sobota, Marzec 17

Po co prowadzić dialog z islamem?

Po co prowadzić dialog z islamem?

Piotr Wroński mocno komentuje dialog z islamem z okazji Dnia Islamu w Kościele katolickim, analizuje krótką ławkę PiSu oraz…


 A jednak przedostają się uchodźcy do Polski! Dziś w naczepie tira!

A jednak przedostają się uchodźcy do Polski! Dziś w naczepie tira!

Siedem osób, w tym pięcioro dzieci znaleziono w naczepie tira, który zatrzymał się pod Krosnem na Podkarpaciu. Imigranci to kurdyjska rodzina z Syrii. Zapłacili przemytnikom fortunę, aby dotrzeć do Europy, a ich celem były Niemcy.


Ciężarówka jechała z Turcji do Polski. Przewoziła części do klimatyzacji. Okazało się, że oprócz towaru w naczepie są ludzie. Kierowca – Polak dopiero w kraju zorientował się, że ma pasażerów na gapę. Koło wsi Lipowica w powiecie krośnieńskim zatrzymał się na parkingu obok funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. To oni otworzyli naczepę i zobaczyli rodzinę: dwie osoby dorosłe oraz pięcioro dzieci w wieku od 6 do 16 lat.
 Niestety, coraz więcej jest podobnych przypadków, że przez Polskę transportowani są za słoną zapłatę uchodźcy.
sskl/fakt.plZAMACH W AMSTERDAMIE? Strzelanina na ulicy. Jedna osoba nie żyje!

ZAMACH W AMSTERDAMIE? Strzelanina na ulicy. Jedna osoba nie żyje!

W centrum Amsterdamu doszło do strzelaniny. Media podają, że jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna. Jak na razie nie są znane okoliczności zdarzenia.
Polski himalaista w ciężkim stanie! Na pomoc musi czekać całą noc!

Polski himalaista w ciężkim stanie! Na pomoc musi czekać całą noc!

Para himalaistów – Polak Tomasz Mackiewicz i Francuzka Elisabeth Revol – utknęli na wysokości około 7400 metrów po próbie ataku szczytowego na Nanga Parbat. Sytuacja jest dramatyczna. Na pomoc będą musieli czekać całą noc.


Śmigłowce wyruszą na ratunek dopiero jutro rano lokalnego czasu. „To jest bardzo zła wiadomość” – powiedziała TVN24 siostra Tomasza Mackiewicza Małgorzata Sulikowska.

Para himalaistów będzie musiała czekać na pomoc całą noc.

– To jest dosyć trudna sytuacja. Jeżeli Tomek nie jest w stanie zejść niżej, to sytuacja jest dosyć dramatyczna. Tak naprawdę wszyscy możemy liczyć na ogromne doświadczenie Tomka. Być może to jest ta nadzieja, która nas wszystkich łączy – mówi w rozmowie z RMF FM Leszek Cichy, polski himalaista, pierwszy zimowy zdobywca Mount Everest.

Polak jest w bardzo ciężkim stanie i prawdopodobnie nie przeżyje nocy, gdzie temperatura spadnie do prawie minus 70 stopni.