sobota, Marzec 17

Wroński mówi jak jest, czyli ile tak naprawdę Polska potrzebuje służb?

Wroński mówi jak jest, czyli ile tak naprawdę Polska potrzebuje służb?

Ilość instytucji inwigilujących obywateli nie oznacza zwiększenia bezpieczeństwa państwa i paradoksalnie umożliwia łatwiejsze oszukanie systemu – pyta Piotr Wroński w swoim najnowszym videoblogu.
Misiewicz powraca i znowu problem z policją!

Misiewicz powraca i znowu problem z policją!

Bartłomiej Misiewicz stracił prawo jazdy na 3 miesiące – informuje „Do Rzeczy”. Według tygodnika, były rzecznik MON przekroczył dozwoloną prędkość.
„Drogówka była bezlitosna” – piszą Cezary Gmyz i Piotr Gociek. „Przejażdżka skończyła się dla byłego współpracownika Macierewicza utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem w wysokości 500 zł i 10. punktami karnymi” – czytamy w „Do Rzeczy”.
Drogówka jest sroga dla każdego!Mistrzyni Polski zginęła w wypadku!

Mistrzyni Polski zginęła w wypadku!

– Makowska, mimo dopiero 20 lat, była „wielokrotną mistrzynią Polski, uczestniczką mistrzostw Europy. W naszej pamięci pozostanie jako osoba zawsze uśmiechnięta, serdeczna i pełna optymizmu – podały władze klubu Zawisza Bydgoszcz.

Reprezentantka Polski w strzelectwie. Zawodniczka zginęła w wypadku samochodowym. Patrycja Makowska miała 20 lat.


„Gazeta Pomorska” podaje, że do wypadku doszło 23 grudnia w okolicach miejscowości Wypaleniska.

– Samochód marki peugeot zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na skutek uderzenia dwie osoby z tego auta ucierpiały. Uderzenie było tak silne, że kierowca wypadł z samochodu. Z kolei pasażerka była uwięziona w aucie – konieczne było użycie całego kompletu narzędzi hydraulicznych. Ratownicy medyczni reanimowali 20-latkę – podaje pismo.

Mimo natychmiastowej reanimacji nie udało się uratować Makowskiej.

– Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, auto wypadło z trasy na łuku drogi – podał kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

dgs/rmfBójka na Wigilii! Jeden mężczyzna nie żyje!

Bójka na Wigilii! Jeden mężczyzna nie żyje!

W wigilię inowrocławscy policjanci zostali powiadomieni, że na polu, w jednej z miejscowości pod Złotnikami Kujawskimi leży zakrwawiony mężczyzna. Okazało się, że 29-latek nie żył. Już wstępne oględziny wykazały, że mężczyzna miał obrażenia wskazujące na to, że został śmiertelnie pobity.

Inowrocławscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 29-letniego mężczyzny. Z dotychczas zebranych materiałów wynika, że doszło do bójki między dwiema grupami.


Podczas policyjnych działań, które były prowadzone przez całe święta ustalono, że w przestępstwie brało udział kilkanaście osób. Osiem z nich zostało przez policjantów zatrzymanych. Spośród nich trzech mężczyzn, w wieku 22, 23 i 28 lat, po usłyszeniu zarzutów zostało tymczasowo aresztowanych, na 3 miesiące.

Korespondent RMF FM dziś rano dowiedział się, że w sadzawce nieopodal miejsca zbrodni, znaleziono ciało kolejnego mężczyzny – prokuratorzy informują jedynie, że wyjaśniają, czy jego śmierć mogła mieć związek z bijatyką. RMF podało nieoficjalnie, że mężczyzna mógł brać udział w starciu – jednak nie jest jasne czy do wody ktoś go wrzucił, czy też np. sam wpadł do sadzawki, uciekając z miejsca bójki.
W dalszym ciągu trwają czynności z udziałem prokuratora z pozostałymi pięcioma zatrzymanymi, wobec których do sądu trafiły wnioski o aresztowanie. Ustalany jest przebieg zdarzenia, jego powody oraz tożsamość pozostałych uczestników tej tragicznej bójki. Przewidywane są dalsze zatrzymania. Śledztwo w sprawie prowadzi inowrocławska prokuratura.

dgf/RMF