wtorek, Sierpień 14Masakra w amerykańskiej szkole. Napastnik wciąż na wolności!

Masakra w amerykańskiej szkole. Napastnik wciąż na wolności!

Napastnik nie został jeszcze ujęty. Nie wiadomo na razie, ile osób jest rannych, choć media podają liczbę co najmniej 20 osób – informują zagraniczne media.

 

Strzały padły w Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland. Świadkowie mówią, że było uch zbyt wiele – by zliczyć. Na miejscu pracują jednostki specjalne – czytamy na onet.pl.Atak na siedzibę Agencję Bezpieczeństwa Narodowego! FBI w akcji. Jedna osoba postrzelona!

Atak na siedzibę Agencję Bezpieczeństwa Narodowego! FBI w akcji. Jedna osoba postrzelona!

Co najmniej jedna osoba została postrzelona w środę w pobliżu siedziby amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w bazie Fort Meade w stanie Maryland. Zatrzymano jedną osobę – poinformował rzecznik NSA, zapewniając, że sytuacja jest pod kontrolą.

FBI potwierdziło na Twitterze, że wysłało swych agentów z Baltimore, by zbadali incydent.

„Sytuacja jest pod kontrolą i nie ma już zagrożenia dla bezpieczeństwa” – powiedział rzecznik NSA, cytowany przez telewizję ABC News.

Telewizja CBS News pokazała zdjęcia czarnego samochodu z podziurawioną przez kule przednią szybą. Auto stoi na końcu ślepej uliczki, którą po jednej stronie oddzielają od jezdni betonowe barierki z napisem NSA, a po drugiej ogrodzenie, w pobliżu stróżówki i bramy wjazdowej. Na ziemi siedzi osoba w kajdankach.

„Prezydent został poinformowany o strzelaninie w Fort Meade. Jesteśmy myślami z wszystkimi ludźmi, którzy zostali nią dotknięci i modlimy się za nich” – napisał Biały Dom w komunikacie.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.plByły ksiądz Jacek Międlar skazany prawomocnie ws. Joanny Scheuring-Wielgus

Były ksiądz Jacek Międlar skazany prawomocnie ws. Joanny Scheuring-Wielgus

„Koniec procesu, który wytoczyłam Jackowi Międlarowi. Sąd Okręgowy utrzymał wyrok Sądu I instancji. Pan Międlar został skazany na pół roku ograniczenia wolności poprzez prace społeczne, 30 godzin w miesiącu” – napisała na swoim profilu na Facebooku Joanna Scheuring-Wielgus.

„Koniec procesu, który wytoczyłam Jackowi Międlarowi. Sąd Okręgowy utrzymał wyrok Sądu I instancji. Pan Międlar został skazany na pół roku ograniczenia wolności poprzez prace społeczne, 30 godzin w miesiącu. Oby była to nauczka. Słowa mogą ranić. Jeszce raz dziękuję moim mecenasom Marcinowi Oźminkowskiemu i Jarkowi Kaczyńskiemu oraz wszystkim dobrym ludziom, którzy byli ze mną na procesach oraz tym którzy wspierali mnie również tutaj” – brzmi cały komunikat posłanki.
Koniec procesu, który wytoczyłam Jackowi Międlarowi. Sąd Okręgowy utrzymał wyrok Sądu I instancji. Pan Międlar został…

Publié par Joanna Scheuring-Wielgus – polityk sur mercredi 14 février 2018
Uwaga! Zmutowany rak uciekł z Niemiec i opanowuje świat!

Uwaga! Zmutowany rak uciekł z Niemiec i opanowuje świat!

Mutant popularnego dziesięcionoga, który rozmnaża się bezpłciowo, uciekł z akwarium w Niemczech i rozpoczął globalną inwazję na świat. W ciągu dwóch dekad klony zwierzęcia rozprzestrzeniły się w Europie i Afryce, niszcząc lokalne ekosystemy i wypierając rodzime gatunki. Nie jest to kiepski scenariusz filmu, ale rzeczywistość – informuje Sciencemag.com. Serwis przytacza nowe wyniki badań nad rakami marmurkowatymi.

Rak marmurkowy to inwazyjny, wszystkożerny, słodkowodny gatunek, który w latach 90. uciekł lub został wypuszczony do środowiska naturalnego w Niemczech. Oryginalnie raki te pochodzą z Florydy. Prawdopodobnie w wyniku przypadkowej krzyżówki i mutacji genetycznej gatunek uzyskał zdolność partenogenezy, czyli rozmnażania bez udziału samców. Obecnie raki marmurkowe żyją w koloniach składających się wyłącznie z samic, które same zapładniają składane przez siebie jaja.

Pierwszy raz nowy gatunek został odkryty w Niemczech w 1995 roku. Stamtąd rozprzestrzenił się już na niemal całą Europę i Afrykę. – Ten gatunek raka zjada wszystko: zgniłe liście, ślimaki, małe ryby, owady – mówi genetyk Frank Lyko z Niemiec. – Raki są poważnym szkodnikiem – dodaje Gerhard Scholtz, biolog z Uniwersytetu Humboldta w Berlinie.
 akla/onet.pl