piątek, Grudzień 21Nie nacieszył się żoną za długo. Po dwóch dniach od ślubu zniknęła w tajemniczych okolicznościach

Nie nacieszył się żoną za długo. Po dwóch dniach od ślubu zniknęła w tajemniczych okolicznościach

24-letnia Roksana Rakowska poszukiwana jest przez Policję ze Starogardu Gdańskiego. 3 grudnia ok. 8.30, mieszkanka gminy Skarszewy wyszła z domu „po bułki”. Do sklepu pojechała czerwonym Volkswagenem Golfem IV o numerze PZL 62M5. Kobieta po prostu zniknęła.

24-latka ma około 160-170 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę ciała, włosy długie, proste w kolorze ciemnego blondu, niebieskie oczy, twarz owalna, uszy średnie, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia ubrana była w czerwoną kurtkę z kapturem. Nie wiadomo co się mogło stać, dlaczego zniknęła.

CZYTAJ: Po prostu masakra! Próbował zgwałcić kobietę, gdy obok siedziała jego … żona!

Tego dnia miała jechać z mężem do urzędu załatwić formalności, związane z zawartym, dopiero co związkiem małżeńskim. Mamy nadzieję, że się nie rozmyśliła. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Telefony: 58 737 03 55, 58 588 24 07 lub 112.

ŹRÓDŁO: KRYMINALNAPOLSKA.PL

Tragiczna POMYŁKA lekarza. Przez niego NIE ŻYJE niemowlę!

Tragiczna POMYŁKA lekarza. Przez niego NIE ŻYJE niemowlę!

Niemowlę zmarło, bo pediatra uznał, że nie kwalifikuje się ono na oddział ratunkowy. SZOK! Czy lekarz odpowie za swój błąd?

U 4-miesięcznego Filipa mama zauważyła biegunkę. W ciągu kilkunastu godzin objawy się nasiliły, do tego doszły wymioty. Rodzina udała się do szpitala, ale nie została przyjęta! Pediatra ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Chełmie na Lubelszczyźnie, odmówił dziecku pomocy. Dwa dni później matka zgłosiła się do innego lekarza, który kazał jej natychmiast jechać do szpitala. Niestety nie zdążyli…

ZOBACZ: Tarnów: Szpital wyrzuca ludzi na bruk! „TO nieludzkie!”

Ponury przykład polskiej znieczulicy i sytuacji w służbie zdrowia zarazem, masowo udostępniają sobie internauci. Artykuł „podano dalej” już 13 tysięcy razy. „Doktorstwo – święte krowy – do strajkowania i narzekania pierwsi, a pomocy udzielić już z wielkiej łaski…” – komentuje internauta na Facebooku.

Sprawa została skierowana do Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

ŹRÓDŁO: O2.PL

Chciał zabić przy użyciu NIETYPOWEGO narzędzia. W ruch poszedł…

Chciał zabić przy użyciu NIETYPOWEGO narzędzia. W ruch poszedł…

Wspólna impreza w poniedziałkowe popołudnie zakończyła się tragicznie dla jednego z uczestników. 43-letni ełczanin dotkliwie poraniony… słoikiem został szczęśliwie odratowany przez zespół pogotowia i szpitala. Nietypowego narzędzia użyli alkoholowi kompani ofiary.

Policjanci odebrali zgłoszenie o obficie krwawiącym mężczyźnie który pojawił się w jednym ze sklepów w centrum Ełku. Jak zeznał poszkodowany, pił alkohol ze sprawcami w sąsiedniej kamienicy. Podczas libacji miało dojść do awantury, w wyniku której kompani mężczyzny dotkliwie poranili go przy użyciu nietypowego narzędzia. Poszkodowany nie potrafił (nie chciał?) jednak wskazać ani ich danych osobowych ani dokładnego adresu, pod którym mieli przebywać „słoikowcy”.

ZOBACZ: ”Ludzka głowa w pomarańczach” i słoiki z ludzkim mięsem – MAŁŻEŃSTWO ZJADŁO BLISKO 30 OSÓB. (VIDEO 18+)

Zamroczeni alkoholem sprawcy zostawili krwawe ślady, więc śledczy nie mieli problemów z ich odnalezieniem. Ślady zaprowadziły policjantów pod same drzwi feralnego mieszkania. Jednym z zatrzymanych był 34-latek poszukiwany już do odbycia kary pozbawienia wolności. Sąd aresztował dwóch bezpośrednich sprawców pobicia na 3 miesiące.

ŹRÓDŁO: KRYMINALNA POLSKA

UWAGA fake news! Trójka dzieci NIE zginęła pod Radomiem

UWAGA fake news! Trójka dzieci NIE zginęła pod Radomiem

Zawrotną karierę w mediach społecznościowych robi fałszywa wiadomość o zabójstwie trójki dzieci na tle seksualnym pod Radomiem. Ofiary w stanie zaawansowanego rozkładu miał znaleźć 28 listopada miejscowy leśnik. Wiadomość mrożąca krew w żyłach to na szczęście fake news.

Artykuł, który w umiejętny sposób udaje prawdziwą sensację kryminalną ma ponad 10 tys. udostępnień na prywatnych profilach społecznościowych. Zawiera apel o włączenie się do poszukiwań kolejnych dzieci, które miały być ofiarami pedofila. Fake news zawiera nawet zdjęcie potencjalnego sprawcy! Dla gotowych do pomocy w poszukiwaniach jest też obietnica ciepłego posiłku na zachętę…

– Sygnałów o takich fałszywych informacjach otrzymujemy kilka dziennie. Ktoś szuka sensacji i podszywa się pod działaniem instytucji publicznych. W tym przypadku padło na Policję w Radomiu. Apelujemy przede wszystkim o myślenie użytkowników Internetu. W pierwszej kolejności należy sprawdzić jakie treści na co dzień publikuje jakiś portal. Jeśli zajmuje się tworzeniem fake newsów to powinno nam to dać do myślenia. W tym przypadku Policja nie ma możliwości ingerencji – powiedział „Detektywowi” Norbert Cibor z zespołu prasowego Policji w Radomiu.

POLECAMY: DOBRA ZMIANA w programie nauczania! Już od podstawówki nauka o FAKE news! PRZECZYTAJ gdzie!

„Fake news to zmora dzisiejszych czasów. Najlepszym lekarstwem na nie jest weryfikacja podanych w nich informacji przed udostępnieniem i przyczynieniem się do ich dalszego rozpowszechnienia. Lekarstwo na fake news jest tylko jedno. Zanim udostępnisz, zweryfikuj wiadomość. To nic trudnego, a ochronisz siebie i Twoich znajomych przed fałszywymi informacjami lub co gorsza kosztami” – pisze na swojej stronie magazyn „Detektyw”.

Przyłączamy się do apelu!

ŹRÓDŁA: „DETEKTYW”, MAZOPOLSKA.PL