sobota, Marzec 17

To są naprawdę niezłe jaja! Wroński dostał pozew! Za co? ZOBACZ SAM!

To są naprawdę niezłe jaja! Wroński dostał pozew! Za co? ZOBACZ SAM!

Piotr Wroński został pozwany! Za co i przez kogo? Wraz z Anitą Gargas, Wroński został pozwany przez celebrytę – detektywa Krzysztofa Rutkowskiego za … schizofreniczną wizję świata, „bo istnieje Gargas, Wroński, ćmy i lamparty…którzy to wespół odkryli międzynarodową aferę której macki z Egiptu sięgają do Polski.”. ŻART? Nie, posłuchaj!
W Rybniku sceny jak z amerykańskiego filmu! Pościg za kierowcą co potrącił policjanta. Padły strzały!

W Rybniku sceny jak z amerykańskiego filmu! Pościg za kierowcą co potrącił policjanta. Padły strzały!

Sceny jak z filmu akcji późnym popołudniem mogli oglądać mieszkańcy Rybnika. Kierowca volkswagena passata uciekając od kontroli drogowej potrącił policjanta. Padły strzały. Trwa obława.

– Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem nie zatrzymał się do kontroli i potrącił policjanta. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg i użyli broni służbowej – przekazała „Dziennikowi Zachodniemu” st. sierż. Anna Karkoszka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.


Zdarzenie rozegrało się ok. 16:20 na ulicy Szczerbickiej w Rybniku. Policjant z obrażeniami nogi został przewieziony do szpitala.

AKTUALIZACJA (godz. 18.26): nieoficjalnie – policjanci odnaleźli porzucony pojazd podejrzanego. Obława na kierowcę nadal trwa.
df/rybnik.comPo prostu masakra! 18-letni Bartek kończył właśnie ostatnią jazdę „elką”, gdy … zginął na miejscu!

Po prostu masakra! 18-letni Bartek kończył właśnie ostatnią jazdę „elką”, gdy … zginął na miejscu!

Dobry przyjaciel, pilny uczeń, uczynny chłopak – tak o 18-letnim Bartku mówią znajomi. Chłopak zginął w wypadku samochodowym podczas ostatniej lekcji jazdy. Wśród ofiar znalazł się również jego starszy kolega, któremu wkrótce miało urodzić się dziecko. Instruktor jest w stanie ciężkim.


18-letni Bartek był uczniem Technikum Leśnego w Tucholi (woj. kujawsko-pomorskie) i wielkim pasjonatem sokolnictwa. Uczynny i systematyczny – tak opisują go koledzy. – Bardzo dobrze go wspominam. Znaliśmy się od trzech lat… Był oddanym kolegą, zawsze każdemu pomagał, jeśli prosiło się go o pomoc – mówi jego współlokator Witold w rozmowie z „Faktem”.

– To był taki dobry chłopak… – dodaje wzruszony dyrektor szkoły Piotr Marciniak. Jak mówi w rozmowie z dziennikiem, cała szkoła ciężko przeżyła śmierć 18-latka. – Przebywamy ze sobą 24 godziny na dobę. Dzieciaki mieszkają w internacie. Znam je wszystkie, znam ich wzloty, upadki, miłości, problemy i radości – powiedział, podkreślając, że Bartek zostanie pochowany z honorami, w mundurze.

Nastolatek kończył kurs prawa jazdy wraz z kolegą, 34-letnim Łukaszem, który spodziewał się narodzin dziecka. 8 stycznia mieli uczestniczyć w ostatniej lekcji tuż przed egzaminem. Z Tucholi wyjechali w trójkę: Bartek, Łukasz oraz 43-letni instruktor jazdy. Jak ustalił „Fakt”, planowali dojechać do Grudziądza, by potem zamienić się miejscami. Pokonali ok. 60 km.

O godz. 17.10 w miejscowości Święte w powiecie świeckim doszło do tragicznego wypadku. „Elka” zderzyła się samochodem ciężarowym. – Kierujący toyotą zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z nadjeżdżającym manem – mówi asp. szt. Marek Rydzewski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Bartek i Łukasz zginęli na miejscu, a instruktor został ciężko ranny. „Fakt” podaje również, że kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń.
 sj/fakt.plAle akcja. Policjanci udaremnili wyłudzenie … 20 mln ton cytryn!

Ale akcja. Policjanci udaremnili wyłudzenie … 20 mln ton cytryn!

Kaliscy i warszawscy policjanci zapobiegli oszustwu wyłudzenia 20 ton cytryn o wartości 91 tys. zł na szkodę hiszpańskiej firmy. Wpadł 63-letni obywatel Łotwy, mundurowi ustalają zleceniodawców.


2 stycznia br. właściciel jednej z firm działających na terenie powiatu kaliskiego zawiadomił policję, że na dane jego przedsiębiorstwa nieznana osoba zamówiła od hiszpańskiego dostawcy 20 ton cytryn o łącznej wartości 91 tys. złotych.

„Biznesmen o zamówionym towarze dowiedział od hiszpańskiego dostawcy, który potwierdził przyjęcie zlecenia i wysłanie towaru do Polski” – powiedziała PAP rzecznik prasowa kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Mężczyzna skontaktował się z hiszpańska firmą i okazało się, że ktoś posłużył się danymi jego firmy i złożył zamówienie, a cytryny miały być dostarczone na giełdę owocowo-warzywną na terenie województwa mazowieckiego.

„Kaliscy funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej natychmiast podjęli działania i o sprawie zawiadomili warszawskich policjantów, którzy namierzyli i zatrzymali ciężarówkę przewożącą owoce” – powiedziała rzeczniczka.

Jak dodała, 20 ton cytryn miało zostać przeładowane do dwóch innych pojazdów ciężarowych, które czekały już na miejscu, a towar miał opuścić terytorium Polski.

W trakcie przeładunku owoców na terenie warszawskiej giełdy zatrzymano 63-letniego obywatela Łotwy.

„Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i usłyszał już zarzut paserstwa zagrożony karą do 5 lat więzienia. Okazało się, że telefonicznie kontaktował się z kierowcą ciężarówki wiozącym owoce cytrusowe i instruował go, w które miejsce należy dostarczyć towar” – wyjaśniła Anna Jaworska-Wojnicz.

Policjanci ustalają, kto bezprawnie posłużył się danymi kaliskiej firmy, składając zamówienie u hiszpańskiego dostawcy.

 

jks/policja.pl