piątek, Grudzień 28Pomóż znaleźć tego mężczyznę!

Pomóż znaleźć tego mężczyznę!

Policjanci z komendy w Pruszczu Gdańskim poszukują zaginionego Michała Zonka z miejscowości Grabiny Zameczek w gminie Suchy Dąb. Mężczyzna ostatni raz był widziany przez swojego brata 2 listopada tego roku.

Następnego dnia wyszedł z domu i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną ani znajomymi.

Nikt z domowników nie widział momentu, w którym opuścił mieszkanie. Nie nawiązał kontaktu z rodziną ani znajomymi.

Rysopis zaginionego: wzrost około 183 cm, waga ok. 65 kg, szczupła sylwetka ciała, włosy ciemne, krótkie, oczy niebieskie, twarz pociągła, nosi długi.

W dniu zaginięcia był ubrany w granatową, pikowaną kurtkę z jeansowymi rękawami, białe buty typu adidas, czarną czapkę z daszkiem Nike.

Wszystkie osoby, które widziały Michała Zonka od chwili zaginięcia, bądź znają jego miejsce pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pruszczu Gdańskim, ulica Wita Stwosza 4, tel: 058 78-54- 287 lub najbliższą jednostką Policji pod nr 997.

dsek/policja.gov.pl

Szokujące doniesienia z Krainy Świętego Mikołaja! W jednej z gmin popełniono aż 150 przestępstw seksualnych!

Szokujące doniesienia z Krainy Świętego Mikołaja! W jednej z gmin popełniono aż 150 przestępstw seksualnych!

Mała lapońska gmina Tysfjord liczy niecałe dwa tysiące mieszkańców. Jest ona zdominowana przez Samów, których media określają mianem sekty, wyznającej skrajnie konserwatywną odmianę luteranizmu.

I może nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby nie fakt, że w tak małej społeczności odnotowano aż 150 przestępstw seksualnych, w tym 43 gwałty. Z raportu policji wynika, że 82 osoby w wieku od 4 do 74 lat padły ofiarą przestępstw seksualnych , w tym gwałtów, a 151 mieszkańców Tysfjord zostało napastowanych seksualnie. Najczęstszymi ofiarami padały jednak dziewczynki w wieku od 7 do 14 lat. Najmłodsza ofiara miała 4 lata.

Jak dotąd policji udało się wskazać 92 podejrzanych- 89 mężczyzn i trzy kobiety. Zarzuty postawiono 10 osobom, a policja deklaruje kolejne zatrzymania.

źródło: interia, onet,  zdjęcie: pixabay

Kolejne zatrzymanie CBA. Tym razem chodzi o łódzkiego urzędnika!

Kolejne zatrzymanie CBA. Tym razem chodzi o łódzkiego urzędnika!

Sprawa dotyczy korupcji w Państwowej Inspekcji Pracy. Jak potwierdza Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji łódzkiego CBA, wpłynęła do nich informacja o czerpani korzyści w charakterze robót budowlanych przez łódzką inspektor pracy w zamian za przychylność i niekaranie mandatami za nieprawidłowości w firmach budowlanych.

Z ustaleń śledczych wynika, że kontrolowane przez inspektor firmy budowlane nieodpłatnie pracowały przy wykończeniu jej domu. Wartości tych prac wynoszą od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W latach 2016-2107 potwierdzono kilka takich prac. Zgromadzony materiał pozwala stwierdzić, że skala tego procederu jest znacznie większa.

Jako dowody w sprawie zabezpieczono komputer, rejestry i dokumenty znajdujące się w biurze zatrzymanej. Po zakończeniu śledztwa wszystkie zebrane materiały zostaną przekazane Prokuraturze Okręgowej w Łodzi.

Łódzka inspektor została zatrzymana dziś rano w Okręgowym Inspektoracie Pracy.

źródło: onet, zdjęcie: pixabay

MOCNE! Skazaniec podczas wyroku wyciągnął truciznę i … wypił!

MOCNE! Skazaniec podczas wyroku wyciągnął truciznę i … wypił!

Slobodan Praljak, którego skazano na 20 lat więzienia za zbrodnie wojenne w czasie wojny w Bośni i Hercegowinie wypił truciznę w czasie odczytywania wyroku. Mężczyzna wyciągnął buteleczkę i wykrzyknął: „Wypiłem truciznę!”. Rozprawę przerwano, a mężczyzna został wyprowadzony z sali.

W trakcie środowej rozprawy Chorwat usłyszał wyrok sądu apelacyjnego, który podtrzymał decyzję Trybunału w Hadze z 2013 roku. Praljak został skazany na 20 lat więzienia za zbrodnie wojenne popełnione na muzułmanach w Mostarze.

W momencie, gdy usłyszał, że sędzia podtrzymuje wyrok powiedział: „Sobodan Praljak nie jest zbrodniarzem wojennym, z pogardą odrzucam wasz wyrok”. Następnie wyciągnął małą buteleczkę i wypił jej zawartość krzycząc „Wypiłem truciznę!”. Jak podają chorwackie media obrończymi skazanego potwierdziła, że padły z jego ust takie słowa.

seb