poniedziałek, Grudzień 10Masakryczny film z wypadku na A2. ZOBACZ CO SIĘ DZIAŁO!

Masakryczny film z wypadku na A2. ZOBACZ CO SIĘ DZIAŁO!

Na nagraniu widać, jak rozpędzona ciężarówka wjeżdża w stojące przed bramkami auta. Kierowcy nie mieli najmniejszych szans na ucieczkę.

Okazało się, ze kierowca był całkowicie pijany. We krwi miał 2,9 promila alkoholu.

Wśród pojazdów, w które wjechał tir był bus. Poszkodowanych było co najmniej 10 osób, ich obrażenia nie były jednak ciężkie – skomentował Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.

 Szokujące słowa Revol na temat tego, kto jej kazał zostawić Tomka Mackiewicza! ZOBACZ!

Szokujące słowa Revol na temat tego, kto jej kazał zostawić Tomka Mackiewicza! ZOBACZ!

Kolejne bardzo istotne fakty w sprawie akcji ratunkowej pod Nanga Parbat. Elisabeth Revol twierdzi, że musiała pozostawić Tomasza Mackiewicza, a narzucił jej to pakistański rząd.
Francuska himalaistka udzieliła wywiadu agencji AFP, ale nie wszystkie jego szczegóły były wcześniej znane. Korespondent radia RMF FM Marek Gładysz dotarł do pełnego zapisu rozmowy i ten rzuca nowe światło na całą sytuację.Elisabeth Revol przytoczyła słowa, które usłyszała od osób organizujących akcję ratunkową. – To zostało narzucone przez pakistański rząd. Powiedziano: „możemy zabrać Tomka z wysokości 7200 metrów, ale ty musisz zejść w dół.”

Francuzka podkreśliła, że schodziła z myślą, iż wszystko skończy się dobrze, dlatego niczego ze sobą nie zabierała. Nie miała namiotu, ani śpiwora. Śmigłowce jednak nie dotarły i dlatego musiała spędzić noc w szczelinie skalnej.

sklo/wp.sport.plA jednak atakują! Niedźwiedź w Bieszczadach zaatakował turystę. Prawie go zabił! ZOBACZ!

A jednak atakują! Niedźwiedź w Bieszczadach zaatakował turystę. Prawie go zabił! ZOBACZ!

27-latek jest ciężko ranny, ma obrażenia na całym ciele. To efekt niespodziewanego spotkania z niedźwiedziem podczas wycieczki w górach.

Niedźwiedzica z małymi zaatakowała mężczyznę w lesie niedaleko Szczawnego na Podkarpaciu. Zwierzę prawdopodobnie zaatakowało, bo było zaskoczone nagłym i bliskim spotkaniem z człowiekiem. Dodatkowo, mogło bronić swych młodych. – Śmigłowcem LPR mężczyzna został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala – relacjonuje esanok.pl.

Oprócz zadrapań na całym ciele 27-latek ma też uszkodzone oko. Jest pod opieką specjalistów w szpitalu w Krośnie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale nie wiadomo, czy uda się uratować jego oko.
 sjk/o2.plSyn dyktatora Fidela Castro popełnił samobójstwo

Syn dyktatora Fidela Castro popełnił samobójstwo

Diaz-Balart od kilku miesięcy leczył się na depresję. Początkowo był leczony szpitalnie, później w warunkach domowych.

Jak poinformował dziennik „Granma” do tragedii z udziałem 68-letniego Diaz-Balarta doszło w czwartek rano.

Diaz-Balart zdobył wyższe wykształcenie w byłym ZSRR. Był fizykiem specjalizującym się w fizyce nuklearnej i doradcą ds. naukowych Rady Państwa a także wiceprezesem Akademii Nauk Kuby.

Jego matką była pochodząca z kręgów kubańskiej arystokracji Mirta Diaz-Balart, którą Castro poślubił zanim zaczął działalność rewolucyjną i walkę z reżimem dyktatora Fulgencio Batisty.

Źródłó: theguardian.com