niedziela, Grudzień 23Tarnów: Szpital wyrzuca ludzi na bruk! „TO nieludzkie!”

Tarnów: Szpital wyrzuca ludzi na bruk! „TO nieludzkie!”

Do końca lipca lokatorzy muszą opuścić mieszkania, które wynajmowali od Szpitala Wojewódzkiego im. św Łukasza. Wielu z nich mieszka tam od kilku, a nawet kilkudziesięciu lat.

– Budynek jest w złym stanie technicznym i konieczny jest remont. Planujemy przywrócenie jednego z nich do pierwotnej funkcji, czyli hotelu dla personelu medycznego –powiedział rzecznik szpitala Damian Mika.

Dwa trzypiętrowe bloki zostały zbudowane razem ze szpitalem. Teren oficjalnie należą do Skarbu Państwa, ale zarządza nimi szpital. Początkowo bloki służyły jako hotel dla rodzin pacjentów i personelu szpitala.

Lokatorzy mają się stamtąd wyprowadzić do końca lipca. W budynkach ma być przeprowadzony remont. Szpital chce urządzić tam hotel dla pracowników, gabinety lekarskie i szkołę rodzenia.

źródło: fakt.pl, foto: pixabay.com

 

Diametralna zmiana pogody! Wydano ostrzeżenie dla 6 województw!

Diametralna zmiana pogody! Wydano ostrzeżenie dla 6 województw!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia dla sześciu województw w związku z prognozowanymi burzami i gradem.

Ostrzeżenie dotyczy sześciu województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Mogą tam wystąpić burze z opadami deszczu i gradem.

Prognozuje się od 10 do 20 mm deszczu na metr kwadratowy.

 

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i umiarkowane. Może przelotnie popadać.

źródło: RMF24

Malaria dostała się do Polski! Są pierwsze ofiary! Śmiertelną chorobę przywiózł na ląd…

Malaria dostała się do Polski! Są pierwsze ofiary! Śmiertelną chorobę przywiózł na ląd…

Filipińczyk przypłynął do Polski na statku z Liberii. Krótko po tym zmarł w szpitalu w Świnoujściu. Drugi członek załogi przebywa w szpitalu.

Zlecono sekcję zwłok, która ustali na co dokładnie zmarł mężczyzna. Wg portalu gs24.pl był zarażony malarią. Przewieziono go do szpitala z dużym krwotokiem i zasłabnięciem. Najpierw pomogli mu pracownicy, którzy natychmiast ułożyli go na noszach i przywieźli do szpitala.

Do akcji wkroczyła prokuratura. W Świnoujściu zebrał się sztab kryzysowy. Władze miasta razem z Graniczną Stacją Sanepidu zdecydują o tym czy statek, który przypłynął do Polski trzeba objąć kwarantanną. Pracowników szpitala czeka profilaktyka antymalaryczna.

źródło: wp.pl

Awantura w czasie mszy! Ksiądz mistrzem ciętej riposty! Ten filmik podbija internety!

Awantura w czasie mszy! Ksiądz mistrzem ciętej riposty! Ten filmik podbija internety!

Podczas nabożeństwa ksiądz skończył modlitwę i poprosił o „drugą część”, jednak organista, do którego było skierowane polecenie źle zrozumiał prośbę. W czasie mszy doszło do małego zgrzytu. Pomimo, że kapłan przyznał się do błędu, to i tak udowodnił, że jest mistrzem ciętej riposty.

Sytuacja miała miejsce w kościele pw. Świętej Trójcy w miejscowości Bieździedzia koło Jasła. Trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, duchowny wcześniej nie uzgodnił z organistą szczegółów liturgii.

Filmik trafił do sieci w pracy i stał się prawdziwym hitem.

źródło: YouTube, foto: YouTube