niedziela, Grudzień 23Małopolskie: Makabra w lesie! Znaleziono ciało 15-latki! Prawdopodobnie doszło do…

Małopolskie: Makabra w lesie! Znaleziono ciało 15-latki! Prawdopodobnie doszło do…

W czwartkowy ranek w lesie niedaleko miejscowości Podczerwone (woj. małopolskie) znaleziono ciało 15-latki. Rodzina zgłosiła jej zaginięcie dzień wcześniej. 

W środę wieczorem rozpoczęły się poszukiwania dziewczyny. W akcji wzięło udział 34 policjantów, strażacy oraz pracownicy GOPR.

– Jeden z policjantów odnalazł ciało dziecka w czwartek nad ranem w lesie koło wsi Podczerwone. Niektóre fakty wskazują, że mogło być to samobójstwo – mówiła rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności i przyczyny śmierci.


 źródło: wp.plSulęcin: Dramat w domu kultury! W jednej z sal znaleziono ciało nauczycielki, które…

Sulęcin: Dramat w domu kultury! W jednej z sal znaleziono ciało nauczycielki, które…

Policja z Sulęcina wyjaśnia okoliczności dramatu do jakiego doszło w tamtejszym domu kultury. 

Ciało nauczycielki wisiało w sali, gdzie prowadziła zajęcia z plastyki. Znaleziono je w czwartek po południu. Kobieta prowadziła zajęcia do godziny 14, później została w sali.

Policja wyjaśnia okoliczności sprawy. Ciało zostanie poddane sekcji zwłok. Przesłuchane zostaną także dzieci, które miały zajęcia z kobietą.

źródło: o2.pl, foto: pixabay.com

Grzybica w budynku Sejmu! Niepełnosprawni zostaną eksmitowani przez Straż Marszałkowską! Wszystko przez to, że się nie myją

Grzybica w budynku Sejmu! Niepełnosprawni zostaną eksmitowani przez Straż Marszałkowską! Wszystko przez to, że się nie myją

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów trwa już ponad miesiąc. Protestujący domagają się dwóch postulatów. Zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą ZUS oraz wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym po ukończeniu 18 lat, bez kryterium dochodowego. 

Protestujący twierdzą, że dopóki nie osiągną swoich żądań, nie opuszczą budynku. Okazuje się, że mogą być do tego zmuszeni przez Straż Marszałkowską. Niepełnosprawni i ich opiekunowie przebywający w sejmie mają tam ograniczone warunki bytowania. Koczujący nie mają jak się wykąpać, niektórzy z nich cały protest nie zmieniali ubrań. Na jaw wyszły przerażające fakty, dotyczące podejrzeń rozprzestrzenienia się grzybicy w budynku Sejmu.

-Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. W budynku Sejmu po prostu śmierdzi. Tu chodzi o bezpieczeństwo wielu ludzi. Nie możemy sobie pozwolić na rozwój epidemii- powiedział polityk PiS.

Na miejscu trwają badania, które potwierdzą tę tezę. Jeśli tak się stanie protest zostanie zakończony, a niepełnosprawni i ich opiekunowie eksmitowani.

 

 

Miliony osób UKARANYCH ZA TO, ŻE SĄ POLAKAMI! Możesz być jednym z nich! SPRAWDŹ czy TOBIE to nie grozi!

Miliony osób UKARANYCH ZA TO, ŻE SĄ POLAKAMI! Możesz być jednym z nich! SPRAWDŹ czy TOBIE to nie grozi!

Problem dotyczy tysięcy Polaków. Wszystko przez nasze zaniedbanie, a może natłok spraw, które mamy na głowie? Prawo jest nieugięte, rzesza ludzi może mieć spory kłopot. 

Mnóstwo osób zapomina o wymianie dowodu osobistego. Ważność dowodu się kończy, a my nawet nie jesteśmy tego świadomi. Nieważny dokument może przysporzyć mnóstwo kłopotów w urzędach i bankach.

 Na tym niestety się nie kończy. W przypadku braku aktualnego dowodu osobistego, grozi nam grzywna w wysokości 5 tys. zł. Kara wymierzana jest również osobom, które pomimo zmiany danych osobowych, nie wymienią dokumentu.

Dowód osobisty jest ważny przez 10 lat. Gdy dany termin wymiany nieuchronnie się zbliża, należy nieco wcześniej zainteresować się tematem. Na wydanie dowodu przysługuje urzędnikom 30 dni, dlatego warto wyprzedzać terminy.

źródło: gazetaprawna.pl