czwartek, Grudzień 27Loranty przesłuchuje Andruszkiewicza! Czegoś takiego nie jeszcze nie widziałeś!

Loranty przesłuchuje Andruszkiewicza! Czegoś takiego nie jeszcze nie widziałeś!

Adam Andruszkiewicz – dziś poseł koła poselskiego Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego, ojca obecnego Premiera Polski Mateusza Morawieckiego. Poseł Andruszkiewicz to jedna z najbardziej barwnych i ciekawych postaci współczesnej polityki w Polsce. Jeden z tych, dla którego polityka to misja a nie kariera i profity. Poznaj posła podczas ciekawego przesłuchania jakie serwuje nadinspektor Dariusz Loranty.

Adam Andruszkiewicz opowiada co robił przed byciem zawodowym politykiem:

„Kiedyś organizowałem duże protesty przeciwko aferze taśmowej w Białymstoku. Po tych protestach miałem policję w domu i sprawy sądowe – tak to wyglądało za czasów rządów PO-PSL. I taka ciekawostka: pamiętam jak za rządów Platformy Obywatelskiej zrobiliśmy tylko konferencję prasową pod komendą wojewódzką policji w Białymstoku. I po proteście, kiedy wracaliśmy grzecznie do domu zajechała nam drogę policja. Panowie policjanci wykonywali polecenia polityczne. I ich praca. Wydaje mi się, że oni nawet nie chcieli za mną jeździć!

(…)

Andruszkiewicz mówi też co sądzić o Trybunale Konstytucyjnym: „(…) ostatnio TK został sprowadzony do roli świecznika o który się wszyscy biją (…) TK nie może kojarzyć się Polakom z walką polityczną (…) TK mógłby powołać swoje lokalne oddziały.

(…)

Jak powinna wyglądać policja w Polsce? Andruszkiewicz: „Problem awansów w policji”.

WIĘCEJ OGLĄDAJ TUTAJ:

UWAGA! Terroryści próbują dokonać zamachu na Święta. Ukradli już ponad 1800 butli gazowych!

UWAGA! Terroryści próbują dokonać zamachu na Święta. Ukradli już ponad 1800 butli gazowych!

Jak informują hiszpańskie media, w Madrycie skradziono ponad 1800 butli gazowych. Kradzież postawiła na nogi miejscowe służby, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że butle mogą zostać wykorzystane do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego na terenie Europy. 

Do kradzieży 1843 butli gazowych (1193 wypełnionych propanem oraz 650 butanem) doszło w jednym z magazynów należących do petrochemicznego koncernu Repsol. Policja podejrzewa, że skradzione butle mają zostać wprowadzone do obrotu na czarnym rynku, ale media dopuszczają inną możliwość.

– Kradzież butli postawiła w stan gotowości służby bezpieczeństwa oraz ministerstwo spraw wewnętrznych. Policyjnym władzom przeszła przez myśl możliwość powtórzenia się zamachów na barcelońskim (deptaku) Las Ramblas oraz w Cambrils. Ich sprawcy mieli plan zaatakowania bazyliki Sagrada Familia i innych emblematycznych miejsc w mieście przy użyciu butli z gazem, które wcześniej skradli – napisał dziennik „El Confidencial”. Eksperci ds. bezpieczeństwa przypominają, że wraz ze zbliżaniem się Bożego Narodzenia rośnie ryzyko zamachów dżihadystycznych. Odnotowują, że większość świątecznych jarmarków w Hiszpanii jest już osłoniętych zaporami utrudniającymi atak terrorystyczny przy użyciu samochodów.

Czy tegoroczne święta Bożego Narodzenia przyniosą nam drastyczne wydarzenia? Miejmy nadzieję, że nie.

ser/fakt

PRZYGOTUJ SIĘ! Groźny wirus atakuje Polskę!

PRZYGOTUJ SIĘ! Groźny wirus atakuje Polskę!

Niestety, często nie zastanawiamy się nad swoim zachowaniem w sieci i wystarczy chwila nieuwagi i możemy się stać ofiarą cyberataku. Zobacz, jak zmniejszyć to ryzyko.

 

Cyberbezpieczeństwo to temat nowej kampanii społecznej mBanku. W spotach ratownik medyczny, lekarz i księgowa ostrzegają przed fałszywymi linkami, nieznanymi załącznikami i logowaniem do banku przez otwarte Wi-Fi.

 s

seb/fakt.pl

DRAMAT! Znany YouTuber zginął spadając z … 62 piętra! ZOBACZ!

DRAMAT! Znany YouTuber zginął spadając z … 62 piętra! ZOBACZ!

Młody Chińczyk, znany z publikowania wideo, które nagrywał podczas swoich wspinaczek na szczyty budynków, zginął po upadku z 62-piętrowego budynku w mieście Changsha. Swoich licznych fanów w mediach społecznościowych zawsze ostrzegał, żeby go nie naśladowali.

Wu Yongning zgromadził tysiące obserwujących na portalach społecznościowych ze swoimi mrożącymi krew w żyłach krótkimi filmami wideo, na których wykonywał akrobacje na wysokich budynkach bez użycia sprzętu zabezpieczającego.

W listopadzie przestał publikować aktualizacje. Zaniepokojeni fani odkryli, że Wu Yongning zginął po upadku z 62-piętrowego budynku w mieście Changsha. 26-latek zmarł 8 listopada, ale jego śmierć została potwierdzona dopiero przez jego dziewczynę w poście w chińskich mediach społecznościowych miesiąc później.

seb/tvp

https://www.facebook.com/idremhd/videos/10155925592398769/