poniedziałek, Grudzień 24W Łodzi strzelanina z nietrzeźwym … policjantem w roli głównej!

W Łodzi strzelanina z nietrzeźwym … policjantem w roli głównej!

Jedna osoba została ranna w strzelaninie z udziałem nietrzeźwego policjanta, do której doszło w piątek wieczorem w Łodzi. 21-letni funkcjonariusz po kłótni domowej użył broni służbowej, z której wystrzelił 31 kul. Trzy z nich trafiły znajomego żony.

 

„Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem na osiedlu domków jednorodzinnych na łódzkich Bałutach. Zatrzymany został 21-letni funkcjonariusz policji, który w chwili zatrzymania po strzelaninie miał 2,5-promila alkoholu w organizmie. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną jego zachowania był konflikt rodzinny i podejrzenie zdrady” – powiedział PAP rzecznik prasowy łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Jak relacjonował, między małżonkami doszło do awantury domowej, w czasie której nawiązano połączenie telefoniczne ze znajomym żony, który słysząc krzyki postanowił przyjechać na miejsce.

„Przed domem doszło do utarczek słownych między mężczyznami. Następnie policjant użył broni służbowej, z której wystrzelił 31 kul z dwóch magazynków. Trzy z nich trafiły pokrzywdzonego w nogi. Miał dużo szczęścia, bo po przewiezieniu do szpitala jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – tłumaczył prok. Kopania.

 

seb/Nowiny Łódzkie

UWAGA! Dariusz Loranty zaczyna KRYMINALNY PRZEGLĄD PRASY! Dziś o mandatach, napadzie na bank i …

UWAGA! Dariusz Loranty zaczyna KRYMINALNY PRZEGLĄD PRASY! Dziś o mandatach, napadzie na bank i …

Rusza na portalu kryminalka.pl nowa formuła pt. TYGODNIOWY PRZEGLĄD KRYMINALNY autorstwa wybitnego znawcy tematu, nadkomisarza Dariusza Lorantego. Dziś pierwszy odcinek. 

 

Dariusz Loranty ze swadą i gładkością komentuje to, co wydarzyło się w ostatnich dniach w Polsce w przestrzeni kryminalnej, policyjnej.

Dziś na tapecie: aresztowanie sędziów, mandaty, napad na bank oraz…

Koniecznie oglądaj i komentuj! Podoba się czy nie? Czekamy na Twoje opinie!

Brawurowa akcja polskich rodziców w Niemczech. Porwali noworodka ze szpitala i …

Brawurowa akcja polskich rodziców w Niemczech. Porwali noworodka ze szpitala i …

Niemiecka policja poszukuje polskich rodziców, którzy wbrew decyzji Jugendamtu zabrali ze szpitala w Krefeld w Nadrenii Północnej-Westfalii swoje dwudniowe dziecko i uciekli z nim w kierunku Polski.

Pracownicy szpitala stwierdzili brak noworodka w czwartek wieczorem. Rodzice zostali wcześniej poinformowani o decyzji oznaczającej, że nie wolno im było zabrać dziecka bez zgody urzędników.  – Poszukiwania trwają, przypuszczamy, że poszukiwane osoby są już w Polsce – powiedziała rzeczniczka komendy w Krefeld. Z przekazanych przez nią informacji wynika, że rodzice są obywatelami polskimi.

Urząd ds. Młodzieży Jugendamt podjął decyzję o przejęciu opieki nad niemowlęciem ze względu na trudną sytuację rodziców – 18-letniej matki i 24-letniego ojca. Z komunikatu policji wynika, że nie można było wykluczyć zagrożenia dla zdrowia dziecka. Ze względu na ochronę danych urząd nie podał konkretnych powodów podjęcia takiej decyzji.

Znając realia działania Jugendamtów, rodzice może postąpili właściwie. Ale z drugiej strony …

sef/twitter/

Takiego wyroku dawno nie było! Zobacz co się stanie jak zaparkujesz za blisko drugiego samochodu!

Takiego wyroku dawno nie było! Zobacz co się stanie jak zaparkujesz za blisko drugiego samochodu!

Kierowca, który parkuje samochód tak blisko drugiego auta, że jego prowadzący musi wysiąść od strony pasażera, dopuszcza się użycia przemocy – orzekł włoski Sąd Najwyższy. Utrzymał on wyrok skazujący z tego paragrafu, wydany przez sąd pierwszej instancji.

Włoskie media podały w piątek, że Sąd Najwyższy rozpatrywał odwołanie złożone przez mieszkańca Mesyny na Sycylii, który został skazany za przemoc, ponieważ tak zastawił swoim samochodem inne auto, że jego kierowca musiał wysiąść od strony pasażera.

Sędziowie uznali, że skazany kierowca „posłużył się własnym samochodem w niewłaściwy sposób”, parkując go zbyt blisko drugiego auta, w którym siedział prowadzący. Sąd apelacyjny w sycylijskim mieście zatwierdził wyrok pierwszej instancji, który następnie trafił do Sądu Najwyższego w Rzymie i został tam utrzymany.

Czy wyrok sądu jest właściwy? Pytanie otwarte? Jak myślisz?

seb/Twitter