poniedziałek, Wrzesień 10Poznań: Dramat na torach! Desperacka próba samobójcza czy nieszczęśliwy wypadek?

Poznań: Dramat na torach! Desperacka próba samobójcza czy nieszczęśliwy wypadek?

Do dramatu doszło na trasie Poznań-Świnoujście. Pociąg potrącił kobietę. 

Na miejscu zdarzenia nadal pracują służby, które wyjaśniają okoliczności wypadku. Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu pociągów. Skład, który potrącił kobietę, jest opóźniony o trzy godziny. Pozostałe pociągi na trasie Poznań-Krzyż są opóźnione o 10 minut. Jeden tor jest całkowicie wyłączony z ruchu.

źródło: o2.plZachodniopomorskie: Autobus wjechał w grupę ludzi! 7 osób w tym dziecko…

Zachodniopomorskie: Autobus wjechał w grupę ludzi! 7 osób w tym dziecko…

Nie musisz jechać autem, a nawet być w ruchu aby paść ofiarą nieuważnego kierowcy. 7 osób, w tym dziecko, zostało poszkodowanych w wypadku w Osinowie Dolnym w powiecie gryfińskim w województwie zachodniopomorskim. 

Poszkodowani stali na przystanku. Wjechał w nich cofający autobus. Poszkodowani mają w większości lekkie obrażenia. Tylko jedna osoba jest ciężko ranna.

źródło: RMF24Znaleziono 909 ciał, wśród nich mnóstwo dzieci! To największe w historii masowe s…

Znaleziono 909 ciał, wśród nich mnóstwo dzieci! To największe w historii masowe s…

W nocy z 18 na 19 listopada 1978 roku w Jonestown, osadzie założonej na terenie Gujany przez członków sekty Świątynia Ludu kierowanej przez Jima Jonesa, doszło do największego zbiorowego samobójstwa w historii. 

Znaleziono 909 ciał wyznawców Świątyni Ludu. Do dziś nie wiadomo, czy było to masowe samobójstwo, czy też jak sądzi Tim Carter członek sekty, któremu udało się uciec „masowy, zaplanowany mord”. Ciała setek dzieci i dorosłych zostały przetransportowane do bazy lotniczej w Dover, gdzie znajduje się wojskowa kostnica. Następnie przewożono je do okolicznych domów pogrzebowych.

Zabierzcie nam życie. Oddajemy je. Jesteśmy zmęczeni. Nie popełniliśmy samobójstwa. Popełniliśmy akt rewolucyjnego samobójstwa, protestując przeciw warunkom życia w nieludzkim świecie. – Ostatnie słowa Jima Jonsa nagrane na taśmie

909 osób popełnia samobójstwo, przez wypicie śmiertelnej trucizny.

źródło: Rzeczpospolita

 

 

 Rybnik: Wybuch na imprezie urodzinowej! Są ofiary!

Rybnik: Wybuch na imprezie urodzinowej! Są ofiary!

Do eksplozji doszło w Rybniku na imprezie urodzinowej 23-latka. Okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo. 

Ranny został 23-letni mężczyzna, który prawdopodobnie chciał podpalić petardę – podaje RMF24.

Lokalne media piszą jednak o eksplozji „bomby domowej roboty”. Nie wiadomo czy w mieszkaniu było więcej materiałów pirotechnicznych, ani kto był ich właścicielem.

Rannego nie udało się uratować. Okoliczności wypadku badają śledczy. Ranny został też inny uczestnik imprezy, który przebywa w szpitalu. Jego życiu nic nie zagraża.

źródło: RMF24