niedziela, Grudzień 23Mazowieckie: Półtoraroczna dziewczynka wpadła do szamba!

Mazowieckie: Półtoraroczna dziewczynka wpadła do szamba!

O mały włos doszłoby do straszliwej tragedii. We wsi Kotowice koło Brwinowa półtoraroczna dziewczynka wpadła do szamba. Dziecko żyje. 

Babcia postanowiła zabrać wnuczkę na spacer, rodziców dziewczynki nie było w domu. Tuż obok sąsiad miał szambo, którego nie odgradzał płot. Mała Julka wybiegła na klapę od szamba i wpadła do niego. Natychmiastowo zareagował sąsiad, który wyciągnął dziewczynkę. Wezwano również pogotowie i policję. -Dziecku nic się nie stało, ale trafiło do szpitala na badania. Babcia Julki była trzeźwa – powiedział dla portalu se.pl Antoni Rzeczkowski z Komendy Stołecznej Policji.

źródło: se.pl

Tajemnicza śmierć podczas wieczoru kawalerskiego! Jak doszło do dramatu?

Tajemnicza śmierć podczas wieczoru kawalerskiego! Jak doszło do dramatu?

33-latek z soboty na niedziele bawił się na wieczorze kawalerskim swojego kolegi. Impreza odbywała się w podkieleckiej gminie Chęciny w jednym z hoteli. Mężczyzna poszedł spać około północy i już się nie obudził. 

Przed godziną 8 wezwano służby ratunkowe do hotelu, mężczyzna już nie żył. Nie miał żadnych obrażeń – Z relacji uczestników imprezy wynika, że pół godziny po północy mężczyzna poszedł do swojego pokoju – opowiada w rozmowie z portalem echodnia.pl starszy sierżant Karol Macek, oficer prasowy. – Jego współlokator wrócił kilka godzin później. Położył się w swoim łóżku, ale krótko później się przebudził. Kiedy rano próbował obudzić kolegę, ten nie dawał żadnych znaków życia – mówi.

Funkcjonariusze wstępnie wykluczyli, by ktoś przyczynił się do jego śmierci.

źródło: wp.pl

Uratował kolegę przed samobójstwem! Wszystko działo się przez internet!

Uratował kolegę przed samobójstwem! Wszystko działo się przez internet!

Dzięki czujności i szybkiej reakcji wirtualnego kolegi jeden z użytkowników gier komputerowych może zawdzięczać życie. Nastolatek zawiadomił policję, że internauta chce popełnić samobójstwo. 

Chłopak, włączył się w grę tylko po to, aby się pożegnać. Oprócz tego przez inny komunikator, wysłał koledze zdjęcie kubka z zawartością różnego rodzaju tabletek. Uczestnicy gry próbowali nawiązać kontakt z chłopcem, lecz bezskutecznie. Jeden z nastolatków zareagował mocniej, powiedział o sytuacji matce, która powiadomiła policję.

Niedoszły samobójca przebywał w Niemczech. Dzięki współpracy z niemiecką policją, udało się uratować nastolatka.

źródło: wp.pl

 

 

 

 

Szalejące ceny na stacjach paliw! Trzeba zapłacić 5 zł za litr! Co będzie dalej?

Szalejące ceny na stacjach paliw! Trzeba zapłacić 5 zł za litr! Co będzie dalej?

Już w minionym tygodniu na niektórych stacjach benzynowych cena za litr benzyny „95” i oleju napędowego przekroczyła 5 złotych. 

W poniedziałek rano, średnia krajowa cena benzyny wynosiła 4 zł 99 gr. Olej napędowy kosztował 4 zł i 94 grosze. We wtorek większość stacji będzie aktualizować ceny, które mają wzrosnąć informuje ekspert rynku paliwowego Magdalena Robak. Na wielu stacjach za litr benzyny trzeba będzie zapłacić ponad 5 zł.

Przed wakacjami ceny nie spadną. Po części jest temu winna polityka USA. Donald Trump zerwał porozumienie atomowe z Iranem i tym samym „ożywił” konflikt na Bliskim Wschodzie. One z kolei przekładają się na drożejącą ropę. Do tego dochodzi kurs dolara, idący w górę, co również nie pozostaje bez znaczenia jeżeli chodzi o ceny paliw.

 

źródło: RMF24, foto: pixabay.com