sobota, Grudzień 22Szokujące! Zobacz dlaczego dwie panie pobiły się w Lidzbarku? NIE UWIERZYSZ!

Szokujące! Zobacz dlaczego dwie panie pobiły się w Lidzbarku? NIE UWIERZYSZ!

Dariusz Loranty zaprasza na Tygodniowy Przegląd Kryminalny i na Kryminalne Wydarzenie Tygodnia. 

Jedno z wydarzeń naprawdę wstrząsnęło Polską! Oto w Lidzbarku Warmińskim pobiły się – mocno – dwie panie. Wydarzenie to stało się sprawą kryminalną. Dlaczego dwie panie skoczyły sobie do gardła? ZOBACZ PRZYCZYNĘ!

 

jsk

MASAKRA! Siedzi 18 lat w polskim więzieniu za gwałt i morderstwo, którego nie popełnił

MASAKRA! Siedzi 18 lat w polskim więzieniu za gwałt i morderstwo, którego nie popełnił

Tomasz K. został skazany na 25 lat pozbawienia wolności za brutalny gwałt oraz morderstwo 15-letniej Małgosi. Mężczyzna odsiedział już 18 lat lat z wyroku. Teraz okazuje się, że prawdopodobnie jest niewinny. Wrocławska prokuratura wystąpiła do Sądu Najwyższego z wnioskiem o wznowienie postępowania w jego sprawie.

1 stycznia 1997 roku w Miłoszycach (woj. dolnośląskie) znaleziono ciało 15-latki. Martwa nastolatka znajdowała się na jednej z posesji, kilkadziesiąt metrów od dyskoteki sylwestrowej, w której brała udział. Małgosia została tam brutalnie zgwałcona, a następnie pozostawiana na śniegu i mrozie, gdzie umierała przez kilka godzin. Zmarła z wyziębienia oraz wykrwawienia.

Sprawą zajęli się wspólnie dziennikarze portalu GazetaWroclawska.pl oraz Uwagi i Superwizjera TVN.

Według ich informacji, śledczy ustalili, że sprawców zbrodni było kilku, skazany został jednak tylko Tomasz K. Innych sprawców nie udało się ustalić.

Został skazany na 25 lat więzienia, 18 z nich już odsiedział. Mężczyzna nigdy nie przyznał się do popełnienia i zbrodni, a teraz okazuje się, że prawdopodobnie jest niewinny.

Zamierzamy wnosić o jego uniewinnienie (…) Zebrane przez nas nowe dowody wskazują, że Tomasz K. nie jest sprawcą tej zbrodni. (…) Jesteśmy tego pewni na sto procent. Choć oczywiście ostateczna decyzja należeć będzie do Sądu Najwyższego – powiedział w rozmowie z portalem GazetaWroclawska.pl Robert Tomankiewicz.

jw/rmf24

Dlaczego ja mam przepraszać Żydów i za co?

Dlaczego ja mam przepraszać Żydów i za co?

Pojęcie „polski marzec 68” staje się synonimem czegoś bardzo złego. Ten ustawiony przekaz o wyrzucaniu Żydów i żydów z Polski, to dwie różne, choć tożsame społeczności. Teza przekazu ma brzmieć – Polacy wygnali Żydów – Narracja dla wrażliwych i naiwnych oraz absolwentów kursów z pedagogiki wstydu !!! No i mamy, … obaloną prawdę, że Polacy to jedyna nacja, która nie wygnała Żydów.

Dla przypomnienia, ówczesna władza przywieziona została na sowieckich czołgach. Dziś już nie wszyscy pamiętają, że wtedy nie było demokracji. Reżim miała swoje frakcje, które od czasu do czasu brały się za łby. Dobrym przykładem jest walka frakcji, „Natolińczycy” kontra „Chamy” w połowie lat 50 tych.

Nieomal Identycznie było w 68r. frakcja internacjonałów wyrzuciła frakcję syjonistów. Zwycięzcy tej walki za swoją ojczyznę uznawali Związek Sowiecki, zaś syjoniści zdradzali ewidentnie sympatię do państwa Izrael. Powód był znaczący, sojusznik amerykanów, Izrael wygrał „wojnę 6 dniową” z sojusznikami sowietów. Wygrali nasi Żydzi z sowieckimi Arabami, społeczeństwo polskie dopingowało swoich. Ojczyzna światowego proletariatu Związek Sowiecki zdecydował – sympatycy Izraela – won. Polecenia objęło wszystkie baraki obozu socjalistycznego.

W najweselszym baraku w tym obozie w PRLu, na uczelniach młodzież akademicka walczy o wolność społeczną. Większości to dzieci rodziców, którzy byli w nomenklaturze partyjnych stanowisk PZPR. Ten ruch społeczny młodych ludzi zafascynowanych zakazanym zachodem upowszechniły „rozczyn” praw obywatelskich.
Kim byli wyjeżdżający, delikatnie mówiąc nie byli proletariatem, raczej awangardą proletariatu. To była część nowej elity „peerelu”.

Mimo, że PRL był sowieckim krajem, nie była to wywózka w stylu sowieckim lecz wygnanie. To wyjazd w jedną stronę, dano możliwość sprzedaży dóbr posiadanych. Realnie to reżim PRLu dał im możliwość wyjechania do lepszego świata, iluż Polaków różnej narodowości chciało być na ich miejscu. Były liczne próby podszycia się „za syjonistę” pewnie niektórym udało wyjechać za żelazną kurtynę. Wśród wyjeżdżających były dziesiątki osób dla których kultura polska była tak samo znacząca jak miłość do nowej ojczyzny Izraela. Wielu przeżyło szok byli w innym nie znanym świecie. Wielu z tęskniło ale bardzo wielu skutecznie zohydziło Polskę w oczach społeczności krajów w których się znaleźli. Zapomnieli jaką rolę w socjalistycznym społeczeństwie pełnili.

Komuniści organizowali wiece, masówki, gdzie robotnicy, tacy bez szans na wygnanie wysyłali „Syjonistów do Syjamu”. Dla przypomnienia wyrzucił ich sekretarz Władysław Gomułka wraz ze swoją żoną Żydówką. Ich synowie zostali, podobnie jak wielu internacjonalnych Żydów i Żydów „zwykłych”, którzy tu mieszkają i mają prawo mieszkać. Bo Polin to również ich kraj.

Dlaczego ja mam przepraszać Żydów, za co ?,

Dlaczego demokratyczna władza mojej ojczyzny ma przepraszać za skutki frakcyjnych walk władzy narzuconej z Moskwy ?
Dariusz Loranty

Przyjdź na ciekawe spotkanie o nowoczesnej gospodarce

Przyjdź na ciekawe spotkanie o nowoczesnej gospodarce

Świętokrzyska Federacja Samorządowa organizuje seminarium „NOWOCZESNA GOSPODARKA A ROZWÓJ REGIONALNY”.

Udział w dyskusji wezmą Zbigniew GRYGLAS – poseł na Sejm RP, Miłosz PAMUŁA – wiceprezes SSE „Starachowice” S.A., dr Wojciech LICHOTA – ekonomista.

Dyskusja będą m.in. o strefach ekonomicznych, ZUS, Konstytucji Biznesu, zmianach w kodeksie prac.

Dzisiaj w piątek, w godzinach 17:00 – 19:00 w Ostrowcu Świętokrzyskim ul. Kuźnia 54 , Pałac Tarnowskich

Spotkanie prowadzi współpracownik kryminalka.pl Dariusz Loranty

Portal Kryminalka.pl patronuję i wspiera spotkania lokalnych społeczności z ciekawymi ludźmi.