powiedział podczas konferencji prasowej prezes JSW, Daniel Ozon.

Akcja ratunkowa utrudniona jest przez wodę, którą trzeba wypompować, by dotrzeć do uwięzionych górników.

– Przewidujemy, że w godzinach nocnych uda nam się wypompować wodę z rozlewiska – mówił Daniel Ozon. – Nurkowie są w pogotowiu i udało nam się zainstalować wszystkie pompy. Dzięki pracy pomp udało nam się obniżyć lustro wody o 60 centymetrów. Pod wodą są różne urządzenia, które mogą stanowić zagrożenie dla prac podwodnych, dlatego staramy się w pierwszej kolejności wypompowywać wodę – dodał.

źródło: o2.pl

 

 

 

Dramat nad Narwią! Znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn!

Dramat nad Narwią! Znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn!

Z Narwi wyłowiono ciała dwóch mężczyzn. Prokuratura stwierdziła, że jeden mężczyzna skoczył z mostu do rzeki, a drugi rzucił mu się na ratunek. 

Rodzina potwierdziła tożsamość mężczyzn. Oznacza to, że wyłowione ciało, należy do mężczyzny, który w sobotę skoczył z rzeki z mostu Hubala w Łomży. Ciało w wodzie zauważył wędkarz.

Tego samego dnia wyłowiono również zwłoki 28-latka, który widział dramatyczną sytuację na moście i rzucił się na pomoc.

źródło: wp.pl

 

Przerwano egzamin maturalny! Uczniowie zostali ewakuowani, wszystko przez…

Przerwano egzamin maturalny! Uczniowie zostali ewakuowani, wszystko przez…

W Toruniu ewakuowano kilkaset osób. Powodem było znalezienie niewybuchów podczas prac naziemnych. W jednej ze szkół trwał egzamin maturalny. W Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich  egzaminy ustne zostały przeniesione na rezerwowy termin. 

Łącznie ze szkół ewakuowano 350 osób. Na miejscu zdarzenia pojawili się saperzy. Muszą skontrolować i zebrać niewybuchy oraz sprawdzić czy nie ma innych niebezpiecznych przedmiotów.

źródło: RMF24