sobota, Marzec 17

Weekend z Wrońskim, czyli pytania i odpowiedzi

Weekend z Wrońskim, czyli pytania i odpowiedzi
No proszę! Żydzi domagają się natychmiastowych poprawek do polskiej ustawy reprywatyzacyjnej! Chodzi o … biliony złotych!

No proszę! Żydzi domagają się natychmiastowych poprawek do polskiej ustawy reprywatyzacyjnej! Chodzi o … biliony złotych!

Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego chce zmian w sprawie polskiej ustawy reprywatyzacyjnej. Żydzi oczekują, że pozwoli im to odzyskać utracony w czasie wojny majątek. Chodzi o zwroty w naturze, ale też rekompensaty za utracone dom czy lasy. Oto cała prawda odnośnie ataków Izraela na Polskę! Chodzi o pieniądze!


Sprawa dotyczy ustawy reprywatyzacyjnej, której projekt wpłynął do Sejmu w październiku ubiegłego roku. W dokumencie zapisano zasady wypłat rekompensaty za utracone mienie, które szybko oprotestowały zagraniczne organizacje, skupiające byłych właścicieli majątków w Polsce.

Do dokumentu Światowej Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego dotarł „Super Express”. Organizacja protestuje w nim przeciwko zapisom, które powodują, że tak naprawdę reprywatyzacja dotyczy tylko polskich obywateli.

Żydzi protestują również przeciwko wykluczeniu z ustawy wszelkich nieruchomości rolnych, leśnych, przemysłowych. Sprzeciwiają się też brakowi możliwości dochodzenia swoich praw z tytułu przejęcia firm rodzinnych.

– Potwierdzam, że takie stanowisko do nas wpłynęło. Nasz projekt ustawy optymalizuje ramy zadośćuczynienia oraz eliminuje dawne roszczenia. Z listy zgłoszonych postulatów obecnie rozważamy jedynie kwestie obywatelstwa – mówi „Super Expresowi” Zaradkiewicz.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze!

djdjk/Super ExpressPolak zamordowany w Holandii? Dziwna śmierć. ZOBACZ fakty!

Polak zamordowany w Holandii? Dziwna śmierć. ZOBACZ fakty!

Holenderska policja prowadzi śledztwo w sprawie śmieci polskiego kierowcy w Moerdijk. Ciało 47-letniego mężczyzny znaleziono w ubiegły weekend obok kabiny jego ciężarówki. Początkowo śledczy myśleli, że Polak zmarł z przyczyn naturalnych. Okazuje się jednak, że mógł on paść ofiarą napadu i umrzeć w wyniku pobicia.


47-letniego Polaka znaleziono w ubiegły weekend na parkingu w dzielnicy przemysłowej w Moerdijk – donoszą holenderskie media. Mężczyzna leżał obok kabiny swojej ciężarówki. Był w ciężkim stanie. Zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Na początku myślano, że Polak zmarł z przyczyn naturalnych. Teraz policja uważa, że został napadnięty i pobity.

Policja poszukuje osób, które między godziną 18:00 27 stycznia (sobota) a godziną 14:00 28 stycznia (niedziela) znajdowały się lub przejeżdżały w pobliżu parkinu przy ulicy Distriboulevard w Moerdijk.UWAGA! Napad na Biedronkę! Padły strzały!

UWAGA! Napad na Biedronkę! Padły strzały!

Grupa młodych ludzi napadła na sklep Biedronka w Krakowie. Chcieli ukraść alkohol. Kiedy jeden z pracowników usiłował ich zatrzymać, padły strzały! Pracownicy byli przerażeni, bo dopiero po chwili zorientowali się, że to broń na gazowe naboje.


Napastników było pięciu. To młodzi ludzie. Wszyscy zostali już zatrzymani i będą mieli olbrzymie problemy. Wzięli bowiem udział w napadzie z bronią w ręku!

Zatrzymani to 19-latek, dwóch 17-latków oraz dwie 14-latki. Jak podaje „Gazeta Krakowska”, w sobotę około godziny 21 weszli oni do sklepu Biedronka niedaleko ronda Matecznego.

Młodzi ludzie skierowali się na stoisko monopolowe i zaczęli wybierać butelki z drogimi alkoholami. Potem ruszyli w stronę wyjścia. Nie zamierzali jednak zapłacić za zabrany towar. Wyciągnęli broń i sterroryzowali obsługę sklepu. Sytuację usiłowała opanować ochroniarka. Młodzi ludzie zaczęli ją szarpać. Wtedy kobiecie ruszył z pomocą pracownik sklepu. Napastnik, który trzymał w dłoni pistolet, zaczął do niego strzelać!

Obsługa sklepu była przerażona. Dopiero po chwili pracownicy zorientowali się, że to broń gazowa.

Według relacji świadków, młodzi ludzie byli bardzo agresywni. Zachowywali się, jakby byli pijani lub pod wpływem narkotyków. Policjanci z patrolu interwencyjnego byli na miejscu strzelaniny już po kilku minutach. Zatrzymali sprawców napadu w pobliżu sklepu.

djdj/Gazeta Krakowska