niedziela, Grudzień 23Śląsk: Bandyci napadli na sklep, zrabowali pieniądze i … Policja apeluje! Możesz pomóc!

Śląsk: Bandyci napadli na sklep, zrabowali pieniądze i … Policja apeluje! Możesz pomóc!

Policjanci z Kłobucka poszukują trzech sprawców, którzy 28 kwietnia napadli na sklep w Borze Zajacińskim w gminie Przystajń. 

Mężczyźni zastraszyli ekspedientkę, zrabowali pieniądze i odjechali prawdopodobnie bordowym Volkswagenem Passatem B-5 typu kombi.

Auto posiada kilka charakterystycznych cech:

-srebrne listwy ozdobne wokół szyb

-białą kwadratową naklejkę  z lewej strony tylnej klapy bagażnika na wysokości tablicy rejestracyjnej

-napis lub naklejkę na listwę ozdobną tylnych lewych drzwi

-napis lub naklejkę z lewej strony przedniej klapy silnika nad lampą

-antena umiejscowiona w tylnej części dachu

Numery rejestracyjne słabo czytelne. Najprawdopodobniej początkowe litery to „OOL” lub „OKL”.

Policja prosi o kontakt osoby, które mogą pomóc w złapaniu bandytów lub rozpoznają auto ze zdjecia.

Kontaktować można się emailowo: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: (34) 310 92 55, (34) 310 92 80 bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112.

źródło: RMF24

Tragiczny wypadek policyjnego radiowozu! Są ofiary śmiertelne! Z niewiadomych przyczyn policyjne auto…

Tragiczny wypadek policyjnego radiowozu! Są ofiary śmiertelne! Z niewiadomych przyczyn policyjne auto…

Jeden policjant nie żyje, drugi został ranny – to bilans wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 53 na odcinku Szczytno – Rozogi w woj. warmińsko-mazurskim. 

Dwóch policjantów jechało do Rozóg, by skontrolować autokar. Na prostym odcinku drogi, z niewiadomych przyczyn autokar dachował. Obaj policjanci zostali ciężko ranni, jeden z nich pomimo reanimacji zmarł. Zmarły policjant miał 36 lat, od 5 lat pracował jako funkcjonariusz w Szczytnie.

Według informacji jakie podaje RMF24 życiu drugiego mundurowego nic nie zagraża.

źródło: RMF24,

Dolnośląskie: Matka i babka żywcem zakopały noworodka w szalecie!

Dolnośląskie: Matka i babka żywcem zakopały noworodka w szalecie!

Ciężko sobie wyobrazić, że matka może tak potraktować własne dziecko. 20-letnia wówczas Anna R. urodziła syna w domu, w niewielkiej wsi Kłobuczyn po Polkowicami (woj. dolnośląskie). Wspólnie z matką, Teresą Sz. owinęły dziecko w torbę na śmieci i zakopały w ogródku, w miejscu nieczynnego szaletu. Noworodek wtedy jeszcze żył. W czwartek rozpoczął się proces wyrodnej matki. 

Do makabrycznego zdarzenia doszło 26 września minionego roku. Kobiety usłyszały zarzuty bezpośredniego narażenia noworodka na utratę życia i zdrowia oraz nieumyślnego spowodowania jego śmierci. Kobiety odpowiedzą także, za zbezczeszczenie zwłok.

W czwartek odbyła się pierwsza rozprawa. Zabójczynie zostały doprowadzone z aresztu, gdzie decyzją sądu przebywają. Oskarżone przyznały się do części zarzutów, czyli do znieważenia zwłok dziecka.

Chłopiec, któremu pośmiertnie nadano imię Adam, w tej chwili miałby 8 miesięcy. To była trzecia ciąża kobiety, jej dwie córki przebywają w domu dziecka.

źródło: fakt.pl, foto: pixabay.com

Małopolskie: Makabra w lesie! Znaleziono ciało 15-latki! Prawdopodobnie doszło do…

Małopolskie: Makabra w lesie! Znaleziono ciało 15-latki! Prawdopodobnie doszło do…

W czwartkowy ranek w lesie niedaleko miejscowości Podczerwone (woj. małopolskie) znaleziono ciało 15-latki. Rodzina zgłosiła jej zaginięcie dzień wcześniej. 

W środę wieczorem rozpoczęły się poszukiwania dziewczyny. W akcji wzięło udział 34 policjantów, strażacy oraz pracownicy GOPR.

– Jeden z policjantów odnalazł ciało dziecka w czwartek nad ranem w lesie koło wsi Podczerwone. Niektóre fakty wskazują, że mogło być to samobójstwo – mówiła rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności i przyczyny śmierci.


 źródło: wp.pl