poniedziałek, Czerwiec 18To po prostu szokujące ! Przytuliła swoje ośmiomiesięczne dziecko po czym … zadała mu osiem ciosów nożem !

To po prostu szokujące ! Przytuliła swoje ośmiomiesięczne dziecko po czym … zadała mu osiem ciosów nożem !

Wzięła swojego synka Wiktorka na kolana i zaczęła go dźgać nożem. Zadała mu aż 8 ciosów. Potem próbowała się powiesić, podpalić mieszkanie, a na koniec podciąć sobie żyły i wbić nóż w serce. Tak według ustaleń prokuratury wyglądał krwawy dramat w Śliwnicy na Podkarpaciu, gdzie Brazylijka Andrea P. (35 l.) zabiła swoje 2-letnie dziecko – czytamy na fakt24.pl.

 

Matka w poniedziałek usłyszała zarzut zabójstwa swojego dziecka. Prokurator przedstawił go w szpitalu, gdzie kobieta przebywa po nieudanej próbie samobójczej. – Podejrzana nie określiła jednoznacznie czy przyznaje się do winy. Złożyła wyjaśnienia, w których wskazywała na nieporozumienia z mężem. Przesłuchanie trzeba było przerwać ze względu na pogorszenie stanu zdrowia kobiety. Sporządziliśmy do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie, który będzie niebawem rozpatrzony – mówi Beata Starzecka-Skrzypiec, zastępca Prokuratora Okręgowego w Przemyślu.

Do dramatu doszło w sobotni wieczór. Matka z dzieckiem była sama w swojej części mieszkania. Na dole w domu przebywała jej szwagierka oraz wujek, który układał płytki. Mąż wracał z ćwiczeń Wojsk Obrony Terytorialnej, do których się zapisał. Kiedy razem z kolegą strażakiem wjeżdżali na podwórze zauważyli dym. Od razu rzucili się na pomoc. Wyciągnęli dziecko, a jego matka z nożem wbitym w pierś opierała się przed ratunkiem. W końcu ona i dziecko trafili do szpitala. Stan chłopczyka od początku był agonalny i nie udało się go uratować.

Jak wynika z ustaleń śledczych także między małżeństwem dochodziło do nieporozumień. Mąż miał stanąć po stronie swojej matki. Kobieta zeznała, że pokłóciła się z mężem w noc poprzedzającą tragedię.

Hag/fakt24Farsa Frasyniuka, czyli założenie kajdanek od … tyłu. ZAPRASZAMY NA PRZEGLĄD PRASY OKIEM PSA!

Farsa Frasyniuka, czyli założenie kajdanek od … tyłu. ZAPRASZAMY NA PRZEGLĄD PRASY OKIEM PSA!

Dariusz Loranty w swoim nowym Przeglądzie Kryminalnym opowiada o:

Farsie Frasyniuka, czyli jak policja skuła od tyłu legendę Solidarności i dostarczenie go na przesłuchanie.

Będzie o metodzie na wnuczka i emerycie, który zawsze jest dla przestępcy idealną ofiarą. Dlaczego? Zobacz sam!Chciał wysadzić w powietrze polskie organy Rzeczpospolitej Polski!

Chciał wysadzić w powietrze polskie organy Rzeczpospolitej Polski!

Prokuratura Krajowa 8.02.2018 roku postawiła akt oskarżenia wobec mieszkańca powiatu olsztyńskiego. Mężczyzna, jest oskarżony o przygotowanie do zamachu na konstytucyjne organy Rzeczpospolitej Polskiej.

8 lutego 2018 r. Podlaski Wydział Prokuratury Krajowej oskarżył mieszkańca powiatu olsztyńskiego, który czynił przygotowania do zamachu na konstytucyjne organy Rzeczypospolitej Polskiej.

Z ustaleń prokuratury wynika, że oskarżony w latach 2014 r. – 2017 r. podejmował przygotowania do zamachu na konstytucyjne organy Rzeczypospolitej Polskiej polegające na nabywaniu, gromadzeniu i posiadaniu w miejscu zamieszkania, bez wymaganego zezwolenia substancji wybuchowych, substancji, które mogły być użyte do wyrobu substancji wybuchowych, a także mogły sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach oraz przyrządów wybuchowych.

