poniedziałek, Grudzień 24To miał być ich najpiękniejszy dzień w życiu. Gdy wrócili do domu z własnego wesela spotkało ich coś PRZERAŻAJĄCEGO!

To miał być ich najpiękniejszy dzień w życiu. Gdy wrócili do domu z własnego wesela spotkało ich coś PRZERAŻAJĄCEGO!

Gdy para młoda z Wojciechowa niedaleko Nałęczowa bawiła się na swoim weselu, ich dom został plądrowany przez złodziei. Włamywacze zapewne byli świadomi, że znajdą tam pieniądze, które nowożeńcy dostali kilka godzin wcześniej na ślubie. Skradli ok 20 tysięcy złotych, cenną biżuterię w tym pierścionek zaręczynowy.

 

Młoda para zgromadzone pieniądze miała wydać na rozbudowę i wykończenie mieszkania. Złodzieje weszli do ich domu w nocy z 21 na 22 kwietnia. O włamaniu dowiedzieli się o 4.30 gdy wrócili z wesela.

Złodzieje do mieszkania weszli przez okno. Domownicy szacują, że ukradziono ok 20 tys złotych. Poza pieniędzmi z wesela skradziono też oszczędności rodzinne, biżuterię i pierścionek zaręczynowy z diamentem.

Policja ustala, kim mogli być sprawcy. Według zeznań świadków, w nocy przed domem nowożeńców stał tajemniczy samochód.

 

 

źródło: se.pl, foto: pixabay.com

Nadchodzi nowa, przerażająca reforma Gowina! KONIEC z uniwersytetami?

Nadchodzi nowa, przerażająca reforma Gowina! KONIEC z uniwersytetami?

Większość polskich uczelni może stracić status uniwersytetu. Wszystko za sprawą reformy szkolnictwa wyższego, za którą opowiada się wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 

Według głównego specjalisty Biura Analiz Sejmowych dr hab. Jarosława Szymaniaka, skutki reformy najbardziej odczują uniwersytety w mniejszych miastach, w tym np Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Największa świętokrzyska uczelnia może też stracić prawo do habilitowania.

Szymaniak dodał, że zaledwie 7 z 18 uczelni zachowa dotychczasowy status. Inne mogą zostać przekształcone w akademie.

– Z ekspertyzy wynika, że 66 proc. uniwersytetów w Polsce straci na tej reformie. Funkcjonowanie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach też jest zagrożone. To wielkie niebezpieczeństwo, region straci na tym nie tylko prestiżowo, ale również gospodarczo – powiedział Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej.

 

źródło: Gazeta Wyborcza

 

Pochodzi z Trójmiasta i jest najmłodszą emerytką w Polsce. Tym, co robi w wolnym czasie zainteresował się sam Zbigniew Ziobro

Pochodzi z Trójmiasta i jest najmłodszą emerytką w Polsce. Tym, co robi w wolnym czasie zainteresował się sam Zbigniew Ziobro

Sędzia Maria B. ma 38 lat i pochodzi z Trójmiasta. Od trzech lat jest na emeryturze,  przez problemy ze zdrowiem. Mimo tego, kobieta prowadziła dodatkowe zajęcia płatne. 

Maria B. karierę zawodową zaczęła przy boku sędziego znanego z afery Amber Gold. Sama orzekała w sprawie prezydenta Sopotu i umorzyła większość zarzutów.

Sędzia sama stanęła przed sądem dyscyplinarnym za przetrzymywanie dwóch osób na obserwacji psychiatrycznej. Wtedy wyznała, że nie jest kompetentna, „brakowało mi doświadczenia” tłumaczyła.

Maria B. tuż po tym incydencie złożyła wniosek o wcześniejszą emeryturę. Teraz co miesiąc dostaje 6 tys. złotych. Oficjalnie przez zły stan zdrowia, jednak nie przeszkadza jej to w dorabianiu na boku, pomimo zakazu sądu. Sędzia znowu stanęła przed sądem dyscyplinarnym i została jedynie ukarana upomnieniem.

Sprawą ostatecznie zajął się prokurator generalny. Zbigniew Ziobro w wywiadzie z Faktem, powiedział, że wyciągnie z tego konsekwencje.

ZOBACZ TAKŻE: Zamiast pieniędzy chusteczki higieniczne! Oszuści ze Słowacji bezlitośnie oszukiwali Polaków

 

źródło: fakt.pl, foto: pixabay.com

Wjechał furgonetką w tłum ludzi! Są zabici i ranni! Kim jest sprawca?

Wjechał furgonetką w tłum ludzi! Są zabici i ranni! Kim jest sprawca?

23 kwietnia w Toronto furgonetka wjechała w tłum ludzi. Zginęło co najmniej 10 osób, a 15 zostało rannych. Sprawca próbował uciec z miejsca zdarzenia i miał przy sobie broń, ale szybko został zatrzymany. Policjanci podejrzewają, że auto mogło wypaść z drogi na zakręcie. 

Premier Kanady Justin Trudeau powiedział, że służby badają sprawę. Toronto jest właśnie gospodarzem spotkania ministrów spraw zagranicznych państw grupy G7

Za atak prawdopodobnie odpowiedzialny jest 25-letni Alek Minassian. Mężczyzna został aresztowany. Wiadomo, że nie jest powiązany z żadną organizacją terrorystyczną i nie był do tej pory znany kanadyjskim służbą.

źródło: fakt.pl