sobota, Grudzień 22Rozbito gang notariuszy! „Ludzie zazdroszczą nam przedsiębiorczości, chcą nas wrobić w aferę, ale my się nie damy”! Kto tak naprawdę jest winny?

Rozbito gang notariuszy! „Ludzie zazdroszczą nam przedsiębiorczości, chcą nas wrobić w aferę, ale my się nie damy”! Kto tak naprawdę jest winny?

Na Pomorzu został rozbity gang notariuszy. Grupa stoi za wyłudzeniem setek nieruchomości. 400 osób jest pokrzywdzonych, stracili majątek o wartości 20 mln zł. Prokuratura postawiła im 120 zarzutów. Grozi im 10 lat więzienia. 

Zorganizowana grupa przestępcza, wykorzystywała niewiedzę, trudne położenie i zły stan zdrowia gównie starszych osób i przejmowała ich mieszkania.

Ofiarami wyłudzaczy padło małżeństwo 80-latków, które pożyczyło 20 tys. zł. Udali się do notariusza z wiarą, że nieruchomość posłuży jako zastawa. Jak się później okazało podpisali akt przeniesienia na lichwiarzy.

 

Szokujące jest tłumaczenie jednego z prawników -Ja nie oszukiwałem, ja tylko podpisywałem dokumenty i stawiałem pieczątki. Taka moja praca. Ludzie zazdroszczą nam notariuszom przedsiębiorczości. Wypominają, że w łatwy sposób zarabiamy pieniądze prawie się nie męcząc. Tylko nikt nie widzi drogi jaką musimy przejść aby osiągnąć stanowiska, na których jesteśmy. Chcą nas wrobić w wielką aferę, ale my się nie damy- powiedział jeden z oskarżonych notariuszy Dariusz N.

W minionym roku 14 osób zostało zatrzymanych w związku z nielegalnym obrotem nieruchomościami.

źródło: wp.pl

 

 

 

 

 

Dramatyczny finał poszukiwań 80-latków z Zawiercia! Policja apeluje!

Dramatyczny finał poszukiwań 80-latków z Zawiercia! Policja apeluje!

Po trzech dniach poszukiwań odnaleziono zaginioną parę 80-latków. Najpierw znaleziono ciało kobiety, później skrajnie wyczerpanego mężczyznę, który trafił do szpitala. 

Poszukiwania trwały trzy dni. W akcję zaangażowany był helikopter, dron oraz przeszkolony pies. W sumie w akcji brało udział kilkadziesiąt osób.

Na zwłoki kobiety natknęli się pracownicy budujący obwodnicę Zawiercia. Godzinę później policjanci odnaleźli poszukiwanego mężczyznę, był skrajnie wyczerpany.

Policja apeluje do krewnych i opiekunów osób starszych, które ze względu na swój stan zdrowia mogą stracić orientację w terenie i nie powrócić samodzielnie do domu. Wyposażenie takich osób w telefony komórkowe lub lokalizator GPS mogą uchronić od tragedii.

źródło: wprost.pl

 

Znalazła POCHOWANE ŻYWCEM niemowlę! Było owinięte w ręcznik i zakopane w błocie! Było widać tylko jego…

Znalazła POCHOWANE ŻYWCEM niemowlę! Było owinięte w ręcznik i zakopane w błocie! Było widać tylko jego…

Matthhew Christian Whitaker jako niemowlę został porzucony, owinięty w ręcznik i zakopany w błocie. Odnalazła go i uratowała przypadkowa kobieta. Po wielu latach 20-letni chłopak i jego wybawczyni spotkali się. 

Poruszająca historia miała miejsce w 1998 roku w Kalifornii. Kobieta znalazła niemowlę pochowane w płytkim grobie. Początkowo myślała, że dziecko jest martwe, widać było jedynie jego stopy.  Na szczęście było inaczej. Chłopca udało się uratować, trafił do adopcji, a kobieta nigdy więcej go nie zobaczyła. – To było najbardziej frustrujące doświadczenie. Miałam nadzieję, że mnie znajdzie. W podobny sposób, jak ja go znalazłam tamtego dnia – przyznała kobieta.

20-latek przyznał, że o swoim dramacie dowiedział się dopiero rok temu. Postanowił poznać kobietę, która go uratowała. Powstała 15-minutowa audycja radiowa, podczas której Matthew i Azita zobaczyli się po wielu latach.

Kamery zarejestrowały ten wzruszający moment. Poniżej relacja z wzruszającego wydarzenia.

źródło: wprost.pl, YouTube

 

 

Zostawili dzieci bez opieki w centrum handlowym! Na ruchomych schodach rozegrał się dramat! [DRASTYCZNE WIDEO]

Zostawili dzieci bez opieki w centrum handlowym! Na ruchomych schodach rozegrał się dramat! [DRASTYCZNE WIDEO]

Tragedia rozegrała się w centrum handlowym w chińskim Zunyi. Ręka dziecka utknęła pomiędzy plastikową osłoną, a ruchomymi schodami, które zmiażdżyły dziecku palce.

Nie wiadomo dlaczego dwóch chłopców zostało w sklepie bez opieki. Chcieli wyjechać schodami na wyższe piętro.Starszy chłopiec stoi, a młodszy leży głową w dół. Po chwili rozgrywa się prawdziwy dramat.

Po wjechaniu na górę, ręka młodszego chłopca zacina się w szczelinie. Starszy brat chciał mu pomóc jednak bezskutecznie. Dopiero gdy poprosił o pomoc dorosłej osoby, udało się uratować chłopca. Nie wiadomo gdzie wtedy byli rodzice dzieci.

Stan ręki chłopca jest nieznany.

Fim zobaczysz TUTAJ  

https://www.liveleak.com/view?t=awHI2_1527019859

 

źródło: The Sun, Liveleak.com