sobota, Grudzień 22Kryminalny Przegląd Tygodnia Lorantego: o popularnej gwieździe pop, kibolach i …

Kryminalny Przegląd Tygodnia Lorantego: o popularnej gwieździe pop, kibolach i …

Dariusz Loranty w swoim Przeglądzie Kryminalnym Tygodnia opowie o pewnej gwieździe pop, kibolach i „Gazecie Wyborczej” oraz …

POSŁUCHAJ!

 

Dzieje się ! CBA aresztowała trzech urzędników zamieszanych w aferę reprywatyzacyjną

Dzieje się ! CBA aresztowała trzech urzędników zamieszanych w aferę reprywatyzacyjną

  • Wrocławski sąd aresztował na okres 3 miesięcy trzech urzędników stołecznego ratusza podejrzanych o korupcję ws. warszawskich reprywatyzacji. Zostali oni zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

O sprawie informuje CBA na Twitterze:

Wrocławski sąd aresztował na 3 miesiące trzech urzędników stołecznego ratusza podejrzanych o korupcję ws. warszawskich #reprywatyzacji zatrzymanych oraz #CBA . Łapówki.

 

seb/CBA Twitter

W Giżycku ciężko pobito … amerykańskiego żołnierza!

W Giżycku ciężko pobito … amerykańskiego żołnierza!

Żołnierz w towarzystwie cywilnego pracownika armii USA spędzał swój wolny czas w jednym z lokali na terenie Giżycka. Mężczyźni zostali zaatakowani w momencie, gdy wyszli na zewnątrz. Ciężko ranny żołnierz został przetransportowany do szpitala w Niemczech.
 
 Amerykański żołnierz został napadnięty z piątku na sobotę. Ofiara miała złamaną twarzoczaszkę i trzeba było jak najszybciej przeprowadzić operację. Cywilny pracownik też został pobity, ale jego obrażenia było o wiele lżejsze. Atak mógł być spowodowany chęcią obrabowania mężczyzn. Sprawcy zabrali żołnierzowi portfel i pieniądze.
Jeden z zatrzymanych mężczyzn już usłyszał zarzut napadu rabunkowego i ciężkiego pobicia. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.
seb/wp.pl
Fot. TwitterZaskakujące zarzuty dla Saakaszwilego! PROKURATURA na Ukrainie wydała za nim LIST GOŃCZY!!

Zaskakujące zarzuty dla Saakaszwilego! PROKURATURA na Ukrainie wydała za nim LIST GOŃCZY!!

List gończy za byłym prezydentem Gruzji i przywódcą opozycyjnej Ukraińskiej partii Ruch Nowych Sił Micheilem Saakaszwilim wydała ukraińska Prokuratura Generalna. Jest on oskarżany o współpracę z organizacjami przestępczymi i ukrywanie działalności przestępczej.

Saakaszwili podejrzewany jest o finansowanie manifestacji antyrządowych organizowanych przez popleczników obalonego w 2014 roku prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Dowodem ma być przyjęcie przez byłego prezydenta Gruzji pół miliona dolarów od byłego skarbnika rodziny Janukowycza, oligarchy Serhija Kurczenki, który obecnie ukrywa się poza granicami Ukrainy.

Sam Saakaszwili odpiera zarzuty, twierdząc że są one sfabrykowane. Uważa, że powodem, dla którego jest oskarżany może być fakt, że zarzuca obecnemu prezydentowi Ukrainy korupcję i domaga się by Peter Poroszenko ustąpił z pełnionego stanowiska.

źródło:interia.pl, zdjęcie: facebook