środa, Wrzesień 12UWAGA! Skażone jajka trafił do sprzedaży! Są w sklepach kilku sieci handlowych

UWAGA! Skażone jajka trafił do sprzedaży! Są w sklepach kilku sieci handlowych

Skażone jaja trafiły do sprzedaży w sklepach kilku sieci handlowych, są m.in. w Biedronce, Carrefour oraz Piotrze i Pawle. Nie wykluczono, że również w innych miejscach.

Główny Inspektorat Weterynarii wydał ostrzeżenie dla zakładów detalicznych i konsumentów. Wycofano skażone jaja ze sprzedaży. Polecono, aby klienci bacznie sprawdzali etykiety przed dokonaniem zakupu.

W skażonych jajach, znajdują się pozostałości antybiotyku lazalocydu w ilości, która przekracza maksymalny dopuszczalny poziom w jajach konsumpcyjnych klasy A.

Wiadomo, że były one zapakowane po 6, 10 20 i 30 sztuk w zakładzie pakowania jaj, który jest opatrzony  numerem identyfikacyjnym: 30215904.

 Zabiła z zimną krwią ponad 800 osób! Uśmiercanie było jej sensem życia! Kobieta nadal przebywa na wolności

Zabiła z zimną krwią ponad 800 osób! Uśmiercanie było jej sensem życia! Kobieta nadal przebywa na wolności

Emerytowana internistka Jane Barton z Wielkiej Brytanii, przepisywała śmiertelne dawki silnego środka przeciwbólowego starszym pacjentom.

Kobieta przepisywała pacjentom farmaceutycznie pozyskiwaną heroinę. Lekarka zlecała podawanie śmiertelnych dawek pacjentom w podeszłym wieku, które skracały życie setek istnień podaje The Times. W ten sposób miała zabić 833 osoby. Kobieta pracowała w szpitalu przez 30 lat i już po dwóch latach pielęgniarki pracujące w szpitalu były zaniepokojone tym co się dzieje, jednak nic z tym nie robiły.

Wielu z hospitalizowanych zapadało w śpiączkę, z której się nie wybudzało. Prokuratura uważa, że pracownicy tuszowali „niewygodne zgony”. Pierwsze dochodzenie wszczęto w 2002 roku, dotyczyło 92 zgonów. Sprawę jedna umorzono z powodu braku dowodów.

Dr Barton nie jest oskarżona o morderstwo. Jednak około sto rodzin, których bliscy mieli umrzeć z powodu działań lekarki, ma nadzieję, że podejrzana i personel szpitala poniosą konsekwencje.

źródło: The Times

 Kobieta dźgnęła nożem dwie osoby i krzyczała „Allahu akbar”! Wszystko wydarzyło się w …

Kobieta dźgnęła nożem dwie osoby i krzyczała „Allahu akbar”! Wszystko wydarzyło się w …

Do ataku doszło w markecie w Seyne-sur-Mer, na południo Francji. Kobieta wykrzykiwała „Allahu akbar” i zaatakowała nożem dwie osoby. Szybko została zatrzymana przez policję, najprawdopodobniej jest chora psychicznie.

24-letnai kobieta była ubrana na czarno, rzuciła się na pracownika sklepu i jednego z klientów. Kasjer otrzymał cios w okolicy oka, a klient w klatkę piersiową, ich życiu nic nie zagraża.

– To najwyraźniej izolowany atak osoby z zaburzeniami psychicznymi -powiedział prokurator Tulonu, Bernard Marchal. Policja nie wyklucza jednak faktu, że kobieta mogła się zradykalizować i przejść na stronę tzw. „Państwa Islamskiego”. Mieszkanie kobiety zostało przeszukane, pod kątem powiązań z ISIS.

Kobieta nie była wcześniej karana.

źródło: wp.plRzeź w klubie nocnym! Zginęło co najmniej 17 osób! Wszystko przez…

Rzeź w klubie nocnym! Zginęło co najmniej 17 osób! Wszystko przez…

Co najmniej 17 osób zginęło – to wstępny bilans imprezy w klubie Caracas w Wenezueli. Podczas bójki grupy osób, ktoś wrzucił do lokalu granat łzawiący. W budynku przebywało wtedy około 500 osób, które natychmiast rzuciły się do ucieczki. Zatrzymano siedem osób w tej sprawie.

Wszystko wydarzyło się w jednym z największych klubów w mieście. Rozpoczęło się od bójki, w której uczestniczyło kilka osób, później ktoś odbezpieczył granat z gazem łzawiącym, który zadymił cały lokal. Uczestnicy imprezy zaczęli uciekać, lecz nie wszystkim się to udało.

Przynajmniej 17 osób zginęło w wyniku uduszenia, 8 z nich nie miało ukończonych 18 lat. Kolejne 5 ucierpiało na tyle, że trzeba było je hospitalizować.

Zatrzymano siedem osób w tej sprawie, niewykluczone, że ta liczba wzrośnie.

źródło: fakt.pl, foto: pixabay.com