środa, Grudzień 26Masakra. Dostali prezent ślubny a w środku bomba. Pan młody zginął na miejscu! ZOBACZ FILM!

Masakra. Dostali prezent ślubny a w środku bomba. Pan młody zginął na miejscu! ZOBACZ FILM!

Do tragedii doszło w indyjskim w stanie Orisa. Pięć dni po weselu jeden z prezentów eksplodował w chwili, gdy młode małżeństwo otworzyło paczkę.

– Matka pana młodego zginęła na miejscu, a jej syn zmarł w szpitalu kilka godzin później. O życie nadal walczy panna młoda, której stan lekarze określają jako krytyczny – podaje portal ndtv.com.

Policjanci szukają też nadawcy prezentu. Wiadomo jedynie, że przysłano ją z okolicznego adresu, motyw pozostaje zagadką.

Para otwierała podarki w piątek. Małżonkowie, Soumya Sekhar i Reema Sahu, pobrali się 5 dni wcześniej.

 

 

Już wkrótce na polskim niebie latające roboty! Zobacz co będą robiły!

Już wkrótce na polskim niebie latające roboty! Zobacz co będą robiły!

„Rząd otwiera przestrzeń powietrzną dla latających robotów. Za pół roku zaczną one dostarczać próbki medyczne. To test, który zwiastuje początek podniebnej rewolucji” – czytamy w poniedziałek w „Rzeczpospolitej”.

Rynek bezzałogowych statków powietrznych (BSP, z ang. UAV) w Polsce, który wart już jest blisko 252 mln zł, dostanie mocny impuls do rozwoju. W ramach realizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) programu „Żwirko i Wigura” część nieba nad Polską zostanie otwarta do testowania nowych zastosowań dronów.

Plan zakłada uruchomienie tzw. piaskownicy regulacyjnej. Dość restrykcyjne przepisy dotyczące BSP. Nie dopuszczają one obecnie do ruchu urządzeń autonomicznych, czyli działających bez operatora. Zmieni się też zastosowanie BSP.

„Czas na projekty, które wyeliminują najsłabsze ogniwo, czyli człowieka. Autonomiczne roboty i usługi rozwijane za ich pośrednictwem wymagają specjalnej infrastruktury i nowych przepisów” – powiedział dla „Rzeczpospolitej” Paweł Szamański z Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

sks/rzeczpospolita

Czy Rosja zaatakuje Polskę? W  obwodzie kaliningradzkim trwa przegrupowywanie sił wojskowych

Czy Rosja zaatakuje Polskę? W obwodzie kaliningradzkim trwa przegrupowywanie sił wojskowych

Rosja zapowiedziała duże wzmocnienia swoich sił w obwodzie kaliningradzkim. Wiceadmirał Aleksandr Nosatow powiedział: ,,Flota Bałtycka otrzyma w tym roku zestawy rakiet Triumf, nowe okręty oraz dodatkowe myśliwce i helikoptery”.

Dowódca Floty Bałtyckiej poinformował, że podległe mu jednostki w ramach modernizacji otrzymają: nowe okręty rakietowe, systemy obrony przeciwlotniczej S-400 Triumf, zmodernizowane samoloty wielozadaniowe Su-30SM oraz śmigłowce Ka-27M.

Moskwa już wcześniej zapowiedziała, że w ramach odpowiedzi na amerykańską tarczę rakietową rozmieści systemu S-400 Triumf obwodzie kaliningradzkim.

Portal „Defence 24.pl” zauważa, że okręty, które mają wzmocnić rosyjskie oddziały to jednostki typu 22800. Rosjanie chwalą się, że mają one ,,”szybkość niszczyciela, wymiary małej korwety, a siłę ognia jak w przypadku krążownika”. Ponadto okręty uzbrojone są w rakiety manewrujące.

Czy to realne zagrożenie dla Polski? I jaka powinna być nasza odpowiedź?

 

jh/defence24

UWAGA! Już za kilka godzin kulminacja mrozów w Polsce. Zobacz gdzie będzie najgorzej!

UWAGA! Już za kilka godzin kulminacja mrozów w Polsce. Zobacz gdzie będzie najgorzej!

Bardzo niskie temperatury, które nastaną już w niedzielę, będą nam utrudniać życie przez co najmniej tydzień. Kulminacja fali mrozów nastąpi na początku tygodnia. Jednak w następnych dniach lepiej nie będzie. 

Niedziela w przeważającej części kraju będzie pogodna i słoneczna. Mimo to, długi spacer może nie być najlepszym pomysłem, ze względu na silny mróz. W ciągu dnia termometry wskażą od -11 do -7 st. C na wschodzie i od -5 do -2 na zachodzie kraju. Bardzo mroźno będzie na Podhalu, gdzie termometry wskażą od -14 do -11 st. C.

Poniedziałek i wtorek również będą słoneczne i pogodne w większości kraju. Temperatury będą nawet niższe, niż w niedzielę: na wschodzie od -11 do -8 st. C., a na Podhalu od -15 do -11 st. C. Na zachodzie możemy się spodziewać od -6 st. C do -3.

We wtorek dominować będą chmury z opadami śniegu na krańcach północnych oraz na południu i wschodzie kraju. W ciągu dnia termometry wskażą od -12 do -8 st. C na wschodzie i od -7 do -4 st. C na zachodzie kraju. Znów bardzo mroźno będzie na Podhalu, tutaj od -16 do -12 st. C.

W czwartek 1 marca rano mróz sięgnie od -20 st. C na północnym wschodzie do -11 st. na Pomorzu, gdzie również wystąpią okresowe opady śniegu do 1 cm.

ss/cumulus/wp.pl