sobota, Marzec 17

Wroński rozjeżdża byłego szefa CBA Wojtyniuka! ZOBACZ !

Wroński rozjeżdża byłego szefa CBA Wojtyniuka! ZOBACZ !

Czy szefem służby może zostać wyłącznie osoba z „krótką” pamięcią i co to jest ochrona kontrwywiadowcza? „Amber Gold” wydaje się być najsprawniejszą polską służbą specjalna, co wynika z zeznań pewnego szefa. O tym i jeszcze o innych sprawach powiem w dzisiejszej KChT. ZAPRASZAMY!
Czy byli agenci CIA odnaleźli zaginioną łódź podwodną króla narkobiznesu Escobara ?

Czy byli agenci CIA odnaleźli zaginioną łódź podwodną króla narkobiznesu Escobara ?

Dwaj byli agenci CIA są na tropie części majątku Pablo Escobara (†44 l.). Twierdzą, że odkryli miejsce, w którym zatonęła jego łódź podwodna, która może zawierać sporo majątku byłego króla narkotyków  . 


 

Doug Laux i Ben Smith tropią zaginioną fortunę „króla kokainy”. Majątek Escobara był szacowany nawet na 30 mld dolarów, ale nie wiadomo, co stało się z dużą częścią tych pieniędzy po śmierci narkobossa. Agenci podejrzewają, że część fortuny poszła na dno razem z łodzią podwodną, której ludzie Escobara używali do przemycania kokainy do USA. Mogły się w niej zmieścić dwie tony narkotyków.

Laux i Smith na wybrzeżu Kolumbii odnaleźli osoby, które pracowały przy załadowywaniu okrętu. Twierdzą one, że łódź przypływała w nocy i zawsze wynurzała się w tym samym punkcie. Wskazały, gdzie to się odbywało. Laux i Smith wysłali w to miejsce nurków, którzy znaleźli na dnie duże ilości metalu i skrzynię. Spoczywały one w tym miejscu od lat, ale niedawno odsłonił je sztorm, który przesunął piasek na dnie. Prawdopodobnie razem z nim w przesunęła się reszta szczątków łodzi, która wciąż może się znajdować w okolicy.

Ha/fakt24SZOKUJĄCE! Podczas libacji alkoholowej w Brwinowie urodziła dziecko i wyrzuciła je … na śmietnik!

SZOKUJĄCE! Podczas libacji alkoholowej w Brwinowie urodziła dziecko i wyrzuciła je … na śmietnik!

Policja zatrzymała kobietę i mężczyznę, którzy mogą być zamieszani w porzucenie noworodka przy kontenerze na stare ubrania na jednej z ulic w Brwinowie. Wiele wskazuje na to, że przed porodem, a może nawet i w jego trakcie, w domu zatrzymanych trwała libacja. Porzuconego, martwego, noworodka znaleziono dzięki informacji od pewnej osoby, która ostrzegała, że jej znajoma może potrzebować pomocy w związku z porodem.


Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że zatrzymani to najprawdopodobniej matka porzuconego noworodka i jej partner. Policjanci twierdzą, że oboje nadużywali alkoholu. – To patologia. Wstępne informacje na temat tego, co się wydarzyło, są porażające. Możliwe, że rodzice nawet nie zauważyli porodu. Musimy wyjaśnić, dlaczego owinięto noworodka w jakiś materiał i porzucono właśnie przy kontenerze na stare ubrania. A przede wszystkim należy wyjaśnić, kiedy doszło do śmierci dziecka – mówi jeden ze śledczych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Po znalezieniu ciała dziecka, na miejscu przez kilka godzin trwało zabezpieczenie śladów. – Obecnie gromadzone są materiały dowodowe – powiedziała podkom. Karolina Kańka z biura prasowego policji w Pruszkowie.

ksl/tvp infoTo po prostu masakra! Relacja osoby, która słyszała mordowane dzieci!

To po prostu masakra! Relacja osoby, która słyszała mordowane dzieci!

Śledczy nadal szukają odpowiedzi na to dlaczego dwójka niewinnych dzieci została brutalnie zamordowana. Jedna z najbardziej prawdopodobnych wersji to ta mówiąca o tym, że obie dziewczynki zostały z zimną krwią zabite przez matkę Natalię W. (32 l.). Następnie kobieta próbowała popełnić samobójstwo, ale ciężko ranna trafiła do szpitala w Lubinie – pisze fakt24.pl. 


 

Tragedia wydarzyła się wcześnie rano we wtorek 23 stycznia. Według nieoficjalnej wersji śledczych matka pomiędzy 3 a 4 nad ranem miała najpierw zadźgać nożem młodszą z córek – Laurę (†13 mies.). Dziecko zmarło natychmiast. Starsza córka kobiety (12 lat) obudziła się i wtedy matka rzuciła się na nią z nożem zadając kilka ciosów. Ciężko ranna wykrwawiała się przez kilka godzin. Natalia W. po dokonaniu tej zbrodni sama próbowała się zabić.

Kilka minut po 7.00 do domu próbował wejść pan Wojciech (38 l.), głowa rodziny. Wracał z nocnej zmiany z kopalni. Przez kilkadziesiąt minut dobijał się do drzwi, ale nikt nie odpowiadał. W końcu na miejscu pojawił się dzielnicowy, który zdecydował o wezwaniu ślusarza. Po rozcięciu zamków, po godz. 12.00 dokonano makabrycznego odkrycia.

Co najbardziej masakryczne, feralnej nocy część sąsiadów słyszała dziecięce krzyki, ale je zignorowała.  – Słychać było krzyki dzieci w nocy. Nie wiem jak to możliwe, że nikt z sąsiadów się tym nie zainteresował – mówi Faktowi jeden z mieszkańców osiedla. – Faktycznie, około 3 w nocy przebudziłem się i słyszałem jakieś dziwne dźwięki za ścianą, ale nie wzbudziły moich podejrzeń i po chwili zasnąłem z powrotem – opowiada nam sąsiad mieszkający na przeciwko rodziny.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa dziewczynek. Ich matka na razie nie została przesłuchana. Wciąż walczy o życie w szpitalu.

sd/fakt24.pl