sobota, Marzec 17

Wroński wyjaśnia co tak naprawdę znaczy „zabezpieczenie operacyjne”. WARTO POSŁUCHAĆ!

Wroński wyjaśnia co tak naprawdę znaczy „zabezpieczenie operacyjne”. WARTO POSŁUCHAĆ!

Co to jest „zabezpieczenie operacyjne” i dlaczego nie cieszy mnie wznowienie śledztw w kilku aferach – mówi Piotr Wroński w swoim najnowszym video-komentarzu.
Sensacyjne odkrycie na Rakowieckiej! ZOBACZ co znaleziono!

Sensacyjne odkrycie na Rakowieckiej! ZOBACZ co znaleziono!

Na filmie udostępnionym przez TVP znaleźliśmy wypowiedź Władysława Bartoszewskiego, dzięki której doszliśmy do miejsca ukrycia części szubienicy, na której powieszono generała Augusta Fieldorfa „Nila” – powiedział  dyr. Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL Jacek Pawłowicz .


W dawnym areszcie śledczym na warszawskim Mokotowie trwa budowa Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL; planowane są kolejne prace poszukiwawcze oraz ekshumacyjne. W czwartek, dzięki analizie materiałów archiwalnych, znaleziono ukryte części szubienicy, na której stracono generała Augusta Fieldorfa „Nila”.

„Znajdujemy się w miejscu, w którym była szubienica. Ślady murowania wskazują, że była tu zainstalowana dużo wcześniej niż w latach stalinowskich. Najprawdopodobniej, jest to szubienica przedwojenna – jej elementy odnaleźliśmy w ukrytym dole, który był zalany betonem. Służył on jako zapadnia podczas egzekucji. Wszystkie części szubienicy zostały skute, wrzucone do tego dołu, a potem zasypane gruzem i zabetonowane, równo z posadzką” – powiedział dyr. Jacek Pawłowicz.

„Analizując filmy, które udostępniła nam TVP, znaleźliśmy wypowiedź Władysława Bartoszewskiego – był więźniem na Rakowieckiej w okresie stalinowskim. Bartoszewski opowiada i pokazuje przestrzeń pawilonu I. Pracując wówczas na terenie drukarni, gdzie pracowali więźniowie, dostał informacje od Niemców – którzy także byli tutaj więzieni – że w piwnicy powieszono generała” – wyjaśnił Pawłowicz. „Bartoszewski dość szczegółowo opisał, że była taka wnęka, do której spływała krew – choć była to raczej krew i płyny ustrojowe. To co powiedział Władysław Bartoszewski, sprawdziło się całkowicie w rzeczywistości” – podkreślił.

djk/TVP InfoNowe informacje o zaginionych nastolatkach

Nowe informacje o zaginionych nastolatkach

Dramatyczne wieści w sprawie poszukiwanych nastolatek, które w Boże Narodzenie wyszły z domy w Tryńczy w okolicy Przeworska. Policja wyciągnęła z Wisłoki samochód w którym znajdują się ciała.

Przypominamy, że dziewczyny w wieku 16, 18 i 19 lat wyszły z domu w Boże Narodzenie by spotkać się z dwoma starszymi mężczyznami na pizzy. Ostatni raz były widziane, gdy wsiadały do fioletowego Tico.


Prace przy przeszukiwaniu dna Wisłoki trwały od rana. Pracowało przy nim kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Telefony dziewczyn milczały, a policja rozważała próbę ucieczki lub nieszczęśliwy wypadek. Wszystko wskazuje na to, że dziś poznaliśmy odpowiedź na te pytanie.
#TRYŃCZA: Z ostatniej chwili. Jak informuje nasz reporter w odnalezionym pojeździe marki Tico znajdują się ofiary. Jest…

Publié par Strazacki.pl – portal strażaków sur vendredi 29 décembre 2017
Masakryczny wypadek w Nadziei. Nastolatek wbił się samochodem w drzewo!

Masakryczny wypadek w Nadziei. Nastolatek wbił się samochodem w drzewo!

18-letni kierowca stracił panowanie nad autem. Jego samochód wypadł z drogi na zakręcie i uderzył w drzewo. Mężczyzna zmarł na miejscu. 

Do wypadku doszło w piątek nad ranem w miejscowości Nadzieja w województwie lubelskim. Według wstępnych ustaleń policjantów jego przyczyną była prawdopodobnie nadmierna prędkość.