sobota, Grudzień 29Ogromna awaria informatyczna w urzędach! Problemy w całym kraju, nic nie załatwimy!

Ogromna awaria informatyczna w urzędach! Problemy w całym kraju, nic nie załatwimy!

Portal RMF24 informuje o wielkiej awarii informatycznej. Nie działa m.in System Rejestrów Państwowych i CEPiK.

Awaria okazuje się być bardzo poważna. Nie wiadomo co jest jej przyczyną. Niedostępne są takie serwisy jak: obywatel.gov.pl, pz.gov.pl, cepik.gov.pl, epuap.gov.pl. Co to dla nas oznacza? Te systemy łączą w sobie bazy PESEL, bazy dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego.

W związku z tym mogą wystąpić problemy z zarejestrowaniem dziecka, wyrobieniem dowodu osobistego, uzyskaniem aktów i odpisów aktów. Nie zrobimy tego w urzędzie ani przez internet.

źródło: RMF24

Szaleniec wtargnął do szkoły i ZACZĄŁ STRZELAĆ! Mnóstwo zabitych i rannych

Szaleniec wtargnął do szkoły i ZACZĄŁ STRZELAĆ! Mnóstwo zabitych i rannych

16-letni uczeń pochodzący z Teksasu wszedł do szkoły i zaczął strzelać. Tuż po przekroczeniu progu zabił nauczycielkę. Później zaczęła się prawdziwa rzeź.

Nastolatek ubrany w kominiarkę i czarny strój wszedł do szkoły i zaczął strzelać. Najpierw ofiarą padła 42-letnia nauczycielka. Później wtargnął do jednej z klas, zabił sześciu uczniów i ranił 3 osoby. Po kilkunastu minutach przyjechała pomoc, która ubezwładniła szaleńca. Motywy przestępstwa nie są znane, wiadomo, że młody mężczyzna był uczniem szkoły, w której dokonał zbrodni. 16-latek często sprawiał problemy wychowawcze.

Uczniowie placówki w której doszło do wypadku są objęci opieką psychologa. W szkole ogłoszono żałobę i odwołano zajęcia na czas zbadania sprawy i zebrania materiałów dowodowych.

Nie żyje 10 osób w tym znany polityk! Dramatyczny wypadek spowodowany nieodpowiedzialnością!

Nie żyje 10 osób w tym znany polityk! Dramatyczny wypadek spowodowany nieodpowiedzialnością!

Dramatycznie skończyła się impreza zorganizowana na prywatnym katamaranie na Wołdze niedaleko rosyjskiego Wołgogradu. Po zdarzeniu z barką jednostka wywróciła się, utonęło 10 osób. Wśród nich lokalny polityk Dmitrij Chachalew.

Na feralnym pokładzie było 16 osób, czyli o cztery za dużo niż się przewiduje. Jedną z ofiar jest były deputowany wołgogradzkiej rady miejskiej Dmitrij Chachalew. To on był właścicielem statku i był za sterami podczas wypadku. Większość żeglujących była pod wpływem alkoholu.

Przeciążenie to nie jedyny problem, który pojawił się na katamaranie. Jednostka nie miała świateł sygnalizacyjnych oraz odpowiednich uprawnień.

źródło: wp.pl

Dramat przed Mundialem! Zmarł wybitny piłkarz! Jego ciało znaleziono…

Dramat przed Mundialem! Zmarł wybitny piłkarz! Jego ciało znaleziono…

Nie żyje Damian Łata, 17-letni piłkarz Hetmana Włoszczowa, ostatnio grający w Piaście Gliwice. Utonął w niedzielę na terenie ośrodka wypoczynkowego w Czechowicach, w trakcie kąpieli w niestrzeżonym zbiorniku wodnym.

Nastolatek kąpał się z dwoma kolegami i koleżanką. W pewnym momencie zniknął z oczu znajomych, natychmiast zawiadomiono pomoc. Po kilkudziesięciu minutach znaleziono jego ciało.

źródło: facebook