czwartek, Styczeń 3Zachodniopomorskie: Autobus wjechał w grupę ludzi! 7 osób w tym dziecko…

Zachodniopomorskie: Autobus wjechał w grupę ludzi! 7 osób w tym dziecko…

Nie musisz jechać autem, a nawet być w ruchu aby paść ofiarą nieuważnego kierowcy. 7 osób, w tym dziecko, zostało poszkodowanych w wypadku w Osinowie Dolnym w powiecie gryfińskim w województwie zachodniopomorskim. 

Poszkodowani stali na przystanku. Wjechał w nich cofający autobus. Poszkodowani mają w większości lekkie obrażenia. Tylko jedna osoba jest ciężko ranna.

źródło: RMF24

Znaleziono 909 ciał, wśród nich mnóstwo dzieci! To największe w historii masowe s…

Znaleziono 909 ciał, wśród nich mnóstwo dzieci! To największe w historii masowe s…

W nocy z 18 na 19 listopada 1978 roku w Jonestown, osadzie założonej na terenie Gujany przez członków sekty Świątynia Ludu kierowanej przez Jima Jonesa, doszło do największego zbiorowego samobójstwa w historii. 

Znaleziono 909 ciał wyznawców Świątyni Ludu. Do dziś nie wiadomo, czy było to masowe samobójstwo, czy też jak sądzi Tim Carter członek sekty, któremu udało się uciec „masowy, zaplanowany mord”. Ciała setek dzieci i dorosłych zostały przetransportowane do bazy lotniczej w Dover, gdzie znajduje się wojskowa kostnica. Następnie przewożono je do okolicznych domów pogrzebowych.

Zabierzcie nam życie. Oddajemy je. Jesteśmy zmęczeni. Nie popełniliśmy samobójstwa. Popełniliśmy akt rewolucyjnego samobójstwa, protestując przeciw warunkom życia w nieludzkim świecie. – Ostatnie słowa Jima Jonsa nagrane na taśmie

909 osób popełnia samobójstwo, przez wypicie śmiertelnej trucizny.

źródło: Rzeczpospolita

 

 

 

Rybnik: Wybuch na imprezie urodzinowej! Są ofiary!

Rybnik: Wybuch na imprezie urodzinowej! Są ofiary!

Do eksplozji doszło w Rybniku na imprezie urodzinowej 23-latka. Okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo. 

Ranny został 23-letni mężczyzna, który prawdopodobnie chciał podpalić petardę – podaje RMF24.

Lokalne media piszą jednak o eksplozji „bomby domowej roboty”. Nie wiadomo czy w mieszkaniu było więcej materiałów pirotechnicznych, ani kto był ich właścicielem.

Rannego nie udało się uratować. Okoliczności wypadku badają śledczy. Ranny został też inny uczestnik imprezy, który przebywa w szpitalu. Jego życiu nic nie zagraża.

źródło: RMF24

Policja odkryła 11 ciał wiszących u sufitu! Wszystkie miały zawiązane oczy!

Policja odkryła 11 ciał wiszących u sufitu! Wszystkie miały zawiązane oczy!

Na przedmieściach stolicy Indii, Delhi, znaleziono 11 ciał. 10 ofiar wisiało u sufitu i miało zawiązane oczy, 11 ofiara – 70 letnia kobieta leżała na podłodze. 

Indyjska policja poinformowała, że wszyscy byli członkami jednej rodziny i razem mieszkali. Ciała zostały przewiezione do zakładu medycyny sądowej, w celu dokonania sekcji zwłok.

Funkcjonariusze badają, czy było to zbiorowe samobójstwo czy doszło do zabójstwa. Wiadomo też, że w ciałach siedmiu kobiet i czterech mężczyzn nie znaleziono pocisków z broni palnej. Nie znaleziono też niczego co by mogło sugerować samobójstwo.

źródło: RMF24