poniedziałek, Grudzień 10Wypadek szkolnego autobusu! Zginęło 27 dzieci! Co było przyczyną dramatu???

Wypadek szkolnego autobusu! Zginęło 27 dzieci! Co było przyczyną dramatu???

Co najmniej 30 osób, w tym 27 dzieci, zginęło w poniedziałek w wypadku autobusu szkolnego, który wpadł do wąwozu w miejscowości Kangara w stanie Himaćal Pradeś na północy Indii. 

Autobusem jechali uczniowie ze szkoły. Kierowca stracił panowanie i padł do wąwozu.

Z wypadku zginęło dwóch nauczycieli i kierowca autobusu. W Indiach wypadki drogowe występują bardzo często, ze względu na zły stan dróg i niesprawne pojazdy. W 2015 roku na indyjskich drogach zginęło prawie 150 tys. ludzi, a ponad pół miliona zostało rannych.

 

źródło: fakt.pl1,5 roczne dziecko zniknęło rodzicom z oczu, później rozegrał się DRAMAT! Nieuwaga opiekunów czy…

1,5 roczne dziecko zniknęło rodzicom z oczu, później rozegrał się DRAMAT! Nieuwaga opiekunów czy…

1,5 roczny chłopiec wpadł do nieogrodzonego zbiornika na nieczystości. W momencie gdy rodzice się zorientowali, na ratunek było już za późno, chłopiec utonął. Do zdarzenia doszło w miejscowości Ostrowite pod Bytowem. 

Chłopca leżał w zbiorniku na szambo niedaleko domu, znalazł go ojciec. Próbował ratować syna, później kontynuowali to ratownicy, chłopiec zmarł.

Rodzice dziecka w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Sprawa została jednak skierowana do prokuratury.

We wtorek odbędzie się sekcja zwłok chłopca. Wtedy prokuratura będzie mogła przygotować ewentualne oskarżenie.

źródło: wp.plPotrąciła 11-letniego chłopca i uciekła! Trwają poszukiwania. Policja APELUJE!

Potrąciła 11-letniego chłopca i uciekła! Trwają poszukiwania. Policja APELUJE!

Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu kobiety, która potrąciła dziecko i nie zatrzymała się aby mu pomóc. Poszkodowany chłopiec zapamiętał, że sprawczyni miała ciemne, długie i kręcone włosy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok godziny 13 na ul Rzecznej w Bielsku-Białej. Kobieta po wypadku natychmiast odjechała.

– Sprawczyni nie zatrzymała się, aby udzielić rannemu pomocy. Dziecko nie odniosło na szczęście poważniejszych obrażeń ciała – relacjonuje Elwira Jurasz z policji w Bielsku-Białej.

Marka i kolor auta nie są znane. Ktokolwiek wie coś na temat tego zdarzenia proszony jest o przekazanie informacji oficerowi dyżurnemu bielskiej komendy pod numer 33 812 12 55 lub najbliższej jednostce policji pod numery 997 i 112.

źródło: wp.plWspaniała wiadomość dla KIEROWCÓW! KONIEC  z mandatami! Sprawdź KIEDY WEJDĄ nowe przepisy i jedź bez stresu!

Wspaniała wiadomość dla KIEROWCÓW! KONIEC z mandatami! Sprawdź KIEDY WEJDĄ nowe przepisy i jedź bez stresu!

Już niedługo nikt nie dostanie mandatu za brak papierowej wersji dowodu rejestracyjnego i OC. Wszystko dzięki systemowi teleinformatycznemu. 

Na ten moment obowiązują przepisy według których, za nieposiadanie tych dokumentów można dostać mandat w wysokości do 250 zł. Zazwyczaj policjanci wymierzają grzywnę w wysokości 50 zł. Po zmianie przepisów grzywna będzie obowiązywała tylko za brak prawa jazdy. Dowód rejestracyjny i polisę OC będzie można sprawdzić poprzez system teleinformatyczny. Trzeba pamiętać, że za granicą te przepisy nie obowiązują.

Przepisy wejdą w życie przed 4 czerwca.  – Zmiana przepisów z pewnością zyskałaby pozytywną ocenę wśród kierowców, ponieważ brak dokumentów wynika często z różnych sytuacji życiowych, jak pośpiech, stres czy roztargnienie, a to nie powinny być powody do karania – przekonują posłowie.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna