sobota, Grudzień 22Tragedia na ternie jednostki wojskowej. Postrzelił się i zmarł na miejscu!

Tragedia na ternie jednostki wojskowej. Postrzelił się i zmarł na miejscu!

Tragedia na terenie jednostki wojskowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Nie żyje cywilny pracownik ochrony. Jak donosi RMF FM, mężczyzna postrzelił się ze służbowej broni.

Informację o śmierci mężczyzny potwierdził Fakt24.pl rzecznik Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej, ppłk Artur Karpienko. Nie ujawnił jednak żadnych szczegółów sprawy. Wiadomo jedynie, że tragedia rozegrała się w czwartek, 1 marca rano na terenie jednostki wojskowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura.

Ale obłęd! Skazano na dożywocie imigranta, który powiedział „skruszony”, że żałuje że zabił tylko … jedną osobę!

Ale obłęd! Skazano na dożywocie imigranta, który powiedział „skruszony”, że żałuje że zabił tylko … jedną osobę!

27-letni Palestyńczyk Ahmad A. został skazany przez sąd w Hamburgu na karę dożywotniego pozbawienia wolności. W lipcu ubiegłego roku mężczyzna zabił nożem jedną osobę, a siedem innych ranił. Ahmad A. wyjawił, że chciał zabić jak najwięcej chrześcijan i zginąć śmiercią męczeńską.

Sąd stwierdził szczególny ciężar winy skazanego. Według agencji dpa oznacza to, że wyjście Palestyńczyka na wolność po 15 latach jest teoretycznie możliwe, ale w praktyce mało prawdopodobne.

Według niemieckich mediów Ahmad A. powiedział śledczym, iż na początku planował atak za pomocą samochodu osobowego bądź ciężarówki. Wyznał, że decyzja o zaatakowaniu klientów supermarketu była spontaniczna i podjął ją po wizycie w pobliskim meczecie. Wyraził żal, że nie udało mu się zabić większej ilości osób.

Do zamachu doszło 28 lipca ubiegłego roku w Hamburgu. Do ataku Palestyńczyka doszło w supermarkecie Edeka w dzielnicy Barmbek. Mężczyzna zaatakował ludzi przy pomocy noża kuchennego. Rannych zostało kilka osób, a śmierć poniósł 50-latek, który otrzymał kilka ciosów nożem. Po wyjściu na zewnątrz zaatakował kilku przechodniów.

Grupie przypadkowych mężczyzn udało się go obezwładnić, zanim na miejscu pojawiła się policja.

Ahmad A. znany był niemieckiej policji jako radykalny islamista, jednak służby uznały, że nie stanowi on bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Tam lepiej nie jeźdź na wczasy! NOWA lista państw, które zagrażają twemu bezpieczeństwu!

Tam lepiej nie jeźdź na wczasy! NOWA lista państw, które zagrażają twemu bezpieczeństwu!

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na bieżąco aktualizuje tzw. mapy zagrożeń dla turystów. Oto najnowsza lista krajów, gdzie nie powinniśmy jechać, jeśli cenimy swoje życie i zdrowie.

topień zagrożeń oceniany jest w czterostopniowej skali:

1 – zachowaj zwykłą ostrożność

2 – ostrzegamy przed podróżą

3 – nie podróżuj

4 – opuść natychmiast

W najnowszym komunikacie pojawiły się cztery nowe państwa. Wcześniej pojawiło się pięć innych ostrzeżeń, a co do kilku państw potrzebne były aktualizacje. I tak, we Francji i Belgii, władze obniżyły poziom zagrożenia terrorystycznego. MSZ mimo wszystko apeluje do obywateli polskich przebywających w Belgii i Francji o zachowanie ostrożności, bieżące śledzenie sytuacji bezpieczeństwa i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb porządkowych/

NIE PODRÓŻUJ DO:

1. Filipin

„W związku z zagrożeniem terrorystycznym, możliwymi starciami zbrojnymi pomiędzy siłami rządowymi a rebeliantami z ugrupowań islamistycznych, a także ze względu na podwyższone ryzyko porwań cudzoziemców, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do południowej części Filipin” – czytamy w komunikacie.

2. Malezja

MSZ ostrzega przed podróżami do Malezji, „w związku z zagrożeniem terrorystycznym, w tym porwaniami cudzoziemców”.

3. Tajlandia

To trzeci kierunek podróży objęty najnowszymi komunikatami MSZ.

4. Idnonezja

„Możliwe są ataki na popularne wśród cudzoziemców hotele, restauracje, kluby nocne, targi i centra handlowe, w tym w Dżakarcie i na Bali. Poziom zagrożenia może wzrastać w okolicach indonezyjskich i międzynarodowych świąt” – czytamy w komunikacie.

5. Izrael, Jerozolima, Strefa Gazy i terytoria podległe Palestyńskiej Władzy Narodowej

„W Jerozolimie (w szczególności na starym mieście i jego okolicach) oraz miastach na Zachodnim Brzegu Jordanu dochodzić może do niepokojów społecznych, w tym demonstracji, zamieszek, starć z siłami porządkowymi i aktów przemocy. Okresowo może być ograniczony dostęp do niektórych obszarów miast i obiektów, a turyści mogą być poddawani dodatkowym i uciążliwym kontrolom bezpieczeństwa. Do podobnych sytuacji może sporadycznie dochodzić w większych miastach Izraela” – czytamy w komunikacie MSZ.

6. Ukraina

„Ze względu na aneksję Półwyspu Krymskiego (Autonomiczna Republika Krymu i Sewastopol) oraz wynikający z tego faktu brak możliwości zapewnienia obywatelom polskim przebywającym na Krymie pomocy konsularnej, w mocy pozostają zalecenia jego opuszczenia oraz powstrzymania się od podróżowania na te tereny” – czytamy.

7. Etiopia

Etiopia to jedno z dwóch państw (obok Filipin), przy którym widnieje trzeci stopień zagrożenia (w 4-stopniowej skali).

8. Senegal

„W związku z pogorszeniem się w ostatnim czasie sytuacji bezpieczeństwa w regionie Casamance (w tym także z przypadkami napadów na turystów) i prowadzonymi działaniami militarnymi w tym regionie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Casamance (obszar na południu Senegalu, między południową granicą z Gambią i północną granicą z Gwineą-Bissau)” – czytamy w komunikacie.

Nowe fakty ws. śmierci aktorki z „Klanu” Agnieszki Kotulanki! ZOBACZ dlaczego umarła!

Nowe fakty ws. śmierci aktorki z „Klanu” Agnieszki Kotulanki! ZOBACZ dlaczego umarła!

– Twoja śmierć zaskoczyła nas jak złodziej w nocy – mówił ksiądz na pogrzebie Agnieszki Kotulanki (†61 l.). Choć aktorka wychodziła na prostą i wydawało się, że najgorsze ma już za sobą, zmarła nagle 20 lutego. Przed śmiercią przez telefon mówiła rodzinie o silnym bólu głowy.

Według informacji „FAKTU”, tuż przed śmiercią do domu aktorki na warszawskim Ursynowie przyjechała karetka. Gwiazda „Klanu” tego dnia już od rana skarżyła się na złe samopoczucie.

– Rozmawiała z rodziną przez telefon, ale mówiła, że pewnie czuje się źle przez ciśnienie i pogodę. Zbagatelizowała ból głowy, bo myślała, że jej szybko przejdzie. W przeszłości miała już takie sytuacje, bo była meteopatką – mówi nasz informator.

Tak więc plotki o tym, że przyczyną śmierci aktorki mógł być alkohol, są wyssane z palca.

– To nieprawda! Marskość wątroby, którą sugerowali niektórzy, to bzdura. Śmierć sobie zadrwiła z Agnieszki i zabrała ją w momencie, gdy wracała do formy i wierzyła, że będzie dobrze – słyszymy.

sksl/fakt