Chodzi w szczególności o azotan amonu o wadze ponad 33 kg i nitrometan w ilości 13 litrów (ten materiał wybuchowy może być też użyty jako ciekłe paliwo przy produkcji ANFO czyli amonowo-saletrzanego materiału wybuchowego) oraz samodzielnie wykonany miedziankit o wadze 5,25 kg i mieszaniny pirotechniczne o łącznej wadze ponad 1 kg. Ponadto oskarżony zgromadził substancje, które mogły być użyte do wyrobu substancji wybuchowych, a także mogły sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach w postaci m.in. pentaerytrytu o wadze 52,64 kg (główny składnik do produkcji pentrytu (PETN) – materiału wybuchowego kruszącego o zwiększonej w stosunku do trotylu sile działania), chloranu potasu o wadze 52 kg, nadchloranu potasu o wadze blisko 3 kg, azotanu potasu o wadze ponad 32 kg, siarki o wadze 45 kg, gliceryny w ilości ponad 11 litrów, kwasu azotowego – 20 litrów, kwasu siarkowego 20 litrów, ziemi okrzemkowej – 5 kg, rtęci 1 kg, urotropiny 1 kg. Oskarżony przygotował również przyrządy wybuchowe, czyli ponad 460 m lontów, 20 spłonek do zapalarek, 36 zapłonników elektrycznych.

W wspomnianym celu oskarżony – w oparciu o uzyskane w lutym 2015 r. pozwolenia na broń – palnąnabył i posiadał 25 jednostek broni palnej różnego rodzaju i kalibru, w tym broń szczególnie niebezpieczną w postaci broni samoczynnej oraz broń palną przystosowaną do użycia tłumika huku oraz nabywał i gromadził amunicję różnego rodzaju i kalibru w łącznej ilości blisko 25 000 sztuk, w tym szczególnie niebezpieczną amunicję z rdzeniem stalowym, a także bez wymaganego zezwolenia posiadał jedną jednostkę broni palnej.

Część broni, amunicji, substancji wybuchowych oraz substancji chemicznych została ujawniona w wyniku czynności służbowych podjętych przez funkcjonariuszy Delegatury w Olsztynie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w czerwcu 2016 r. Wówczas też doszło do zatrzymania sprawcy. Do zabezpieczenia pozostałych substancji chemicznych, broni i amunicji doszło w styczniu 2017 r. po ujawnieniu specjalnie skonstruowanego schowka.

W miejscu zamieszkania oskarżonego ujawniono również receptury wytwarzania różnych materiałów wybuchowych, a także kilkadziesiąt egzemplarzy ulotek nawołujących do „wypowiedzenia posłuszeństwa” organom władzy.

Akt oskarżenia Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego w Białymstoku Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej dotyczy również mieszkańca Warszawy i ma związek z posiadaniem przez niego bez wymaganego zezwolenia amunicji, a także dwóch mieszkańców województwa śląskiego. U jednego z nich ujawniono kilka nielegalnych jednostek broni palnej oraz liczną amunicję, zaś u drugiego – amunicję. Jak ustalono mężczyzna ten pośredniczył także w sprzedaży jednego z nielegalnych egzemplarzy broni.

Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Olsztynie.

 

Dział Prasowy
Prokuratura KrajowaSpektakularne zatrzymanie gangsterów przez CBŚP. ZOBACZ!

Spektakularne zatrzymanie gangsterów przez CBŚP. ZOBACZ!

Gangsterzy w Wrocławia i okolic sprzedawali grupie „Bukaciaka” hurtowe ilości marihuany, pochodzącej z przemytu i krajowych upraw. W ostatnich dniach funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 10 „dostawców”, którzy są podejrzani o dostarczenie klientom z Konstancina ponad 150 kg narkotyków. – Po rozbiciu gangów „Szkatuły”, „Bukaciaka” oraz grupy mokotowskiej przyszła kolej na rozliczenie ich kontrahentów – mówi tvp.info warszawski śledczy.

Do 150 wzrosła liczba podejrzanych w tzw. sprawie „Bukaciaka”, jednym z największych śledztw prowadzonych w ostatnich latach w stołecznych „pezetach”, czyli Mazowieckiem Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. W połowie lutego statystykę podbiło zatrzymanie przez CBŚP dziesięciu gangsterów z Wrocławia i okolic.
– Po tym jak skierowaliśmy do sądu akty oskarżenia przeciwko najważniejszym osobom z rozpracowywanych przez nas gangów: „Bukaciaka, „Szkatuły” i „Mokotowskiego”, mamy czas, aby rozliczyć kooperantów naszych podejrzanych. Tak dotarliśmy już do kilku grup przestępczych w całej Polsce. W tym roku uderzyliśmy w handlarzy narkotyków z Dolnego Śląska. Wiemy, że zaopatrywali oni gang Rafała B. ps. Bukaciak w hurtowe ilości marihuany – wyjaśnia tvp.info śledczy, który od początku zajmuje się sprawą.

Z ustaleń prokuratury wynika, że w latach 2010-2013 gang „Bukaciaka” kupił na Dolnym Śląsku ponad 150 kg marihuany. To oficjalne szacunki, które znalazły się w zarzutach dla zatrzymanych handlarzy. Nieoficjalnie śledczy przyznają, że narkotyków mogło być dwa, a nawet trzy razy więcej.

Prokuratura i policja przekonuje, że to nie koniec zatrzymań i finalnie liczba podejrzanych może przekroczyć nawet 200.
gkl/tvp.info