poniedziałek, Grudzień 24Uważaj przy wypłatach z BANKOMATU. Przez nowe oszustwo możesz stracić dużo pieniędzy!

Uważaj przy wypłatach z BANKOMATU. Przez nowe oszustwo możesz stracić dużo pieniędzy!

Oszuści mają nowy sposób na bankomaty. Dodają przy nich naklejki, zachęcające do skanowania kodu QR i tym samym narażają nas na koszty nawet kilkuset złotych miesięcznie! Skanując ten kod, zamawiasz u swojego operatora usługę SMS Premium. Wystrzegajmy się tego!

Oszuści namawiają do skanowania kodów QR, mamiąc nas możliwością zdobycia cennych nagród, np. najnowszego modelu telefonu. Poszkodowanych jest już kilkadziesiąt osób w całe Polsce. Kolejne osoby, obciążone rachunkami za telefon po kilkaset złotych, zgłaszają się na Policję.

Internetowi złodzieje szczególnie upodobali sobie nasze komórki i tablety. Dotyczy ich 3/4 zgłoszeń, a tylko 1/4 odnosi się do włamań na komputery stacjonarne.

ZOBACZ: Stu złodziei ukradło z bankomatów ponad 50 mln zł

ŹRÓDŁO: WPROST.PL

Mężczyzna chciał przejść przez płot. Skończył z prętem w…

Mężczyzna chciał przejść przez płot. Skończył z prętem w…

Bolesny incydent miał miejsce wczoraj rano w Bydgoszczy. Mężczyzna wylądował w szpitalu z grotem W KROCZU. Pewnie nigdy więcej nie będzie chciał pokonywać już żadnego ogrodzenia…

Do nietypowego zdarzenia doszło w bydgoskiej dzielnicy Stary Fordon, w niedzielę 2 grudnia, między godziną 8 a 9 rano. Nie wiadomo dlaczego poszkodowany chciał wejść na cudzą posesję. Miał przy sobie piwo. Bydgoscy strażacy, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia, musieli usunąć fragment ogrodzenia, żeby wydobyć grot z krocza delikwenta. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego zdrowiu nic już nie zagraża.

ZOBACZ: Matka zaatakowała 2-letniego syna tasakiem! Okaleczyła mu narządy intymne, po czym później…

Źródło: Super Express, Radio Zet.

Bohaterscy policjanci uratowali z pożaru całą rodzinę. Na koniec zrobili coś chwytającego za serce!

Bohaterscy policjanci uratowali z pożaru całą rodzinę. Na koniec zrobili coś chwytającego za serce!

Bohaterscy policjanci wynieśli z pożaru 5-osobową rodzinę: matkę z czworgiem dzieci. Sceną tych dramatycznych wydarzeń był dolnośląski Gryfów.

Matka z nadpalonymi włosami i cała okopcona, została uratowana jako pierwsza. Brała potem czynny udział w ratowaniu swoich dzieci. Były w szoku i trzeba było podać im tlen. Zwierzęta wydobyto z płomieni na końcu. Bohaterscy policjanci dali dzieciom trochę radości w tym fatalnym dniu. Brawa dla nich! Tragedia była o włos, ale wszystko na szczęście dobrze się skończyło.

Czytaj też: https://kryminalka.pl/ogromny-pozar-w-zachodniopomorskiem-palily-sie/

Do zdarzenia doszło ubiegłej nocy (z 2 na 3 grudnia). Zgłoszenie jako pierwsi odebrali policjanci i to oni pojawili się na miejscu zdarzenia w pierwszej kolejności. Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Burmistrz Gryfowa Śląskiego obiecał pomoc rodzinie pogorzelców.

ŹRÓDŁO: POLICJA.PL

Czerpali korzyści z nierządu. Rano zapukali do nich…

Czerpali korzyści z nierządu. Rano zapukali do nich…

…policjanci z CBŚP. Dwie agencje nierządu zamknięto jednocześnie w Toruniu i Warszawie. Należały one do grup przestępczych „Gosi” i „Sławka”.

11 gangsterów utrzymywało się z nierządu kobiet. Dziewięciu z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Jedna z agencji działała pod przykrywką warszawskiej restauracji. Zamknięto ją już po raz drugi. Agencję w Toruniu prowadził Ukrainiec „Sławek”. Pracowały tam nie tylko Polki. Agencje zarabiały po kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. Nielegalnie zdobyte mienie zabezpieczyła już Policja. Właścicieli agencji oskarżono o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, za co grozi nawet 10 lat wiezienia.

ŹRÓDŁO: POLICJA.PL

ZOBACZ TEŻ: Dziewięć osób oskarżonych o HANDEL LUDŹMI w Krakowie! Kupili kobietę za 2 tysiące złotych, po to by