poniedziałek, Czerwiec 18W Giżycku ciężko pobito … amerykańskiego żołnierza!

W Giżycku ciężko pobito … amerykańskiego żołnierza!

Żołnierz w towarzystwie cywilnego pracownika armii USA spędzał swój wolny czas w jednym z lokali na terenie Giżycka. Mężczyźni zostali zaatakowani w momencie, gdy wyszli na zewnątrz. Ciężko ranny żołnierz został przetransportowany do szpitala w Niemczech.
 
 Amerykański żołnierz został napadnięty z piątku na sobotę. Ofiara miała złamaną twarzoczaszkę i trzeba było jak najszybciej przeprowadzić operację. Cywilny pracownik też został pobity, ale jego obrażenia było o wiele lżejsze. Atak mógł być spowodowany chęcią obrabowania mężczyzn. Sprawcy zabrali żołnierzowi portfel i pieniądze.
Jeden z zatrzymanych mężczyzn już usłyszał zarzut napadu rabunkowego i ciężkiego pobicia. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.
seb/wp.pl
Fot. TwitterZaskakujące zarzuty dla Saakaszwilego! PROKURATURA na Ukrainie wydała za nim LIST GOŃCZY!!

Zaskakujące zarzuty dla Saakaszwilego! PROKURATURA na Ukrainie wydała za nim LIST GOŃCZY!!

List gończy za byłym prezydentem Gruzji i przywódcą opozycyjnej Ukraińskiej partii Ruch Nowych Sił Micheilem Saakaszwilim wydała ukraińska Prokuratura Generalna. Jest on oskarżany o współpracę z organizacjami przestępczymi i ukrywanie działalności przestępczej.

Saakaszwili podejrzewany jest o finansowanie manifestacji antyrządowych organizowanych przez popleczników obalonego w 2014 roku prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Dowodem ma być przyjęcie przez byłego prezydenta Gruzji pół miliona dolarów od byłego skarbnika rodziny Janukowycza, oligarchy Serhija Kurczenki, który obecnie ukrywa się poza granicami Ukrainy.

Sam Saakaszwili odpiera zarzuty, twierdząc że są one sfabrykowane. Uważa, że powodem, dla którego jest oskarżany może być fakt, że zarzuca obecnemu prezydentowi Ukrainy korupcję i domaga się by Peter Poroszenko ustąpił z pełnionego stanowiska.

źródło:interia.pl, zdjęcie: facebookZaatakował nożem 41-latka! Nożownik z Wrocławia ma zaledwie 16 lat!

Zaatakował nożem 41-latka! Nożownik z Wrocławia ma zaledwie 16 lat!

16- latek w niedzielne popołudnie w pobliżu Pasażu Niepolda we Wrocławiu zaatakował nożem 41-letniego mężczyznę. Między panami doszło do sprzeczki, w trakcie której młodzieniec ugodził nożem 41-latka w szyję, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Wezwanym do zdarzenia policjantom udało się jednak namierzyć i zatrzymać nastolatka. Okazało się, że jest on nietrzeźwy.

Pomimo nieskończonych 17 lat, chłopak będzie odpowiadał jak osoba dorosła. Prokuratura postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec niego także środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Zaatakowany nożem mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu, a jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

źródło: onet.pl, zdjęcie: pixabayWyciek danych w polskich szpitalach! Dane wrażliwe pacjentów były dostępne dla każdego!

Wyciek danych w polskich szpitalach! Dane wrażliwe pacjentów były dostępne dla każdego!

Jak szacuje portal Niebezpiecznik.pl wyciek danych może dotknąć nawet 90 polskich szpitali. Szczególnie dotyczy on placówek korzystających z modułu HelpDesk w aplikacji Eskulap, służącej do zarządzania jednostkami służby zdrowia. Moduł ten wykorzystuje się  do powiadamiania przez pracowników szpitali o problemach z działaniem aplikacji. I to właśnie w nim pojawiły się dane pacjentów i personelu, co oznacza,  że do tych informacji mógł mieć dostęp każdy. Informacje, które mogły dostać się w niepowołane ręce mogą zawierać takie dane jak: imię i nazwisko, PESEL, adres, opis choroby pacjenta, ale także dane pracowników szpitali, dokumenty finansowe, bazy lekarzy, wykaz haseł, pliki i dane dostępowe  do usługi VPN (Wirtualna Sieć Prywatna).

Portal podaje, że dane te mogą wykorzystać cyberprzestępcy. Póki co nie ma żadnych informacji, które wskazywałyby na życie danych, które wyciekły. Jednak nie można wykluczyć takich incydentów w przyszłości.

źródło:wprost.pl, zjęcie: pixabay