sobota, Grudzień 22Wydano za nim 3 listy gończe. Wpadł na jednym z kieleckich osiedli.

Wydano za nim 3 listy gończe. Wpadł na jednym z kieleckich osiedli.

Poszukiwania 42- latka prowadzone były przez kieleckich śledczych już od jakiegoś czasu. Mężczyzna został skazany za nielegalne posiadanie amunicji i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Pomimo wyroku skazującego nie stawił się w zakładzie karnym. Sąd w Kielcach wydał za skazanym trzy listy gończe. 

 Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z kieleckiej komendy przypuszczając, że mężczyzna może przebywać w jednym z mieszkań na osiedlu Herby udali się pod wskazany adres. Ustalenia okazały się trafne i  42- latek został zatrzymany. Obecnie odsiaduje karę 2,5 lat pozbawienia wolności.

źródło: onet

92- letni kierowca Hondy rozjeżdżał pieszych! Nagrania z monitoringu przerażają.

92- letni kierowca Hondy rozjeżdżał pieszych! Nagrania z monitoringu przerażają.

Do przerażającej sytuacji doszło przy Alei Rzeczypospolitej na warszawskim Wilanowie. 92- letni kierowca Hondy z niewiadomych dotąd przyczyn wjechał na chodnik uderzając w dwie kobiety, a nie przerywając jazdy uderza także w nadjeżdżające Audi, po czym niszczy drzewo i reklamę. Jazda kończy się na pobliskim budynku. 

Na całe szczęście kobietom nic poważnego się nie stało. Jak podaje policja mężczyzna prowadząc auto nie był pod wpływem alkoholu, a przyczyną zdarzenia mogło być pomylenie przez kierowcę pedałów hamulca z gazem. Jednak prawdziwe przyczyny są dopiero ustalane.

Potrącenie dwóch kobiet przez 92-latka

Potrącenie dwóch kobiet przez 92-latkaWstrząsające i drastyczne nagranie zarejestrowane kamerą monitoringu przy Rzeczpospolitej. Kierowca hondy potrąca dwie kobiety, doprowadza do zderzenia z audi i uderza w ścianę budynku. Policja ustala okoliczności wypadku.Więcej na http://warszawa.tvp.pl/34899767/potracenie-dwoch-kobiet-przez-92latka

Publié par Policja Pro sur mercredi 22 novembre 2017

źródło: dziennik.pl, facebook

Morderca z Amsterdamu w rękach polskiej Policji!

Morderca z Amsterdamu w rękach polskiej Policji!

Poszukiwany listem gończym  56-letni Roman G. jest już w rękach polskiej policji. Sprawa dotyczy morderstwa z 2008 roku.

W październiku 2008 roku w Amsterdamie z kanału Lutkemeerweg wyłowiono walizkę, w której znaleziono zwłoki mężczyzny. Przyczyną śmierci, jak wykazała sekcja zwłok, było wykrwawienie na skutek ran kutych klatki piersiowej. Śledztwo holenderskich służb doprowadziło do jednego z mieszkań w Amsterdamie, w którym zamordowano mężczyznę we wrześniu 2008 roku. Ofiarą okazał się 38-letni obywatel Polski, pochodzący z Gdańska.

Sprawa została przekazana polskiej Prokuraturze i policjantom Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego. W toku śledztwa okazało się, że zamordowany był powiązany ze światem przestępczym, głównie z  handlarzami narkotyków na terenie kilku państw oraz był zamieszany w porwanie swojego wieloletniego kolegi w lutym 2008 roku na terenie Hiszpanii. I właśnie to uprowadzenie według policjantów prawdopodobnie było przyczyną zabójstwa. Powiązanie wszystkich faktów pozwoliło na postawienie zarzutów Romanowi G. A ponieważ mężczyzna ukrywał się przed Policją wydano za nim list gończy.

Na jego podstawie Roman G. został zatrzymany w Republice Ekwadoru w lipcu 2016 roku. Polska Prokuratura wystąpiła o jego ekstradycję, a po uzyskaniu pozwolenia mężczyznę z nocy 16/17 lipca pod ochroną policji przetransportowano do Polski.  Za popełniony czyn grozi mu kara od 25 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Podejrzany o zabójstwo zatrzymany w Ekwadorze

Policjanci z Zarządu w Gdańsku CBŚP wspólnie z prokuratorami Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Gdańsku rozwiązali sprawę zabójstwa, do którego doszło w 2008 roku w Amsterdamie. Ciało ofiary zostało znalezione w walizce w kanale Lutkemeerweg. Zarzut zabójstwa usłyszał 56-letni Roman G., który ukrywał się w Ekwadorze. http://bit.ly/2iNMSOW

Publié par Polska Policja sur vendredi 24 novembre 2017

źródło:policja.pl; zdjęcie: facebook  

 

Uczmy się od najlepszych! Zobacz szkolenie SWAT!

Uczmy się od najlepszych! Zobacz szkolenie SWAT!

Szkolić się od SWAT to nie żadna ujma, ale wręcz przywilej. 

Zobacz poniższy filmik a zrozumiesz o co chodzi!