wtorek, Grudzień 25Selfie z grobem, popielniczka ze znicza i spotted na cmentarzu – Wszystkich świętych po NOWOPOLSKU!

Selfie z grobem, popielniczka ze znicza i spotted na cmentarzu – Wszystkich świętych po NOWOPOLSKU!

Rewia mody na cmentarzu, wyścig w konkursie najładniejszej wiązanki, selfie nad grobem i nowe nagrobki na mystory, czyli Wszystkich Świętych po ”nowopolsku”.

 

Komercjalizacja dopadła nawet dzień Wszystkich Świętych i choć święto powinno być poświęcone zmarłym, to na cmentarzach widać istne szaleństwo. Futra, szale, kolorowe skóry i najlepsze jesienno-zimowe stylizacje, a wszystko po to, by przez parę minut pokazać się przed dalekimi krewnymi. Od kilku tygodni w sklepach aż głośno od tłukących się na promocji zniczy i kłótni małżeńskich o kolor wiązanki na grób dziadków.

 

Jedni z zapałem wybierają najładniejsze świece i największe wiązanki, inni biegają na halloweenowe bale i zabawy.  Dzieciaki zamiast stawiać znicze na grobach żołnierzy, przebierają się w kolorowe stroje i straszą sąsiadów, a w warzywniakach, jak zwykle o tej porze ziemniaki i cebule przysłaniają sterty pomarańczowych dyń. 

 

Na cmentarzach nie słychać modlitwy, a raczej przechwałki o nowych autach i mieszkaniach, a palący nie czekają aż opuszczą bramę cmentarza, tylko już przy grobie odpalają papierosy. Młodzi zapatrzeni w Iphony przeglądają Facebook’a, dzieci jedzą cukrową watę kupioną przed wejściem na cmentarz, a kierowcy obmyślają, jak wrócić do domu omijając największe korki. I choć pewnie znajdziemy kogoś, kto godnie przeżywa to święto, to pytanie tylko, jak niewiele jest jeszcze takich osób. 

 

fot.: pixabay

kg

Dziecko na rowerze na czołówkę z osobówką – VIDEO Z TEJ WŁAŚNIE OSOBÓWKI!

Dziecko na rowerze na czołówkę z osobówką – VIDEO Z TEJ WŁAŚNIE OSOBÓWKI!

Droga ekspresowa dwujezdniowa, prędkość do 120 km/na godzinę, śliska nawierzchnia i dzieciak wyjeżdżający na rowerze wprost pod koła rozpędzonego auta. 

 

Kilkusekundowe video nagrane samochodową kamerką to obraz tego, co w ostatnim czasie stało się na drodze ekspresowej S8.

Będąca w fazie budowy droga ekspresowa przebiegająca od Wrocławia do Białegostoku, a na niej kilkuletni chłopiec, który wyjechał rowerem prosto pod koła osobowego auta. Jak widać na video, kierowca samochodu w ostatnich sekundach odbił kierownicą w przeciwnym kierunku, wpadając w poślizg uderzył w stojące przy drodze barierki. 

Warto przyjrzeć się nie tylko filmikowi, ale również komentarzom internautów.  Guwniaka złapać i starych za portfel / Bachor jebany wstretny / Lol prowadzić nie umiesz / Czy mogę ten film wykorzystać w nowej oryginalnej autorskiej serii „Chu**wi polacy za kierownicą”? Z góry dziękuję – czytamy w kominiarzach. 

 

 źródło/fot.: youtube

kg

DUCHOWNI: władza, pieniądze, handel i hipokryzja – OSTRE SŁOWA PAPIEŻA FRANCISZKA!

DUCHOWNI: władza, pieniądze, handel i hipokryzja – OSTRE SŁOWA PAPIEŻA FRANCISZKA!

Papież Franciszek to niewątpliwie jeden z najbardziej odważnych papieży w historii, zabiera głos niemalże w każdej sprawie, tym razem również zwrócił uwagę na jedną z najbardziej istotnych kwestii w życiu Kościoła. 

 

„Do czego zbliżają się kapłani podążający drogą klerykalizmu? Coraz bardziej zbliżają się do aktualnej władzy albo pieniędzy. I to są źli duszpasterze. Oni myślą tylko o tym, jak piąć się do władzy, jak być przyjaciółmi władzy, wszystkim handlują albo myślą o kieszeni. Dla nich ludzie są nieważni” – mówił podczas kazania papież Franciszek.

 

„Kiedy kapłanów nazywa się hipokrytami, ci obrażają się i mówią: ależ skąd, my przestrzegamy prawa! Dobry duszpasterz zbliża się do odrzuconych, jest zdolny wzruszyć się i nie wstydzi się dotknąć ran” – dodał.

 

To odważny krok ze strony papieża, w odróżnieniu do innych duchownych nie patrzy ślepo na księży i nie broni ich mówiąc o zbłądzeniu z dobrej ścieżki. Papież Franciszek nazywa rzeczy po imieniu, szanując historię Kościoła i wiarę potrafi z dystansem patrzeć na rzeczywistość. 

 

źródło: rp

fot.: pixabay

kg

DWAJ POLICJANCI ZGWAŁCILI 18-LATKĘ i opublikowali jej wyzywające zdjęcia w internecie +FOTO

DWAJ POLICJANCI ZGWAŁCILI 18-LATKĘ i opublikowali jej wyzywające zdjęcia w internecie +FOTO

Dwaj policjanci oskarżeni o gwałt 18-latki. Zabrali ją na komisariat pod pretekstem sprawdzenia leków, znalezionych w jej torebce podczas kontroli drogowej.
 
 
Do zdarzenia doszło 15 września, kiedy funkcjonariusze z nowojorskiej policji – Richard Hall i Eddie Martins zostali oskarżeni o gwałt 18-letniej Anne Chambers. Podczas drogowej kontroli policjanci zatrzymali Anne i jej kolegów, dziewczyna miała w torebce leki na receptę i to właśnie w celu ich sprawdzenia funkcjonariusze postanowili zabrać ją na komisariat. Koledzy Anne nie zostali zatrzymani do dalszej kontroli.
 
 
Gdy koledzy Anne odjechali, dziewczyna dostała nakaz rozebrania się, po czym policjanci zakuli ją w kajdanki, grożąc, że jeśli nie zgodzi się na seks to trafi na komisariat. Kiedy dziewczyna odmówiła, została zgwałcona. 
 
 
Policjanci nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Twierdzą, że Anne dobrowolnie zgodziła się na seks, by dowieść swojej racji opublikowali w mediach społecznościowych jej wyzywające zdjęcia. 
 

Ostatecznie, mężczyźni zostali zawieszeni w służbie do czasu wyjaśnienia sprawy.

Znalezione obrazy dla zapytania Richard Hall Eddie Martins

Znalezione obrazy dla zapytania Richard Hall Eddie Martins

źródło: bustle

fot.: twitter / youtube 

kg