poniedziałek, Kwiecień 23LORANTY przepytuje WROŃSKIEGO! Takiego wywiadu nigdy nie słyszałeś! ZOBACZ

LORANTY przepytuje WROŃSKIEGO! Takiego wywiadu nigdy nie słyszałeś! ZOBACZ

Elektryzujący wywiad Dariusza Lorantego z Piotrem Wrońskim. Musisz koniecznie posłuchać tej rozmowy!Przyjmowali ŁAPÓWKĘ w 5-gwiazdkowym hotelu! Radny i biznesmen zatrzymani na GORĄCYM UCZYNKU!

Przyjmowali ŁAPÓWKĘ w 5-gwiazdkowym hotelu! Radny i biznesmen zatrzymani na GORĄCYM UCZYNKU!

Fala zatrzymań CBA nadal trwa. Codziennie media obiegają informacje o kolejnych aferach łapówkarskich i związanych z nimi działaniach Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dzisiaj media donoszą o zatrzymaniu radnego z powiatu milickiego oraz biznesmena, byłego dolnośląskiego samorządowca.

Obaj panowie zostali zatrzymani na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 20 tys. zł. Akcję CBA przeprowadziło w pięciogwiazdkowym hotelu. Mężczyźni byli w trakcie odbierania pierwszej transzy z obiecanych 185 tys zł w zamian za doprowadzenie do sprzedaży nieruchomości należącej do powiatu milickiego po zaniżonej cenie, tak by jednocześnie wykluczyć jej kupno przez innych zainteresowanych.

Radny i biznesmen zostali zatrzymani i przewiezieni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. CBA przeszukała mieszkania mężczyzn oraz zabezpieczyła dokumentację postępowań przetargowych w Starostwie Powiatowym w Miliczu. Śledztwo jest w toku.

źródło: moeny.pl, zdjęcie:pixabayNa kąpiącego 5-latka SPADŁ żeliwny bojler. Za ŚMIERĆ dziecka oskarżono…ojca.

Na kąpiącego 5-latka SPADŁ żeliwny bojler. Za ŚMIERĆ dziecka oskarżono…ojca.

Do tragedii doszło we wrześniu br. Podczas kąpieli na 5- letniego Alana spadł 80-litrowy żeliwny bojler. Na skutek przygniecenia chłopiec zmarł.

Bojler na kilka tygodni przed zdarzeniem montował ojciec chłopca. Prokuratura wskazuje, że został on zamontowany niepoprawnie. Wskazuje ona błędy w wadliwym wywierceniu otworów oraz zastosowaniu zbyt krótkich kołków rozporowych i nieodpowiednich do wagi bojlera haków. Wszystko to wskazuje, że winę za śmierć chłopca ponosi jego ojciec. Prokuratura przychyliła się do wniosku mężczyzny, który dobrowolnie chce poddać się karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

źródło: nova.tv, zdjęcie: pixabayOkradła szkołę w której pracowała na MILION ZŁOTYCH. Księgowa skazana.

Okradła szkołę w której pracowała na MILION ZŁOTYCH. Księgowa skazana.

     W ciągu siedmiu lat wyprowadziła ze szkolnej kasy prawie milion złotych. Gabriela S była księgową w jednej z gdańskich podstawówek.

 

Kobieta podczas procesu wyraziła skruchę. Wyjaśniła, że ukradzione pieniądze przeznaczała na własne bieżące wydatki, a część rozdała członkom rodziny. Kobieta pracowała od 2009 do 2017. Gabriela S postanowiła zwolnić się ze szkoły, a nowo przyjęta księgowa odkryła niedogodności w dokumentach i prawda wyszła na jaw.

 

Sąd wydał wyrok, wymierzył 8 tysięcy złotych grzywny i cztery lata więzienia dla kobiety. Ponadto ma zwrócić pieniądze w całości. Wyrok nie jest prawomocny.

 

 

 

PJ

źródło: tvn24.pl, unsplash.com